Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Hlavně v severozápadní polovině území občasný déšť, odpoledne na východě ojediněle bouřky

Diskuse o počasí Frontální systém 11.12. 2010

72
# 10.12.2010, 06:25

Už dnes večer by mělo na západě přibývat oblačnosti v noci na sobotu a pak celou sobotu se přidá od západu silné sněžení bude to pravděpodobně poslední silnější sněžení v tomto týdnu v tom dalším už se moc srážek neočekává při této frontě by mohlo nasněžit až 20 cm hlavně na horách v nížinách to bude místama do 15 cm bude to jediné štěstí že fronta bude přecházet ráno a dopoledne kdy ještě bude na ní sněžit odpoledne by se mělo totiž mírně oteplit a tak je docela možné že srážky se změní ve smíšené uvidíme jak to bude třeba to oteplení nebude zas až tak hrozné každopádně by to chtělo ¨pořádnou dávku sněhu před očekávanými mrazy které příjdou už v příštím týdnu co si myslí te vy? kolik kde napadne? jak moc se oteplí? bude v nížinách i pršet?

4
# 10.12.2010, 08:04

radek
doufám, že kolem těch 10 cm by napadnout mohlo téměř všude, odpolední maxima budou tentokrát vyšší na západě, ale bude to maximálně okolo 3°C, jinde spíš 1°C, takže to by sněhu zas tolik neublížilo, a v průběhu neděle to půjde opět na celým území pod nulu :), a navíc nějaký srážky by se měli vyskytovat i příští týden, takže i tam něco napadne, takže bych to neviděl zas tak špatně :snih:, navíc už v předpovědi na sobotu o stupínek ubrali na 0-4°C, takže snad to nějak dopadne:D

117
# 10.12.2010, 11:00

Mam strach,ze po te fronte v noci zrejme nekde v CR mrznout nebude.Teletex jen kolem 0 v noci,takze nekde i +2°C.

157
# 10.12.2010, 12:29

Já si myslím, že to oteplení nebude výrazné, Aladin dává jen +2 na 12 a 18 hod., a to ještě pouze nížiny. Jde o jiný typ oteplení než ve středu, kdy bylo +7 i na Šumavě. Zato srážek na dopoledne je dost - do 10mm/6 hod.

77
# 10.12.2010, 12:44

Myslím si to samé, co tu píšete, a to bydlím v Polabí, foukat bude od Z až SZ, takže to oteplení opravdu nebude tak výrazné jako při JZ proudění. Já tu čekám od 5 do 10 cm sněhu, za frontou oteplení na 3°C nad nulou.Nijak zvlášť to tát nebude, protože tu máme 13cm ledofirnu+3cm prašanu jako skvělej podklad.

116
# 10.12.2010, 13:10

Jsem převážně skromný, ale i přesto myslím, že během noci a zžítřka v Jundrově 10 cm sněhu napadne.:D :)

116
# 10.12.2010, 13:12

A co se toho oteplení týče, zasáhne více Čechy než Moravu a Slezsko (na Moravě a ve Slezsku bude déle sněžit). V západních Čechách by teploty mohly vyskočit až na +4°C, na zbytku území Čech by mělo být do +2°C a na Moravě, ve Slezsku a na Vysočině většinou 0°C nebo i slabě pod nulou.

818
# 10.12.2010, 14:53

Já doufám, že oteplení bude minimální a že déšť tuto krásnou situaci nepokazí a když už ano, tak snad mnohem méně než ve středu večer!;-)
A jinak fouká již dnes silný a víří sníh! I zde v Praze na severu jsou malé sněhové jazyky.

