Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Lokálně opět přeháňky nebo bouřky, výjimečně s přívalovými srážkami nebo i kroupami

Diskuse o počasí Oteplení a silný vítr 3.2 2011

# 06.02.2011, 08:39

Daniel
Stale pocitam se scenarem, ktery jsem tady na foru popsal zacatkem unora. Zatim mi predpovedi vychazi:)
extravagantni
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2011 21:04
Odpovědět

Pocitam s ochlazenim v posledni dekade unora, ktere se prenese i do prvni dekady brezna, v zaveru prvni breznove dekady znovu otepleni. Od pulky unora pocitam i s vetsimi uhrny srazek. Zima se na zhruba 2tydny vrati, pote uz prijde do nizsich poloh jaro.

2
# 06.02.2011, 13:00

Já už chci konečně jaro... Nechtěl by sem ho kdyby byla opravdová zima: 1. tak do konce března,
2. 80cm sněhu a
3.1-2oblevy ale tak jenom +2,

a ne jak to je ted: 1. 2 týdny teplo a týden zima, 2. 5cm sněhu
3. už bylo asi 6 oblev a kolem +10
A když bude to jaro tak doufám že bude alespon úroda

72
# 06.02.2011, 13:51

Daniel
podle mě toho studeného vzduchu je v Rusku plno jenom stačí aby se k nám pomalu dostával a zatím to tak vypadá takovéto východní či severovýchodní proudění se drží poměrně dlouho ale přináší spíše období beze srážek nebo jen se slabým sněžením uvidíme jestli to vyjde podle mě se to ale bude měnit a ještě nás to muže nakonec zklamat modely svedou lecos udělají z -17°C +17°C během jednoho dne jim to problém nedělá ale nám pak ano tak proto se raději netěšit ale delší dobou už počítá i se srážkama kolem 15.2 furt tam něco má už od pátku někdy slabé někdy silné až moc

6
# 06.02.2011, 13:52

Já bych se nedivil kdyby v březnu přišlo takové ochlazení,možná začátkem dubna.Teploty se budou šplhat k 20°C a pak se ochladí a přes noc půjdou teploty pod bod mrazu.
Teď je u nás +11,2°C,max.teplota,+11,8°C ani v noci nemrzne....
Před pár dny tu mrzlo i přes den.
Zima se nevrátí,zima je,ale v jiné podobě.

72
# 06.02.2011, 14:02

Mirou
Ano zima je jenom není podle našich představ někteří si zimyletos užili až až a někteří skoro ani neví že byl nějaký sníh jo je to letos hodně střídavé ale od ledna převažuje spíše teplo než zima čili jihozápadní proudění když příjšla nějaká zima tak to bylo maximálně na týden a prdlo tady s jedné fronty jen 3 cm to je uplné nic proti lonsku loni byl pěkný leden i prosinec a letos to vypadá jako by rok 2011 nevítal zimu ale už teplo Myslím že jaro proběhne v chladnějším duchu a bude více srážek uvidíme co pak přinese léto brzy by se už mohlo založit nové téma na Jaké bude léto 2011 myslím že už je načase když téma Jaká bude zima 2010/2011 byla založena už v létě lonského roku :D

2
# 06.02.2011, 15:45

Mirou
jako bych to říkal já;-)
Radek
Svatá pravda:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.