Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Historické vedro, večer na severozápadě první velmi silné bouřky - sledujeme on-line

Diskuse o počasí Silné až velmi silné bouřky od 29.6. do 2.7.

# 26.06.2026, 14:21

Jestli vubec nejaky budou :D natoz silne

Zeu
Avatar
7
# 26.06.2026, 16:01

Oblasti s vysokým rizikem krupobití jsou zatím jen dvě :pozor:

Riziko krupobití 29.6. 17:00
935
# 26.06.2026, 16:01

Já i myslím že pondělí by mohlo přinést něco dost velkého když bude na západě Čech chladněji a ve středních Čechách o trochu tepleji a Morava extrem hyc. Podle mě bude už něco málo před tím hlavním třeba na horách a pak dal a to hlavní začne vznikat ve středních a jižních Čechách a postupně se to spojí do systému a pak později odpoledne či večer to přijde na Moravu a Slezsko, což doufám (bez škod ovšem) protože Čechy si užili docela dost, hlavně jih

210
# 26.06.2026, 16:10

Musí vyjít tahle verze, kdyby se to vytvořilo už v Bavorsku

# 26.06.2026, 17:08

Marco11_
Když je tam růžová tak ČHMU většinou dává extrém :love:

0
# 26.06.2026, 18:54

Slezsko a sev Morava bude pořádně zaCINované takže v pondělí zde s ničím nepočítám... Šance na první bouřku padá až na středu

2119
# 26.06.2026, 19:50

GFS na pondělí dává až 2500 CAPE pro Olomouc a CIN jen -20. Něco by z toho být mohlo. Teď uvidíme, jak s k tomu postaví regionální modely (hlavně Aladin a ICON-DE).

2254
# 26.06.2026, 20:06

Tadeas
Pondělí vypadá opravdu nebezpečně. Jinak nový GFS maluje v úterý prakticky po celý den až do noci bouřky na Moravě a ve Slezsku a pondělí u nás stáhnul, ale přidal na Z/SZ Čech, za mě to bude divoké, ale uvidíme co regionální modely.

Kombinované hodnoty CAPE-Shear by měly v úterý dosahovat vysokých hodnot / model GFS - Ventusky.com
Silné bouřky na západě Česka v pondělí večer / Model GFS - Ventusky.com
112
# 26.06.2026, 21:11

V podstatě všechny modely malují nějaké srážky, některé víc některé méně a je to rozhozený do 3 dnů..
Celková sumarizace srážek až do 2. 7. 23:00
Srážek by mohlo být dost (hlavně v bouřkách) :blesk:

GEM
GFS
ICON
2119
# 26.06.2026, 21:23

Klokan_0
ICON na středu dává zřejmě přes celou Moravu bouřkový systém. :blesk:

2254
# 26.06.2026, 23:07

Tadeas
Jo vypadá to tak, maluje i pěkný kontrast teplot mezi západem a východem, jen je to nejdál z celé situace.

Meteologix.com
# 26.06.2026, 23:37

Pondělí a v úterý četné bouřky v Čechách, částečně na Moravě. Ve středu snad fronta přejde a srážky i na východě, ale osobně si netroufám vzhledem k poloze zvlnění a i tomu nesměrování fronty tipovat co přesně jaký den přinese v Čechách a co na Moravě.

2614
# 27.06.2026, 07:57

Ty podmínky, které nám GFS už delší dobu naděluje na pondělí i úterý jsou opravdu šťavnaté. :blesk:
Spousta energie a v novějších výstupech přidává i střih větru nad 15 m/s, takže kombinované CAPE bude dosti vysoké.
Nyní předpovídá přechod bouřkového systému ve večerních hodinách jak v pondělí, tak v úterý. Pěkně se na to kouká, vypadá to lákavě. Ještě se to může dosti změnit, ale pokud nepudou vidle typu: u nás zkazí CIN a v Německu se to vytvoří pozdě, tak by to mohlo vyjít.

64
# 27.06.2026, 08:15

Podle Aladina má být v pondělí v Čechách dost oblačnosti z nočních bouřek což by také mohlo uškodit nějaké iniciaci bouřek

510
# 27.06.2026, 09:02

No, trochu mne děsí, že bouřky by měli přijít do takhle proschlé krajiny, skoro záruka nějakých lesních požárů. když to tam třískne...Tohle se za veder často děje třeba v Chorvatsku.. apod..

# 27.06.2026, 09:06

Zatím modely pro nás počítají s osvobozujícím deštěm.

Aladin - nejlépe
GFS
Icon DE - okrajové bouřky z Bavorsko-saského komplexu

0
# 27.06.2026, 09:25

Bouřky až se dostanou v úterý nad západní Moravu půjdou tradiční cestou na Jeseníky a do Polska. Východní část ms kraje zůstane bez bouřek i deště

20
# 27.06.2026, 10:00

VDM77
Souhlas, tady nic necekam. Snad jen dest.

Zeu
Avatar
7
# 27.06.2026, 10:31

Aladinovi předběžné propočty pondělních srážkových úhrnů jsou hodně vysoko :prsi:

Aladin 29.6.
76
# 27.06.2026, 10:48

ČHMÚ nám dává pondělní noc a pak v úterý odpo a ve středu další bouřky. Mám z nich Teda hrůzu z těch 38°

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.