Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Ukáže se již v říjnu sníh?

# 13.09.2011, 22:27

Ano nebo ne? pište a diskutujte na TOTO téma:)

818
# 13.09.2011, 22:57

To je široké téma a asi je myšlené na celou ČR kompletně.

Tak na horách se ukáže sníh (s velkou pravděpodobností) ve formě vloček - sněžení. To, zda se udrží je již otázka druhá, méně pravděpodobná. Na nejvyššch vrcholcích tomu tak ale bude s velkou pravděpodobností.

Střední šířky, možná. Ale ne dlouhodobě.

Nížiny - spíše by to byla náhoda, kdyby byl sníh - viz říjen 2009, to totiž jeden propad teplot byl - hlavně na východě země se vyskytly přívaly sněhu.
Sněžení se také s velkou pravděpodobností nevyskytne.

Na závěr - vše musíme nechat otevřené, jsou to jen tipy, odhady, protože počasí nás může překvapit a to je právě ono, že nevíme jak. Příkladem je říjen 2009.

;-)

19
# 14.09.2011, 06:43

hodně široké téma, třeba na Novém Zélandu kde ted pobývám sněžilo včera dopoledne, v horách nad městem i odpoledne,a tam se dokonce i něco udrželo do dněška.
V čr si myslím že v říjnu sněžitnebude,možná tak pár vloček na horách ke konci měsíce

# 14.09.2011, 09:33

jirka3
to je hezké,ale každou chvíli se to mění:)
tom791
toto téma je myšleno celorepublikově;-)

# 14.09.2011, 09:37

jinak měsíční předpověď do 10.10. naznačuje babí léto,tudýž se podle mě kolem půlky října ochladí a na horách by se mohly oběvit alespoň smíšené srážky.Každopádně do nížin to moc nevidím,ale jak psal tom791... zavzpomínejme na přívaly sněhu :snih:

818
# 14.09.2011, 10:55

Jinak nevíme pořádně, jak bude koncem září, takže na konec října můžeme podle velmi dlouhodobých předpovědí koukat, ale změn bude 100% hodně. Připouštím, že nakonec se to ochlazení může konat - ale je to značně nejisté.;-)

615
# 16.09.2011, 21:50

Já bych použil pořekadlo:
'Proč stahovat kalhoty,když brod je ještě daleko..':cool:

182
# 16.09.2011, 23:44

U nás sníh rozhodně nebude, přestože tu máme chladnější klíma. :) Co je na vrcholcích v Alpách či nad Tatrou je mi fuk. Spíš se v našem kraji objeví jinovatka - ta už ostatně v Šindelové prý byla.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.