Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci od západu dorazí výrazná studená fronta

Diskuse o počasí Do středy napadne i v nížinách sníh

Anonymní
Avatar
# 21.01.2008, 17:29

Zítra se od severozápadu začne citelně ochlazovat a již odpoledne začne od SZ sněžit Do středečního rána může v nížinách napadnout do 5 cm sněhu, na horách kolem 20 cm.

Čeká nás tedy sníh.

Anonymní
Avatar
# 21.01.2008, 18:12

Na horách může napadnout 20cm ale ty nížiny bych asi vyloučil, protože se za frontou začne oblačnost dost rychle protrhávat a srážek bude k večeru ubývat, a sněhové přehánky budou hlavně na horách,neříkám že v nížinách nezasněží ale spíš jen krátkodobě.i přesto se může bílá peřina na některých místech nad 400mnm oběvit, říkám jen můj názor, taky bych rád leden takovej jakej má být.Ve čtvrtek se bude postupně zase zvolna oteplovat a srážky sněhové i když množství už nebude tak velké budou hlavně na horách na S a SV.

Anonymní
Avatar
# 21.01.2008, 18:45

Aj an Slovensku hlavne an vychodnom Slovensku napadne par centimetrov snehu.

Anonymní
Avatar
# 21.01.2008, 20:18

koukal jsem se na srážkový radar němců, a od severozápadu se sem žene pěkný vydatný déšt, v severnim německu už vydatně prší 2dny,fronta ale postupem na jihovýchod bude slábnout takže úhrny na východním slovensku nebudou tolik velké, bouřky bych vyloučil.:prsi: :snih: :blesk: :D

Anonymní
Avatar
# 21.01.2008, 22:53

Já bych to s tím sněhem neviděl tak růžově. I těch 20 cm na horách do středy je hodně nadnesené. Myslím, že ta blížící se fronta se tu moc dlouho nezdrží.:(

Anonymní
Avatar
# 21.01.2008, 23:24

No nevím jestli to bude 20cm ale v Krkonoších by to nemuselo být od 20cm daleko podle modelu by to něco kolem 20cm být mohlo a Šumava počítám tak 10-15cm.
Již teď je na Sněžce teplota -1.8 stupně celsia.
No tak snad to vyjde a něco připadne.:snih:

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 14:13

model srážek myslim tim model aladin neni stoprocentní ale přibližně předpovědět srážky umí,jsou dny kdy jim to nevyjde a jsou dny kdy jim to vyjde na skoro 100% taky na něj koukám,a podle něj napadne kolem 10 až 15 cm hlavně v Krkonoších Jeseníkách , záleží hodně na tepoltě při srážkách.Už by mohla přijít pořádná nadílka,tohle západní až severozápadní proudění ze střídajícíma se frontama myslim teplou frontu a studenou nepřinese do středních poloh skoro nic:!!:

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 15:56

Po přechodu studené fronty je polojasno ale chladno,nový sníh se drží od nadmořských víšek 700mnm max do 1cm alespon tady na Karlovarsku,vlhkost vzduchu je 63% teplota kolem+1C intenzivně sněžilo od 9:30 do 10:30, vítr slábne a tlak jde na horu momentálně 1011hPa 612mnm.:oblak:

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 16:53

Tu v Dolnom Kubíne už padal mokrý sneh a rekordných +7.4C ktoré my dnes na obed okolo 12:30 hod. namerala moja meteostanica sa ochladilo teraz o 16:00 na 2.7 stupňa predpovede sú už priaznivejšie ale pochybujem že do konca tejto zimy bude pri vyjasnení -20C to by som chcel asi moc čo je na tom ale potešiteľné je to že podľa Jána Petreka súkromného meteorologa pre Park snow Donovali má byť v termíne od 26. do 27.1.2008 má prísť poriadny zrážkový systém teda poriadna metelica ale o nej by som bol tiež zdržanlivejší ved aj on už koľko krát sľuboval napr. na Vianoce ľadový vietor a pri inverzii aj -11C až -15C a prd veľké h. ale to nechajme tak takže podľa mňa niake ochladenie prišlo a ešte aj príde ale podľa mojich úvah to bude podobné tomu čo minulí rok po orkáne Kyrill ked sa potom tu v Kubíne schladilo behom dňa na -4st. a začalo snežiť ale teraz si myslím že to bude o čosi miernejšie tomu z pred roka žiadne extrémy teda žiadny prudký lejak a vietor alebo dokonca búrka a podobne a potom o pár dní snehová metelica teraz si myslím že na také extrémne javy v počasí nie je až tak dobre vyladená situácia v atmosfére isteže čosi nám s nej s toho frontu zasneží ale pochybujem že to bude viac ako 20 cm ako tomu bolo v D.K. na Fabiána pred rokom a -18 stupňov ako sa predpovedalo minulý rok 22.1.2007 na počasí na TV. Markíza to nám tiež nehrozí i ked niektoré modely to potvrdzujú no bohužiaľ sú v dolnej priečke poľa pravdepodobnosti na diagrame tak ale je to čisto len môj náhľad napríklad Puma979 alebo Oliver môže mať na to iný náhľad tak ale pán Administrátor nemažte my moje príspevky isteže tie dva pred tímto nesúvyseli ani trochu s počasím ale bol to len takí konflikt záujmov s jedným s užívateľov tejto stránky sľubujem že sa to už nikdy nestane ved sme rozumný ľudia tak my toto nemažte a naviac ani neni dôvod ved to už súvisí priamo alebo nepriamo s počasím tak dosneženia vám milovníkom zimy a snehu ako som aj ja tak dovidenia Juraj z D.K.:) ;-)!

