Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Katarina na blate, Vianoce na lade

Anonymní
Avatar
# 23.11.2007, 17:58

mne sa pomaly ae iste zacina zdat ze tato zima ma taky charakter ako ta minula a to sa mi nelubi

Anonymní
Avatar
# 23.11.2007, 18:09

zacina tak......ale hned po strede sa potom niekedy zacne ochladzvat velmi zaujimavo...

Anonymní
Avatar
# 23.11.2007, 18:11

Kedy!? ja tu nic nevidim a ja wiem ze GFS sa dost meni ale uz dlhsie udava ze europa sa zacne na konci prvej decembrovej dekade zajimavo a dost oteplovat no.... pomaly to vypada este teplejsie ako je teraz

Anonymní
Avatar
# 23.11.2007, 18:27

Ano....ale na Vianoce sneh bude.....
To si zapamätaj....
S pozdravom OLiver.

Anonymní
Avatar
# 23.11.2007, 18:28

V pondelok už za spomínaným druhým studeným frontom začne do strednej Európy prenikať až spoza polárneho kruhu arktický vzduch. Očakávam aj v nížinách zrážky vo forme sneženia, ale k veľkému ochladeniu (najmä v nočných hodinách ) zatiaľ nedôjde. Brániť tomu bude najprv vietor a potom okolo stredy, keď sa brázda nízkeho tlaku premiestni zo strednej Európy viac na východ, už začne prúdiť cez Britské ostrovy do vnútrozemia kontinentu teplejší oceánsky vzduch. Ďalšia vlna arktického vzduchu by mala prísť až okolo 4.decembra.
Chapes? 4.Decembra........

S pozdravom OLiver.

Anonymní
Avatar
# 24.11.2007, 09:48

Suhlasim....
už by bolo na čase aby na vianoce bol sneh

Anonymní
Avatar
# 24.11.2007, 09:59

Od pondelka sa ma ochladiť ale.....
Prečo na nemenovanej stranke hovoria ze to ochladenie
bude znamenať nastup zimneho pocasia?
Keď od štvrtka sa ma otepliť.
Tak potom zimne pocasie tu mame už mesiac a ani sme si
to aš tak nevšimli.

Anonymní
Avatar
# 24.11.2007, 12:56

vraveli minule ze toto bolo poslede teple pocasie a hlvne ze stale hlasaju a hlasaju teplo ved sobotu ma bit +8:( ;-)

Anonymní
Avatar
# 24.11.2007, 20:23

Od pondelka sa ochladí ale len prechodne.
V pondelok začne na naše územie prenikať studený vzduch
budú sa vyskytovať snehové prehánky na horách aj trvalejšie
sneženie.
V utorok sa budú snehové prehánky vyskytovať len miestami.
V strdu začne prechádzať od západu ďalší front a však za týmto
frontom k nám začne opäť prúdiť teplý vzduch a to najmä vo
vyšších hladinách ovzdušia čo bude mať za následok oteplenie
a to bohužial aj na horách.
Postupne sa zrážky vo forme snehu budú ukazovať až nad 1300m
keď že v noci budú spočiatku teploty pod nulou môže sa vytvárať aj
poľadovica a zrážky budú v tejto dobe už dažďové a to najmä
hrozí zo stredy na štvrtok.
Predpovedné modely ukazujú že aj prvá dekáda decembra by
sa mala niesť v teplom vzduchu,
tak že vpád studeného vzduchu ktorý sa mohol pôvodne vyskytnúť
okolo 4 decembra je neistý.
Treba dúfať že sa nevyskytne ďalšia trvajúca inverzia
to by malo za následok ďalšiu významnú stratu snehu
a v tom prípade by sneh nebol velmi ani na horach a nie to ešte
v nížinách.

Anonymní
Avatar
# 24.11.2007, 21:31

Ano...v sobotu-teda dnes bolo 8 C a dokonca za 12C, ale na buduci tyzden uz 8C vobec nebude a to v ziadnom pripade...
Takze aby to bolo jasne...suhlasim, ze dnes ma byt 8C/tedy bolo/ ale na druhy tyzden, teraz, ma byt okolo 4C...
S pozdravom OLiver.

