Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a hlavně v Čechách letní den, místy ale větrno a zvýšené nebezpečí požárů

Diskuse o počasí Bouřky 15.4 - 17.4

# 14.04.2024, 18:32

pokud nás to takhle opravdu přeskočí na třikrát, tak je to absolutně trapný, nechutný a hraničící s čirým masochismem a budou to 2 nejhorší týdny života

# 14.04.2024, 18:37

TheRealStormCZE
Neboj celej západ pravděpodobně nic a jen na Moravě si zase užijou jako v létě:cool:
(Nic proti Moravanům samozřejmě)

49
# 14.04.2024, 19:52

Trošku vedle srovnávat tuto situaci s létem... ;-) a pak já fňukám, nejvíc naplákání je tady z Čech vždycky... každým rokem. :)

a to, že Němci z celé střední Evropy si užijí přeháněk nejvíc a nejfotogeničtějších tak na tom si trvám.. protože mají blíž moře. K tomu slunce. Ale vypadá to, že období chladného a vlhkého severozápadu, severu až severovýchodu potrvá delší dobu tak si třeba také něco užijeme.. ale ta středeční předpověď od čhmú: Na většině území přeháňky, i s krupkami, se mi nezdá, tam bude korekce.. na bouřky kromě zítřka bude velká zima...

# 14.04.2024, 19:55

nejlepší je francouzský arome. ten nám vždycky přeje :cool:

379
# 14.04.2024, 20:08

kapr84
Krupky ve středu budou sněhové..od středních poloh.. ráno možná i v nižších polohách, akorát trochu zmatečně píšou jednou krupky a jednou sníh .
Obojím je myšlen sníh..



49
# 14.04.2024, 20:13

swan1
jo, to jo, ale na většině území?.. Ecák to hezky maluje na příští sobotu, asi se to bude měnit, ale pokud by to teď vyšlo tak bych si i pofotil.. tak budu tomu držet palce. Jako, jo asi si nakonec užijeme všichni.. však ať je chladněji klidně do začátku května. Ale srážky též..

jo no, nejsou krupky jako krupky.. ty sněhové padají při nižší teplotě, třeba kolem 5 když je dole..

379
# 14.04.2024, 20:15

kapr84
Na většině území přeháňky, to myslí plochu..
Jinak skupenství podle nm výšky..
Jako jo, je to sepsané trochu zavádějícím způsobem..;-)
Nicméně, nějaké :blesk: výboje ani ve studeném SZ proudění nemůžeme úplně vyloučit...si myslím.
Především v Německu by něco být mohlo..

258
# 14.04.2024, 22:26

kapr84
Nechci tady v diskusi žádném případě podporovat hádku typu MORAVA vs ČECHY, ale myslím si, že to naše plakání je častokrát oprávněné. To, že se v posledních letech vytvořila jakási "anomálie" při které spoustu front přechází kompletně celou SZ polovinu Čech na sucho je prostě fakt a dá se to zpětně dohledat v minulých situacích posledních let. Opravdu nevím, čím je to způsobeno, ale někdo už tu navrhoval vytvoření samostatného tématu pro tento jev a já jsem jedině pro;-).
Na větší části Čech byly poslední výraznější srážkové úhrny v únoru a nevím jak ostatní, ale opravdu nemám radost z toho, že se nám tu rozjíždí sucho už v půlce dubna..
Velká část Čech z tohoto ochlazení opět vyjde na sucho a veškeré srážky se vždy odsouvají na konec výhledu. Samozřejmě Vám tam u Vás srážky a bouřky přeji všema deseti, jen jsem chtěl zkrátka říct, že kolikrát jsou ty naše "nářky" opodstatněné - myslím si, že by sem většina uživatelů takové věci nepsala, kdyby pro to nebyl důvod:)

srážky se odsouvají..
# 14.04.2024, 23:07

Negan
Ne vážně je to v pohodě, netřeba to téma zakládat.

Prostě někdy všichni dělají kňů, a zítra to vyhrává jih východ dokonce třikrát, Bavorák dal na zítra kontrakt jihu a východu a už to jede, první blesky tam!. Úterý a středa už malí šašci přeháňkoví v čechách. Možná čtvrtek dá lepší.