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 21:22

Jak jsem předpokládal, fronta přešla a v nížinách po sněhu ani památka, alespoň tak je tomu tady ve Strakonicích. Nějaký poprašek se začíná objevovat v podhůří Šumavy, asi tak od 600 m.n.m.. Teplota kolem nuly a slibované přeháňky se nám zatím nějak vyhýbají.:oblak:

Anonymní
Avatar
# 22.01.2008, 21:36

Teď jsou sněhové přeháňky v oblasti Vysočiny. I v nížinách tam napadl místy poprašek (ve východních Čechách). Večer dojdou na Moravu.

Anonymní
Avatar
# 23.01.2008, 19:12

Stim sněhem jsem to předpokládal taky,něco může napadnout ještě ze čtvrtka na pátek, fronta bude přecházet hlavně v noci kdy budou teploty kolem nuly i v nížinách , nebude ale tak výrazná a počítám opět maximálně poprašek v nižších polohách a na horách do 5cm, je to zatim ne stoprocentní, a je to podle modelu ALADIN, v sobotu a v neděli nebudou srážky výrazné a spíš ojedinělé, pozvolna mírné oteplování, takže se opět sněhové nadílky nedočkáme.:snih: :oblak: :slunce:

Anonymní
Avatar
# 23.01.2008, 20:48

Tento rok to je na houby na pol metra snehu a -20C môžeme rovno zabudnúť a čakal som od tejto zimy čosi viac a vyzerá to s tím počasím z hľadiska sneženia a mrazov ešte horšie ako minulý rok ked sme tu mali presne o takomto čase 40cm a -4C a mráz najväčší vtedy aj do -11st. a teraz tu máme -4.9C jasno a vysoký tlak vzduchu až 1022 hPa tak je to zvláštne ale podla mňa nám táto zima prinesie ešte menej ako tá minuloročná nebude ani teplá ani chladná tak to vidím presne tak ako to hovorili Anglický meteorologovia na jeseň minulého roku a to že táto zima má byť veľmy teplá ale nie až tak rekordne ako tá minulí rok raz to napísal jeden užívateľ tejto stránky a ako vidím mal úplnú pravdu je teplo nie až tak extrémne a až na to že sa tu neprehnal orkán ako minulý rok ked tu pri orkáne Kyrill poriadne pršalo celí deň večer aj s hrmením s pár bleskami a dul tu poriadny vietor tu na Orave a konkrétne v Dolnom Kubíne až do 105 km za hodinu tak ale už ma to prestáva baviť tak už končím tak dovidenia aj ked takmer bez snehu tu konkretne len s popraškom do 3 cm tak čaute som s toho smutní asi aj vy:( tak čaute! PS. podľa meterologov je ale veľmy pravdepodobné že tento rok a hlavne budúca zima má byť podľa svetových meteorologov zo správy od Met office pre českú webstránku o počasí meteocentrum.cz má byť tento rok a jeho zima zo všeobecnej a globálnej stránky najchladnejšia od začiatku meraní teda od roku 2000 a za posledných 8 rokov kedy sa začali oficiálne predpovede tak čaute!

Anonymní
Avatar
# 23.01.2008, 21:30

Podla mna tento rok z hladiska zrazok nuda, avsak z hladiska teplot nadpriemer aj ked nie rekordy a mozeme byt radi ze aka-taka zima je a kazdy ma svoj nazor a kazdy sa obranuje sam, v niektorych pripadoch drzia meteorologovia ruky po sebe a pomahaju si...
Ziam este nekonci a podla mojich zistenych informacii zima pride v marci a prejavi sa snezenim a aj tym, ze marec bude najchladnejsi doposial.
Februar nas niecim este prekvapi, aj ked to nikto s najväcsou pravdepodobnostou nevie...Neda sa to pri takomto vyvoji teplot a z globalneho hladiska.
S pozdravom Oliwer.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.