Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, nejméně bude pršet na severu a severovýchodě

Diskuse o počasí Jaké bude jaro 2013

# 27.03.2013, 10:23

kilda
Bude bude,ale nejlepší na tom je, že v Kyjevě budou mít dříve jarní teploty než my :D Jak udává Weather Online :pozor:

Zdroj: Weather online
# 27.03.2013, 10:32

Jsem zvědav, zda se teploty na 14 °C, které panovaly o Vánocích, dostanou alespoň v květnu. :)

2
# 27.03.2013, 13:01

Zvlněné frontální rozhraní oddělující studený vzduch na severu od teplejšího
na jihu se bude zvolna přesouvat k severu a následně vlnit nad střední
Evropou. Během víkendu se bude nad centrálním Středomořím prohlubovat tlaková
níže, která bude v následujícíh dnech postupovat přes Černé moře k
severovýchodu a kolem ní k nám bude pokračovat příliv studeného vzduchu od
severovýchodu až severu. V závěru období se k nám postupně rozšíří od severozápadu výběžek tlakové výše nad Severním mořem.

Takže oteplení se opět nechystá a je v nedohlednu :-/

117
# 28.03.2013, 16:21

Na konci příštího týdne (spíše o víkendu) se opět denní teploty budou pohybovat kolem nuly (-2 až +3°C) a ranní -2 až -6°C, při jasnu až -10°C. Předtím od úterka do čvtrka ještě od +2 až +7°C, ranní -1 až -5°C, při jasnu až -8°C. Méně srážek a na konci budou od východu až jv přibývat.

61
# 28.03.2013, 18:56

To snad není možný, sice se oteplilo a otepluje, ale první týden v dubnu to pořád vypadá na mrazíky večer a v noci až do - 5ͦC ochlazené ještě vetrem.

61
# 29.03.2013, 07:12

Jaro se vůbec neblíží, jak tady někdo píše. Vypadá to, že se blíží spíš zima, ale musíme si na ty změny asi zvykat. Loni žádná zima, když opomenu měsíční arktické mrazy konec ledna a únor a letos se to asi vyrovnává. Jsem zvědav a to hodně na to jaký bude léto.

54
# 29.03.2013, 07:37

Já souhlasím s těma co napsaly že ze zimy skočíme rovnou do léta. Čim déle vydrží to chladné počasí tak tím i roste šance že se to vyplní otázka je jen kdy a já se upřimně na tropy moc netěším.

61
# 29.03.2013, 07:54

Přesně tak, jaro můžeme vyloučit. Skočíme rovnou do léta.

61
# 29.03.2013, 07:56

11.4.-18.4.2013 – Období sucha i tepla – nejpěkněji z dubna
od 10.4.2013 pokračuje oteplení
13.-14.4 ustálení počasí na slunečno
14.4. větrné počasí přinese další změnu


# 29.03.2013, 08:26

Na horách se nakupí pěkná sněhová zásobička, kterou následně rozpustí náraz teplého afrického vzduchu, tento setrvalý stav ukládání srážek, je časovaná bomba na povodně.:pozor::)

Zdroj Weather Pro
0
# 29.03.2013, 08:46

Vzhledem k tomu, že sluneční aktivita je za posledních 5 měsíců velmi nízká, tak myslím, že letošní rok bude naopak chladnější a pravděpodobně i vlhčí. Spíš se ale bude blížit průměru 20. století. Rozhodně to nebudou žádné tropy. A pokud se slunce trochu víc neprobere, tak může nastat i docela studený rok.
Jaro bude klasické, jako bývalo za mého dětství 70. -80. léta. Tj. velmi pozvolné oteplování. V dubnu klasické aprílové počasí - střídání teplého slunečného počasí s chladnějším počasím a dešťovými nebo sněhovými přeháňkami.


# 29.03.2013, 09:09

Atropa
Ono to není až tak pravda, skvrny se na slunci objevují a zase mizí, není to tak, že by snad nebyly žádné.;-)

zdroj Solar Max
dnešní screen zdroj Solar max
0
# 29.03.2013, 09:32

Já jsem netvrdila, že nejsou žádné skvrny. Jen jsem říkala, že je slabá sluneční aktivita. O skvrnách jsem se nezmiňovala. Každopádně těch slunečních skvrn je poslední dobou méně, než se očekávalo. A zatím se nezdá, že by se situace zlepšila.

# 29.03.2013, 09:39

Atropa
Je jich méně než se očekávalo, ale to neznamená , že je slunce na svém minimu.Aktivita slunce může klidně ještě vzrůst, to že ji někdo očekával vyšší dnes, není vůbec rozhodující.

54
# 29.03.2013, 10:04

Zarathustra Atropa
V zimě měla vrcholit sluneční aktivita jejíž vrchol byl však podprůměrný ted by v následujících letech měla sluneční aktivita klesat.

# 29.03.2013, 10:21

Mark
Měla, neznamená vrcholila.;-):D

# 29.03.2013, 10:29

Myslím, že sluneční aktivita nemá na současné chladné počasí vliv. Jsou místa ve světě, kde je nadprůměrně teplo. Až se rozbijí současné tlakové útvary, které jsou velmi stabilní, tak se vrátíme k našemu průměrnému počasí, tedy pravidelné střídání nadprůměrných a podprůměrných období. Ne jen podprůměrných jako v poslední době.

120
# 30.03.2013, 13:54

Podle mě tato zima z hlediska kdy přišla a kdy odejde tak je jedna z těch delších zim.Ale věřím že nám to léto vynahradí teplotami okolo 30°C a hodně bouřkami:blesk:.Jaro se podle mě bude z té dlouhé zimy nějaký čas probouzet.

# 30.03.2013, 14:25

Myslím si, že tahle zima byla jedna z nejdelších zim. Já zimu moc rád nemám a je spousta takových, kteří zimu taky nemají rádi, a proto se těším na jaro, ale hlavně na léto. Doufám, že nám jaro přinese teplejší počasí a více slunce :slunce: , protože jedno přísloví říká, že kam nechodí slunce, tam nechodí lékař. A to je do velké míry pravda, protože hodně nemocí, hlavně chřipka a rýma je na přelomu zimy a jara. :cool: :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.