Anonymní
Avatar
# 24.11.2007, 21:38

Neverim tim informaciam ktore ste si tu od niekal pozhrnal radsej si pozrite dlhodobu predpoved pocasia ktoru udava pan Peter Jurcovic, Jan Petrek a samozrejme aj pan Matej Milko na strankach meteinfo.sk a aj na Park snow Donovali a timi teplotami okolo 8C v nizinach si zdaleka nemôzes byt takim istim a prave budme radi ze aj ked k niakemu miernemu otepleniu ako sa tu uz hovorilo tak môzeme byt radi ze to bude v inverznom stave pocasia prave vdake nej moze byt radi ze v nizinach pri hmle alebo nizkej oblacnosti sa zastavi ortut teplomeru cize nevystupia teploty nad 0 alebo tesne pod nou a v noci môze aj celkom slusne primrznut a tim myslim pri hmle aj do -7C ale teraz v pondelok a v utorok sa môze pri vyjasneni vyskytnut mrazy aj do -15C tu na severe moja predpoved na buduci tyzden je: pondelok:snih: utorok:snih: streda:oblak: stvrtok:oblak: :slunce: zalezi ci budete na horach alebo v nizinach a piatok sobotu a v nedelu skoro to iste Ale uz ako som pisal na temu pocasi v prosinci rucim vam alebo garantujem ze tento rok sa v nizinach maximalne pri inverzii na horach mozu vyskytnut teploty miestami nad 5C alev nizinach uz tentorok nemôzeme pocitat s teplotami vyssimy ako 5 az 8C to mi tu potvrdia viaceri mozno vy nie ale to nevadi nechcem tu prinasat negativnu energiu ale na to co ste tu uviedli môzem napisat len tolko ze sa my zda to oteplenie dost nepravdepodobne a preto som musel na ten vas prispevok zareagovat. Zatial prijemny a nicim neruseny vecer prajem vsetkym objektivnym sledovatelom tejto stranky tak dosnezenia :) !

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 09:06

Niekto sa tu snaží povedať,že tento rok už nebude teplejšie
ako 5°C ???

Anonymní
Avatar
# 25.11.2007, 13:27

ja si myslim ze predpovedne modely su spolahlive len na par dni(3-4) potom to uz nema zmysel ,pretoze som pozeral ze predpoved pocasia pri tychto modeloch sa meni kazdy den a tam kde predpovedaju oteplenie pride silne ochladenie ,preto si myslim ze najlepsie je sledovat slovenske stranky ktore maju informacie aj o miestnych klimatickych pomeroch

Anonymní
Avatar
# 29.09.2008, 21:40

Tak dufame ze tento rok bude snehu a snehu . Po rokoch co chodime na dovolenku do Prievidze patrylo by sa trochu snehu. Mam 3 synov a myluju sneh tak dufame ze tento rok nas vypocuje Jezisko . Chodime za starkymi kazdy rok zo Sicilie na mesiac ale snehu napadne vzdy az ked odydeme od 20 januara. vzdy ostaneme sklamany tak drzte palce. pa pusu posielame vsetkym co citaly spravu. pa Silvia.

# 29.09.2008, 22:20

Já taky doufám že budou vánoce na sněhu a nejvíc bych si přál aby sněžilo na Štědrý den.To se u nás ještě nestalo aby sněžilo na Štědrý den.Párkrát padal sníh 25.prosince,ale to už nebylo ono.

# 29.09.2008, 22:57

pocasi v dubnanech
Bohužel, na Vánoce se očakáva polooblačno, a v nižších polohách inverze:!!:

Anonymní
Avatar
# 30.09.2008, 06:22

a to tu akoze hovois nikto nevie ako bude ale ty to vies ze na stedry den bude polooblacno a inverzia. hahahah:D
nejaky podrobny klimatolog

# 30.09.2008, 18:45

mirko 15 rokov kosicke olsany
Ziaden meteorolog-ani ten laciky ako ja, by som sa neopovážil povedať, ako bude na Vianoce-a nieto ešte na Stedry vecer, to je pod nasu uroven, rozmyslajte ludia a taketo hluposti sem nepiste, pretoze nemaju ziaden zmysluplny system a tematiku!

# 30.09.2008, 18:58

puma979 meteoexpress
Ved uvidíš, že na Stedry deň nebude sneh, ved už dávno nebol, aha, už sa objavuje v okolí Skandinavie orkán--a prídu vetry, takže sú to veľké zmeny a viem dopredu povedať, že orkán tu nepríde. Tak tak isto na základe skúmaní počasia viem povedať, že Tento Stedry deň---budeme môcť o snehu snívaž, ja to dopredu viem vicítiť, ale v BA určite sneh nebude!!!

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.