Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnešek opět deštivý, na jihu Čech ještě vydatné srážky

Diskuse o počasí Bouřky od 9.7. do 13.7.

# 11.07.2024, 00:04

Marco11_
Já si myslím že to přejde přes hranici, ale je škoda že to jde okolo

# 11.07.2024, 00:08

Tak čtvrthodina větru a deště. To horší nakonec,díky lepším podmínkám,šlo více východně.

15
# 11.07.2024, 00:16

U nás spadl mrak vody (30-40mm), a pořád leje. Ale pořád nechápu, že v předpovědi máte pravděpodobnost, že spadne aspoň 0,1mm srážek 10%, předpověď 0mm, a ono spadne 30mm... nebylo by lepší to vůbec nepredikovat? Vždyť to pak nemá žádnou vypovídající hodnotu... jsem laik

# 11.07.2024, 00:34

Tady asi vznikne pas bouřek

834
# 11.07.2024, 00:43

Tady se aktuálně blýská na JZ z té bouřky u Znojma a to celkem aktivně, blitz skoro nic nedetekuje. Ta MCS co šla přes Vysočinu se nám bohužel vyhla, jen krátce ale intenzivně začalo foukat z outflow boundary. Aktuálně už i jádra východně, tam to asi najelo na kovergenci. Jinak ale popravdě nevím, co tady dnes bránilo rozvoji konvekce, no každopádně šancí bude dost, projížděl jsem modely a hlavně ICON a Ecák chcou na zítra nějaké lokálnější bouřky tady + pátek vypadá hezky, tak snad se zadaří, ale něco mi říká, že to nevyjde ani příští dny :D

Tak pod Vídní už to bouchlo a naskakují tam pěkné bouřky, které by mohly kolem 2 poloviny noci a rána dorazit.

# 11.07.2024, 01:03

Klokan_0
Jojo pod Vídni už to naskakuje to ke mne asi dojde no

29
# 11.07.2024, 01:04

Kristián
Nevznikne, podpora pro vývoj značně slábne, možná dorazí nějaké zbytky v podobě mírného deště. Ovšem lepší situace, co se Moravy týče, může nastat již večer a v noci na pátek, no a další ještě výraznější vlna snad v noci na sobotu, uvidíme. Tyhle situace jsou opravdu nevyspitatelné. Já jsem byl teď dlouho jinde, ale zdáse mi, že cg+ či - blesky v oblasti Olomouce téměř vyhynuly. Pamatuji situace, kdy to tady práskalo hlava nehlava. Dneska? A vůbec konkrétně už delší dobu pozoruji pouze CCčka, což mě trošku mrzí, páč nemám co fotit při noční lightning show...

295
# 11.07.2024, 05:11

Dle předpokladu dostaly pěkně kromě části JČech konečně i VČechy a celá Vysočina, výstraha celkem dobře pro střed republiky, jen tak dál, následky dost zajímavé:
https://www.novinky.cz/clanek/pocasi-silne-bourky-...

60
# 11.07.2024, 06:05

Jirke85
Dle jaké předpovědi? V předpovědi CHMI byly predikovány lokální úhrny až nad 70 mm, což se vyplnilo. Sami tam výslovně uvádějí, že se v případě bouřkové situace nemáte řídit žádnými meteogramy a modelovými predikcemi srážek pro konkrétní místo. Tohle předpovědět prostě nelze, ale je to pořád stále dokola, s prominutím, jak u blbých na dvorku... :)

15
# 11.07.2024, 06:20

Tady nemělo být nic a nakonec hezkých 10 mm

0
# 11.07.2024, 06:48

Tak tuna u nás na severním Plzeňsku jeden velký propadák...Včera jsem chtěl ten déšť podpořit tím, že zaleju zahradu, už jsem se radoval, že to zafungovalo, a nakonec....kolem šesté asi tak 0,5 mm srážek, v noci asi tak 0,2 mm... Takže věřím a doufám, že snad třeba v pátek se alespoň na ten 1 mm dostanu... :D Přitom pár kilometrů východněji už poměrně slušné dávky vody...

12
# 11.07.2024, 07:10

Tady noční překvápko, krásná letní bouřka bez nějakých nepříjemných projevů. Déšť byl pravda silnější, ale klasický bouřkový, žádný přívalák. Větrám co to jde, venku je příjemný vzduch :)

295
# 11.07.2024, 07:19

Z Vysočiny to vyhrálo Pelhřimovsko a Novobystřicko, Kamenice n. Lipou nebo Počátky bezmála 47 mm, Strmilov dokonce 60 mm, ještě více dostaly viz můj minulý odkaz na škody Trhové Sviny pod Novohradkama a to rovných 70mm, teď bude problém to nasycení, protože na problémy budou stačit i poloviční úhrny, v předpovědi na další vlnu srážek to už bude zmiňováno.

148
# 11.07.2024, 07:40

Hodonínsko opět nic, očekával jsem aspoň menší osvěžení po těch včerejších 36 stupních, ale ne, ono to raději další tropickou noc. Hold zase to měli na obvyklých místech. Raději místo osvěžení si dáme pár dní dalších tropických dnů.

# 11.07.2024, 07:41

Jo bylo to super . Vody a blesků až až. Zítra to vypadá nápodobně ;-)

23
# 11.07.2024, 07:50

Morava nedostala zálivku, co se stalo? Chyba v matrixu... :D

srážky za posledních 24 h, zdroj: chmi.cz
8
# 11.07.2024, 07:55

paja n
Ani po té bouřce tady teplota nespadla pod 21 st., to se větrá blbě.

23
# 11.07.2024, 08:00

Dnes to bude velmi zajímavé. V Čechách se čeká vysoký střih větru večer hodnoty kolem 20 m/s, k tomu i bouřková aktivita, která se časově překryje. CAPE bude taky docela vysoké, vysoké CAPE*SHEAR celkově. Lze tedy čekat poměrně silné supercely i škody...

Na pátek to vypadá pořád dost výživně, bouřky prakticky v celé ČR...

zdroj: chmi.cz

Tento týden bude určitě srážkově nadprůměrný, ještě se čeká něco i v sobotu...

predikce na dnešek - v Čechách bouřky a supercely, zdroj: chmi.cz
vysoký střih větru v Čechách, zdroj: ventusky
vysoké CAPE*SHEAR v Čechách, zdroj: Ventusky
12
# 11.07.2024, 08:06

daz_4
Jo chápu, město tu setrvačnost v teplotě má větší než mimo něj. My jsme ráno měli "krásných" 18,5 stupně. Na jednu stranu žádná hitparáda, ale po včerejší výhni super teplota.

# 11.07.2024, 08:10

Tak se musím pochlubit, že u nás nacmrndalo "úctyhodných" 6mm:prsi:
dnes má zase něco být, ale u nás opět nic nebude to samé čekám i zítra:D nezbývá mi, než se tomu už jenom smát

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.