Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes přeháňky hlavně na horách, zítra i jinde

Diskuse o počasí Počasí v září

Anonymní
Avatar
# 03.09.2007, 12:46

Dokáže někdo odhadnout předpověď počasí na 3. dekádu v září v Itálii na Gargánu? Váhám, jestli tam ještě se synem vyrazit na dovču.

Anonymní
Avatar
# 03.09.2007, 18:30

Odhadnout to nedokáže nikdo, ani meteorologické modely, ale klidně si tam zajeďte, v Itálii obvykle bývá v září ještě dost teplo, v průměru asi tak kolem 25 °C, třicítky už nejsou příliš časté. Takže pokud nebudete mít vyloženě smůlu, mělo by to ještě celkem vyjít.

Anonymní
Avatar
# 09.09.2007, 11:50

Právě jsme se vrátili z jižního Gargána (Manfredonia,Matinatta,Monte S. Angelo)to co jsem tam já sám osobně zažil už dlouho nepamatuji.Jěště 04.09 bylo 35 C a kolem 21.00 hod začal silný vítr,byl tak silný,že v celém kepmu začali lítat plastové stoly,židle,slunečníky na silných podstavcích,stromy se dost nakláněly i s auty to lomcovalo,ráno 05.09. už bylo jen 19 C 06.09. 17 C
zataženo,moc tam neprší.ještě že jsme navštívili při skvělém počasí Monte S. Angelo,poté se tam nedalo riskovat.07.09. jsme to doslova vzdali když bylo jěště hůře,můj dobrý kamarád který žije v Matinattě povídal,že takovéto počasí si fakt nepamatuje,Každopádně pokud se přesto chystáte na skvělé Gargáno,musíte také počítat s tím,že sézóna tam končí 31.08 od Baia del Campi po Manfredonii,pozor na cestovní kanceláře které nabízí od začátku září až do konce,velký omyl,oni Vám Italové nevyhodí to ne ale vy se budete cítit dost divně,když končí Italská sezóna,to je jak u nás na hřbitově.Kapacita kepmu Baia del Monaco je dost velká,zde jsou chatky,apartmány,místní Italské karavany a stany, 03.09. tam bylo jak na tom hřbitově.zůstali jen 2 Italské rodiny + my,pozor,pokud Vám někdo nabízí v září bazén od Matinatty směrem dolů.buď prostě lže,nebo neví,že bazény se zavírají opět 31.08.Jinak pokud mohu doporučit moře,každopádně je skvělé koupání přímo ve Villagio Azzuro ( kousek od Baia del Zagare,potom směrem na Pungochiuso - pláž - volná -Calla dela Pergola (je bez toalet)jinak stojí za to ,známé místo Baia e cala Campi.
Pokud tam vyrazíte,přeji Vám i Vašemu synovy příjemnou dovolenou,já jsem v září s Gargánem skončil,jediné pozitivum je,že moře je nejteplejší.:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.