72
# 10.12.2010, 15:30

Myslím si že srážek bude přes víkend dost nejenom v sobotu ale i v neděli muže napadnout 10 cm a na horách 20cm sobota bude na srážky ještě více bohatá takžekdyž se to sečte na horách muže ležet i přes 80 cm ! hlavně teda na severu kde muže byýt i 1 m! v nížinách napadne do těch 20 vyjímečně 25 cm to ještě uvidíme jakým tempem ta fronta bude postupovat pokud rychle tak moc z toho nečekejme a pokud pozvolna tak určitě bílo bude všude pokud to samozřejmě nepokazí v sobotu večer ten déšt ale já doufám že u nás na východě snad pršet nebude přinejhorším srážky smíšené nebo mrznoucí teploty budou okolo +1°C v čechách a na jižní moravě spíš pruměr do těch +3°C na horách to bude pod nulu celý víkend a samozřejmě tam taky více napadne v kombinaci se silným větrem se budou tvořit zpočátku v nížinách četné sněhové jazyky na horách pak po celou dobu závěje bude totiž foukat vichřice ale uvidíme raději se netěším protože to pak dopadá většinou zklamaně protože jak to tak vidím v tom Německu zatím nic pořádného není tak se to asi zpozdí
http://marek.blogy.in-pocasi.eu/Frontalni_vlna_pri...

182
# 10.12.2010, 15:36

No no no .... já bych to těmi cm zatím moc nepřeháněl. Nedávno také říkali že napadne dokonce až 70cm na frontě a nebylo skoro nic. ;-) Hlavně Dáša Honsová je umělec. :D

72
# 10.12.2010, 15:57

Stranik
No uvidíme ale nepředpovídá to jenom Honsová ale i CHMÚ ve své vystraze, píše o tom i deník idnes.cz a podle modelů to taky zatím tak vypadá ale zítra to muže být klidně opačně no raději jak už jsem psal netěším se na to

116
# 10.12.2010, 16:02

radek
Díky za uveřejnění mého webu!:)

Jinak, hlavně pro Stranika, těch 70 cm je na horách docela možných. Ale nebude to pouze za zítřek, ale za celý víkend. Zítra 50 cm, v neděli dalších 20.;-)

72
# 10.12.2010, 16:12

Marek
nemáš zač uvidíme jak to nakonec dopadne fronty od severozápadu bývají docela sice solidní ale dosti rychlé takže doufám že tato bude postupovat pozvolna nevím jestli co dorazí v noci ale ty hlavní srážky příjdou asi až během zítřejšího rána protože zatím v Německu nic pořádného není je proto dosti možné že se fronta zpozdí a bude přes nás přecházet až během zítřejšího poledne nevím uvidíme zatm to ale moc dobře nevidím

182
# 10.12.2010, 16:25

To je pravda, z německa zatím nic velkého nepřichází ... jenom slabé občasné sněžení.

116
# 10.12.2010, 16:36

radek
Tak to by bylo špatné, protože do té doby by teplota stoupla nad nulu. Ale kdyby ta fronta byla rychlá, mě by to nevadilo, protože by přišla obrovská vánice, pak by vyšuměla a opět příliv chladného vzduchu od SZ, bohatá kupovitá oblačnost a přeháňky.:) Ale zatím to vypadá, že to bude to trvalejší sněžení.:)

Stranik
radek
No jo, ale ta fronta by se měla začít ještě ucelovat. Teď se to bude tak do 21:00 ucelovat a ve 22:00 to v plné síle vtrhne na západní Čechy. Pak to ovšem nebude slábnout, nýbrž stále sílit a my na Moravě a ve Slezsku se můžeme těšit na pořádný příděl sněhu, tedy, jestli to příroda dovolí.:)

818
# 10.12.2010, 16:45

Marek
radek
atd.
Ještě je docela čas. To hlavní přijde dle Aladina v nci na zítřek. Asi se srážky najednou objeví a budou postupovat tedy poměrně rychle. Možná se chvíli fronta zdrží nad našim území, ale na dlouho to dle výpočtu nevidím. A docela je to dobře, protože odpoledne tu budou +2°C a možná i +3°C.

818
# 10.12.2010, 17:25

Ale fronta se už formuje-nevypadá tak pěkně jako ta středeční-čtvrteční, ale snad zesílí.
URL-radar DE.

117
# 10.12.2010, 17:49

Tak slabe odrazy uz jsou v jz uzemi CR.Dalsi daleko v Nemecku.Trosku zmirnim uhrny pro hory.Tam max. napadne 40cm,50cm tak diky vetru.

72
# 10.12.2010, 18:14

Stranik
To je fakt dobrý radar , ten jsem ještě neviděl je fakt dobrý a přesnější

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.