Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Přechodně více oblačnosti, hlavně na severozápadě možnost přeháněk

Diskuse o počasí Bouřky 21.6.2024

# 21.06.2024, 06:53

Tvl, my jsme uprostred té trojky, ja jsem s tim teda pocital.
2x vyssi nebyli, to by bylo i na USA hodne už, ale tak krom Cape byli o 30% lepsi jeste, ale to porad neznamena, co bude a nebude.

290
# 21.06.2024, 06:58

Koukám, že to hlavní dění modely o několik hodin opozdily, hlavní je aby se nezačal v průběhu dne tvořit dekl. Předpověď prachu jsem nesledoval tak snad se to nemá zhoršit:)

86
# 21.06.2024, 06:58

všichni řešíte prach, ale co takový CIN? musí se rozrušit ta vrstva ..
prach by neměl dělat v naší lokalitě problémy

# 21.06.2024, 07:00

CIN si myslím taky nebude dělat problém při tak výrazně frontě

86
# 21.06.2024, 07:02

MichalPfeifer
vypadá to hezky, ale tady na Z/SZ by to nemělo být tak silný, to hlavní bude ve středu Čech a na východě

407
# 21.06.2024, 07:02

swan1
Přikláním se k Vám ohledně toho prachu ze Sahary, tady to sráží teploty až o tři stupně dolu.. a koncentrace jsou docela vysoko, přikládám zdejší výstup ohledně toho prachu.. zdroj: https://www.vecernji.hr/vijesti/video-evo-zasto-je...
Jinak příjemné ráno... právě piju kafčo a snídám čerstvé koblihe jak od pana expremiéra..:D.. (zdejší jsou lepší)

tady je k tomu i animace postupu..https://www.facebook.com/istramet/videos/756554233...

písek ze Sahary aktuál..
296
# 21.06.2024, 07:05

Takové parametry jsem u sebe snad ještě neviděl a pak přejde 1 přeháňka s větrem a bude 5 mm, to by naštvalo, CAPE 3500, CAPE*shear 1080, lifted index -10, střih větru k ránu 28 m/s, stejně to vyžerou Čechy a vejš centrál Vysočina jako vždycky.

# 21.06.2024, 07:05

palma
Já jsem po noční a piju pivko :D Ale půjdu na kutě, ať jsem připraven na ten mordus :D

86
# 21.06.2024, 07:07

taky jsem po noční.. tak to balim ať jsem odpo připravený :blesk::tornado:

# 21.06.2024, 07:07

Myslím, že vydanou Trojku nad hlavou nechce nikdo. Je to sice fascinující předpověď, ale pokud by došlo k rozjetí toho systému do derecha, kde budou vnořené SC tak už tomu nic bránit nebude. Budu rád když tu pěkně zaprší a bude pěkná blesková show, hlavně ne obří kroupy a nějaký víry.:tornado::vitr: uvidím odpo, snad bude možnost vylétnout dronem a něco nafotit když nebude foukat moc před bouřkama.

# 21.06.2024, 07:13

Yurri
U me ty podmínky jsou skoro stejně jak u vás akorát lifted -9 a cape trošičku nižší ale jinak sme na tom stejně

# 21.06.2024, 07:24

Tady na SV zatím solidní dekl… Podle mě to u nás nebude nic extrémního :)

# 21.06.2024, 07:27

MichalPfeifer
Ze Starých Splavů taky krásné ráno. Já doufám snad v mírnější bouřky, protože jsem v kempu u občerstvení v borovém lese, takže přijít něco extrémně silnýho sem, ty skoro pinie, jak tomu říkám, popadaj na naše chatky

# 21.06.2024, 07:29

MichalPfeifer
Nápodobně také mám za sebou noc. Jedno dvě pivka a krásně se spí. :D

# 21.06.2024, 07:34

Estofex: očekávají pro tu trojku velmi silný vítr, supercely, gigantické kroupy, několik downburstů a obří MCS

"Finally, we have to discuss a broad corridor from Austria into SE Germany, Czechia and Poland, where the CAPE/shear space assists in a mixture of long-tracked supercells, bow echoes and upscale growing convection into severe MCS events.
CI for this activity probably occurs around noon onwards over W-CNTRL Austria and Czechia into SE Germany. These areas experience a CAPE/shear space favorable for rapid storm organization with CNTRL/E Austria and Czechia showing top-down weighted CAPE profiles in the 1.5-3 kJ/kg range and 20 m/s DLS or 15 m/s 0-3 km shear. Initiating cells will produce very large to giant hail next to a few damaging downburst events. Within an high PWAT environment, deeply/well mixed BL conditions and high CAPE, rapidly growing/maturing cold pools tend to cause upscale growing convection into progressive MCS events - either numerous smaller ones, or merging into a massive MCS before entering Poland.
Latest idea is that the first area of augmented concern for a derecho-like event arises from extreme E-Germany into N/CNTRL Czechia and further E into Poland, following the SW-erly mid-level flow and good 0-3 km shear. Some CAMs show RIJ dynamics in excess of 30 m/s just above the surface along this corridor.
Another region with swaths of hurricane-forced gusts may evolve from E Austria further E/NE but this depends more on the cold pool strength. However we see not much in the way for a severe MCS event affecting also far NW Hungary into Slovakia and S Poland during the evening/night with a gradual decrease in intensity betimes. Next to the wind risk, damaging to giant hail (combined wind/hail risk) and excessive rain become another issue. The tornado risk is an isolated one due to high LCLs, but mature supercells can do the trigger as can merging cells or supercells riding a mesocale boundary."

414
# 21.06.2024, 07:37

Co se týče podmínek, uvidíme z poledních sondáží..
palma
Zdravím na jih!
To je hezký, průkazný snímek..
Domácí koblehe, jsou domácí koblehe..
Bez řepky a politického zabarvení ?

60
# 21.06.2024, 07:42

ALADIN a ICON-DE shodně naznačují silné bouře v Německu a následnou iniciaci toho hlavního na sever a východ od Prahy a tento scénář už vidím jako dost pravděpodobný neboli nás to opět přeskočí...

Jinak teď je sice jasno se silným zákalem, ale toho bordelu z Německa sem jde opravdu hodně, takže to moc dlouho nevydrží..

# 21.06.2024, 07:47

Ka-reel
Tak my jsme tak na te care te 3, jak to vidíš v Mikulově pane kolego:D, ještě jednou sem shlédl podmínky u nás a jsou slušne, kdyžtak budu muset nekam schovat auto, nemám garáž ani pristresek:!!:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.