Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Počasí jako na houpačce: bouřky a deště, vyjasnění a víkend opět proprší

116
# 15.06.2009, 14:26

Tento týden bude proměnlivý. První polovina pracovního týdne bude většinou ve znamení přeháněk, deště, bouřek a rozdílných teplot, jeho druhá polovina bude ve znamení slunce a příjemných teplot, ale víkend opět proprší a teploty půjdou dolů - více: http://www.novinky.cz/domaci/171288-pocasi-jako-na...

Anonymní
Avatar
# 15.06.2009, 14:59

Počasí je čím dál tím horší. Minulý rok byly bouřky v ČR mnohem méně časté. Za 50 let budeme oslavovat, až bude 5 minut jasno... :)

25
# 15.06.2009, 19:07

TomsonTom
presne tak, už za pár rokov nebudeme vedieť povedať aké počasie bude zajtra alebo pozajtra :D :prsi: :snih: :blesk: :oblak: :slunce: :blesk: :blesk: :blesk: :blesk: :blesk: :prsi: :oblak: :slunce: :blesk:
asi tak nejak....

Anonymní
Avatar
# 16.06.2009, 13:16

Já bych naopak řekl, že počasí je stále nudnější. Silný bouřky podle mě poslední dobou ustupují. Že jich je víc se vám jen zdá, to hlavně díky médím, která každou vysrávčičku prezentují jako "bouřku jak z USA", známe přeci Novinky, Novu a Honsovou, který tomu vždycky nasaděj korunu se svejma článkama, který nedávaj kolikrát smysl, jako ukázku pak podstrčej záběry z filmů "Stupeň 7-konec světa" nebo jak se ta hovadina jmenuje nebo z Twisteru. A letos rozhodně není víc bouřek než loni, právě naopak je jich nejmíň o 50% méně než loni a taky síla bouřek ubývá (v rámci celé ČR), což je pro mě, jako pro nadšenýho stormchasera špatná zpráva. Nejvíce bouřek bylo v roce 2000 a 2002, letos bouřky tehdejším bouřím nesahají ani po kotníky. Je to možná tim, že je minimální aktivita Slunce, a k tomu v březnu někde bouchla ta sopka, myslim, že na Aljašce. Možná proto je letos docela zima a je málo bouřek. Teplo bylo, než na nás ten prach ze sopky získal vliv. (duben, květen)
Jinak pro mě by byla ideální sezona aspoň 30 bouřek, z toho tak 3 slabší mimosezonní (říjen-březen), pak aspoň 2 supercely, 4 Squall lines, 5 MCS a ostatní spíše středně silné nebo slabší bouřky, jako klasické multicely nebo bouřky z tepla.

116
# 16.06.2009, 19:25

Anonymní
Minulý rok bylo v Brně v tuto dobu asi 5 bouřek, letos jich už je 11. Je to prostě jak pro koho, u nás byla ještě koncem května bouřková sezóna mizerná, ale červen nám to zatím nahrazuje. Pořád by to ovšem mohlo být lepší.:) :blesk:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.