Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Horúce počasie

Anonymní
Avatar
# 23.02.2008, 19:17

Ano, ej to tak.....da sa povedat, ez na toto rocne obdobie bude velnmi teple priam az horuce pocasie, a namerame aj nove teplotne rekordy vo vyske +20C...

Anonymní
Avatar
# 23.02.2008, 19:47

Zima už krutá nebude

Bratislava - Malých Západoslovákov čaká počas týždňa jarných prázdnin teplé a prevažne slnečné počasie.

Hoci sa teplotné rekordy neočakávajú, ručička teplomera sa začiatkom budúceho týždňa môže vyšplhať na juhozápade Slovenska až nad 15 stupňov Celzia.

Napriek teplým dňom otvorí najbližší víkend brány až 90 lyžiarskych stredísk. Vo väčšine z nich sú veľmi dobré alebo dobré podmienky.

Najbližšie lyžiarske stredisko Bratislava Pezinská baba hlási 30 centimetrov technického snehu a veľmi dobré lyžiarske podmienky.

Počasie ešte v sobotu ovplyvní prechod studeného frontu s prehánkami, veľkou oblačnosťou. Mierne sa ochladí, ale snežiť bude až od výšky 1300 metrov.

Teplý koniec februára
Od nedele sa opäť vráti teplé počasie, ktoré vydrží najmenej do štvrtka. Noci sa ochladia na približne nula až šesť stupňov, cez deň sa teploty vyšplhajú na sedem až dvanásť stupňov.

Vlna teplého počasia dosiahne vrchol v pondelok, kedy môže byť až 18. stupňov.


Teplé počasie vydrží aj začiatkom marca. Meteorológovia už výraznejšie ochladenie nepredpokladajú.

"Budú krátkodobé chladné dni, ale nie veľmi silné," povedala Aktuálne.sk Dagmar Krišková zo Slovenského hydrometeorologického ústavu.

Teploty sú na toto ročné obdobie vyššie, ako je norma. Štvrtková priemerná teplota 5,2 stupňa zodpovedá skôr polovici marca, povedala Krišková.

Najviac rekordov na tieto dni pochádza z rokov 1968 a 1990, kedy bola mimoriadne teplá zima. V Bratislave v roku 1968 namerali 18,5 stupňa Celzia.



Teplé počasie budú môcť využiť tento týždeň žiaci z Bratislavského, Nitrianskeho a Trnavského kraja. Po nich budú mať voľno deti z Košického a Prešovského kraja, ktoré budú prázdninovať od 3. do 7. marca.

Školám v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji sa prázdniny pomaly končia, ich žiaci zasadnú do školských lavíc v pondelok.

Ministerstvo školstva rozpisuje jarné prázdniny na etapy od 80. rokov. Zdôvodňovalo to dopravnou situáciou počas prázdnin, nedostatkom ubytovacích kapacít v rekreačných zariadeniach, či snahou rozložiť čerpanie dovoleniek v závodoch. Poradie krajov sa každý rok obmieňa.

Anonymní
Avatar
# 23.02.2008, 19:57

To je zaujímavé Oliver! Ale škoda je že zima sa už nemá vrátiť povedala to Lucia Uhrínová pre zo Shmú teda povedali že od snehu a pravej zimy budeme mať takmer pol roka pokoj i ked nevylučuje sa že zima a snehové zrážky sa môžu ešte v Marci vyskitnúť a že toto počasie nieje ničím výnimočné lebo aj minuloročná zima bola teplá teraz je výnimočné len to že táto zima skončila ešte takmer o mesiac skôr ako tá minulá ale teplotne nieje oproti tej minulej o moc výnimočnejšia i ked teploty nad +20st sú takmer 20 ročné rekordy Slovenska záplavy z topenia snehu na horách nehrozia lebo prírodného snehu je tak málo že sa ani nebude mať čo topiť a pri tom teplom vzduch sa ten sneh nebude topiť ale priam vyparovať takže ked je napr. na štrbskom plese iba 50cm snehu spolu z technickým tak to je žalostne málo a my máme mať túto zimu lyžiarsky výcvik to je škoda čo? Ale asi bude s toho nič veľké h. ....... poriadne ma to štve a tak som sa tešil že ukážem svojím spolužiakom ako lyžujem na nových lyžiach škoda ale ešte niaka šanca je že sa v marci ochladí pozri si Oli predpoved na park snow Donovali a pravdepodobnostný diagram teploty a od druhého Marca je jasné silnejšie ochladenie aj o 20st v priemere či že od +18 až +20st na -2 až 0st takže ešte je šanca že budeme mať aké také slušné ukončenie teda dôstojný záver zimy a to tak že sa s nami Marec a zima 2007/2008 rozlúči ochladením a snežením ako tomu bývalo po iné roky napr. aj minulú zimu sa s nami zima lúčila mrazom a snehom takže dúfajme že aj teraz tomu tak bude! A nadalej pevne dúfam a mám nádej ako tvrdí pán meteorolg Peter Jurčovič že zima sa vo Februári nekončí a že Marec má byť ako celok studený je to podľa jeho slov veľmy pravdepodobné takže ešte nehádžeme flintu do žita ved nádej umiera posledná aj ked už hocktorí normálny človek by už tejto zime nedával nádej na prežitie tak ale ja a moja pevná vôľa verí že ešte zime neodzvonilo a že nám ešte niečo povie aj ked je to už viac menej nepravdepodobné.Tak Oliver akú si to ideš kúpiť tú staničku povedz ja už mám pevný výber.Prajem ti požehnaný víkend v kruhu svojej rodiny čau pod na azet.sk :) ;-) . ...!

Anonymní
Avatar
# 23.02.2008, 20:19

HuJinTao
Ona...nic v zlom ale ona je dost hmm.....stupid........Este pred Vianocami hovorila, ze budu na blate, prisom v KE bolo pol metra snehu a na celom vychode, a v Blave tiez..

Anonymní
Avatar
# 23.02.2008, 21:21

cawte

Anonymní
Avatar
# 23.02.2008, 21:46

Anonymní
cawklo..zo Ziliny?

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.