Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: V noci na zítřek dorazí studená fronta, přinese déšť

Diskuse o počasí Bouřky od 5.6.2024

111
# 10.06.2024, 23:27

Radek 31 Ale nemá ani 1SPA že? No jinak všude kolem nás fičák a já jsem celkem i rád už tak je to tu zas trochu přemočené i když za těch 5 dní nespadlo ani 5mm.

7
# 10.06.2024, 23:57

V Huslenkách jsem byl přímo na návětří této bouřky. Taky možná proto mám dnes úhrn bez půl desetinky 30mm. Za červen je to již velkolepých 126mm. Nyní to vypadá na další slabší srážky nejspíš ve čtvrtek a následně již pevně doufám v trochu stabilnější a teplejší počasí aby aspoň z té zeleniny něco bylo, když už ovoce žádné není.

68
# 11.06.2024, 06:46

U nás včera bouřka nebyla,ale pršelo pěkně.. déšť do čtvrtka a v sobotu a v neděli už se zase hlásí bouřky :(

286
# 11.06.2024, 07:07

A pak se mi divíte, že to Veselsko na Slovácku mám tak rád, tam totiž když leje, tak pořádně, ČHMÚ teď vypadá jak jsem řekl dost blbě, jó tohle kdyby bylo v Praze, na východ prostě opravdu kašlou, to už jsme si ověřili vícekrát, u nás nuda jako vždy a budu muset pořádně zalejvat, pač už je zase sucho, na čemž jsme se s našima shodli, už začínají třešně a angrešty, zobeme muchovníky a jahody, úroda parádní, slimáci v pohodě, dokonce i švestky budou, ale meruňky jen z 1 stromku, který se dal komplet zabalit do textilie, rajčata mám mraky planých stejně jako mangoldu.

V údolích pod kopcem jsou jasní:
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-bleskova-povo...

11
# 11.06.2024, 14:36

Opětovným často skloňovaným slovem bude v dalších dnech sucho. Z frontálního rozhraní nám nic nenapršelo a výhled vysokých teplot v příštím týdnu je alarmující. Už dnes při silnějším větru vyschla i ta nejhlubší kaluž.

32
# 11.06.2024, 15:07

Vokr
Někdo to téma určitě v příštím týdnu zvedne a založí. A většina osazenstva tady nebude psát, že sucho není, kde jsme to jako vzali, a bude taktně mlčet, protože mají zalito až přelito na týdny dopředu a budou rádi, že to krásně prosichá :)

10
# 11.06.2024, 15:35

Bral bych vsech dest, co je na vychode. Klidne 100mm. Skoda, pred par dny melo byt to rozhrani vice na sever a srazky i pro nas a neni nic. Ja uz chodim kazdy den zalejvat. Mam za cerven 28mm, od zacatku roku 212mm. Teploty jsou ted denne 24 az 27st, jasno az polojasno...:)

# 11.06.2024, 17:08

U nás by to taky chtělo už vodu, ale o suchu se rozhodne mluvit nedá, zelenejší rok jsem nezažil. Nějaký přeháňky budou, tak i po troskách v pohode, na sobotu to vypadá zase na bourky, ale nic hrozného nebude si myslím, pak nějaký oteplení na 2dny (přes 30) a pak zase zima celkem, takže nic moc léto zatím.
Koukal jsem na článek z 16.6.2022 myslím a 39st :D:D k tomu máme hodně daleko

111
# 11.06.2024, 17:29

Tak to mě už pos... Ještě na oběd Aladin maloval pro východ na celý den déšť a teď už tam nemá nic no, ale zase to může v noci otočit.:(:(
Takové zvraty ať s tím jdou do prd...

53
# 11.06.2024, 19:34

TomasMost
Leknínek neplave, ale maká a maká :D, nežiju totiž přímo ve Vsetíně, ale na vsetínsku a úhrn máme dne 6.6. 7 mm a od té doby paběrkujeme denně něco málo co nestojí za řeč, včera 2 mm, dnes 1 mm v rychlé přeháňce atakpod...
Dnes bylo tepleji než se čekalo a srážky se nečekaly žádné, výhled na zítra něco málo a pak v nedělu 16 mm :D jj, všechno vychází jak má, mám ty výhledy už v paži a makám a makám :D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.