Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, spadne až 20 mm srážek

Diskuse o počasí Poraďte prosím den pro svatbu

0
# 25.12.2010, 00:08

Dobrý den, chtěl bych se optat, kde bych sehnal informace o létě 2011 nebo nějaké dlouhodobé průměry srážek v měsících červen/červenec/srpen, potřebuji si zamluvit se snoubenkou termín zámecké svatby a moc se bojíme, že nám bude pršet, tak chceme eliminovat toto riziko, že vybereme nějaký den, kdy prší málokdy, můžete prosím někdo pomoci?

818
# 25.12.2010, 00:15

Rád bych pomohl a to efektivně. Ale předpověď je jak jistě víte často obtížná i na den dopředu. Třeba nyní je obtížné říci, kde kolik přesně nasněží. Ale zpět, když se podíváte na průměry, tak Vám to nezaručí, že příští rok to tak bude. To může být úplně jinak. Ale krásné dny tedy podle mě a mého pozorování bývají v červenci. A to v jeho polovině až konci. Ale tam také hrají roli místní bouřky. Na počátku července sice dost v minulých letech pršelo a bylo chladno, ale letos to bylo přeci úplně jinak. Takže nemůžeme vědět, kdy přijde příští léto suché a kdy vlhké období. Já se neodvážím Vám nyní říci třeba ani na 70% nějaký termín.

818
# 25.12.2010, 00:26

Tady ještě jsou tedy teploty pro Prahu z minulých let. URL. Ale jak říkám a jak bylo odpovězeno v tématu "Jaká bude zima", (i když tam toto nepatří) je to velice dlouhá doba.;-)

1
# 25.12.2010, 11:18

blahi: poslal jsem Vám SZ, snad Vám to pomůže....

# 19.01.2011, 10:32

No, přidám se k Vašemu dotazu, mám naplánovanou svatbu 12. března, nevíte co můžu očekávat?:)

818
# 19.01.2011, 10:40

kolinka
Dobré dopoledne. Já bych čekal cokoliv, protože první půlka března už sice patří do meteorologického jara, ale to astronomické je ještě o pár dní později. Zatím je to daleko na přesnou předpověď. Ale očekávat můžete lehké jaro, ale i sníh. V roce 2006 napadlo 12.3. zrovna někde i přes 20cm sněhu. O rok později bylo +15°C a v roce 2008 také. V roce 2009 bylo 9°C a loni 3°C nad nulou. Takže převládá alespoň pro Prahu spíše počasí nezimní nebo jen lehce zimní. Ale přesně tvrdit jak se zachová počasí letos nemůžu. Jen spoléhat na to, že březen bude už jarní, alespoň od toho 10.3. Tak Vám zatím přeji, aby to tak vyšlo, kdyžtak později přidáme někdo ještě předpověď přesnější.;-) :)

182
# 20.01.2011, 00:23

blahi:

Raději se vůbec nežeň ... ;-) :D S ženskýma to totiž velmi často potom bývá :!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.