# 15.04.2024, 00:00

ESTOFEX se probudil a předpovídá pro Českou republiku na pondělí 15. dubna a noc na úterý 16. dubna 1. stupeň na jihu území. Částečně se dotýká i krajního severu Čech.
A bouřky s pravděpodobností 50 % především na Moravě a ve Slezsku a také na jihu Čech. Což se ostatně i očekávalo.

Jižní polovina Slovenska a sever Maďarska má i 2. stupeň.

Předpověď ESTOFEXu od 15.4.2024 - 6:00 UTC (8:00 SELČ) do 16.4.2024 - 6:00 UTC (8:00 SELČ) Zdroj: Estofex.org
# 15.04.2024, 00:07

Estofex hezky, konečně pochopili že na SZ je samá díra. Tak se to sluší.

# 15.04.2024, 03:17

Tomu rikam :blesk: prekvapeni. Je to bleskove dost aktivni, prakticky bez vetru, v nekterych bunkach jsou dokonce kroupy. Takhle to kolikrat neni ani v lete :love:

168
# 15.04.2024, 03:21

Martin_21
Zrovna mě to vzbudilo, bleskově je to aktivní fakt slušně a prší hezky, asi žádný model stim nepočítal že se to tak rychle vytvoří, bouřky jako v létě takhle k ránu :blesk: v Německu je to ještě silnější a u Norimberka to vypadá na supercelu díky obrovskému střihu větru a vysoké helicitě.

107
# 15.04.2024, 04:37

To je teda fakt řekvapení. I ten estofex, ale hlavně i radar. Jeden model s tím fakt počítal že se to tak rozroste od západu. Ještě večer jsem se díval na Ventusky a tomu to vyšlo úplně perfektně zrovna jak to teď postupuje v horizontálních pásech od západu. Na některých místech může takto spadnout fakt hodně srážek v kombinaci s bouřkami.

1236
# 15.04.2024, 04:50

Ty kráso, co to je? Pás se nakonec trefil úplně přesně, jak předpovídal Aladin. :love:
To bude vody, konečně. Ještě uvidět nějaký blesk, v dálce to pěkně bliká. Takové pěkné noční bouřky v dubnu.

# 15.04.2024, 05:00

zapad cech extrem:blesk::love:

107
# 15.04.2024, 05:01

Já se poseru. Náš mistr stavbyvedoucí zrušil dnes práci že to nemá cenu jet do práce na tu chvilku cca na 2 hodiny. Taky asi čeká co bude. Tak můžu buď v klidu sledovat nebo jít chrápat. Taky se už mockrát stalo že nás nechal doma když předpovídali déšť a na konec spadlo pár kapek. Takové je prostě zkrátka počasí a nic s tím nenaděláme. Děláme furt venku a nechce aby jsme zbytečně mokli a pak samozřejmě i možná marodili.

Toto je opravdu výjimečná situace a proto vstávejte a běžte to sledovat. Já už pozoruji první záblesky.

107
# 15.04.2024, 05:17

Tahle situace je jako blesk z čistého nebe, ale jen pro ty co to nesledují a náhle je to překvapí. Mám takový pocit že z toho můžou být i bleskové záplavy. Toto není sranda když to tak leze v pásu stejnými místy. Na posledy něco podobného se stalo v 2009 na východní Moravě. Tehdy to šlo v pásech od V. až SV. Bludovice, Odry atd. Ale asi to s tím nejde srovnávat protože tehdy bylo celkem mokro z předchozích dešťů a teď je zase sucho, ale když to přijde v přívalovém dešti. No nevím nevím nechci strašit, ale.

379
# 15.04.2024, 05:21

No tvl..:!!:
To je probuzení..
Nepřetržité hřmění, jako když jede nákl. vlak a letí Boeing, dohromady..
Světelná show , už začíná pršet a rány jako z děla..
První jarní bouřka zde.

77
# 15.04.2024, 05:24

Krásně to s náma vydrbalo:(:(:(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.