Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky 3.10.2023

# 03.10.2023, 21:50

Ani druhá linie sem žádný silný vítr nepřinesla, což je přecijen dobře, co jsem ale tak koukal na data z meteostanic, tak to v Královehradeckém a Jihočeském kraji dělalo docela bordel..

1236
# 03.10.2023, 21:53

Za mou “soukromou bouřkou” se docela rozfoukalo, dalo to i náraz 58 km/h. :vitr:
Linie přichází teprve teď, tak uvidíme.

27
# 03.10.2023, 21:56

Jo tady to bylo docela slušný, blesková aktivita neuvěřitelná na to, že je říjen. Trochu fouklo ale nic extra i když ve městě to asi něco sundalo, protože něco jezdilo pod blikačkama, asi hasiči. Teď začíná zase foukat. Srážky zatím 6,4 mm.

# 03.10.2023, 21:58

Tady masakr ,takový vítr tady dlouho nebyl ,stromy práskaly jak sirky

# 03.10.2023, 22:02

Domažlicko a Klatovsko hlásí popadané stromy na pár místech. U Vysoké Lípy na severu Čech spadl strom i na dráty a zapálil les: https://decinsky.denik.cz/pozary/bourka-potrapila-... Také nedaleký Rumburk má pár popadaných stromů. U Plané na západě Čech byla zase kvůli spadlému stromu na chvíli uzavřena silnice: https://www.facebook.com/photo/?fbid=6762280840498... Počet případů ještě narůstá.

1236
# 03.10.2023, 22:07

Už je to tady. Naštěstí to už není tak hrozné, stále nárazy 40 - 50 km/h, nejsilnější bylo těch 58 km/h. Začíná pršet a na jihozápadě se dokonce několikrát blýsklo. Upřímně, opravdu bych z této diskuze nepoznal, že je říjen. Prostě Wow. Jen je Škoda těch stromů, i teď jsou stále obsypané listím a začínají se teprve barvit…

1
# 03.10.2023, 23:03

Zatím vidím pár záblesků v dáli a je skoro bezvětří.
Pokud se to nerozpadne tak by to mohlo dojít:blesk:

JIH
Avatar
6
# 03.10.2023, 23:06

Nakonec dorazila bouřka i k nám, obloha s CC blesky svítila pěkně, vítr na čele dost silný, že i mohutnou břízu ohýbal o několik metrů:vitr: Úhrn srážek 5 mm, což je zde momentálně víc než za celý měsíc dohromady:prsi: Konečně se vyčistil vzduch. V bouřce byly i drobné krupky o velikosti pár mm.

1
# 03.10.2023, 23:25

Pár blesků bylo, ani moc nefoukalo, ale na to že je říjen a noc tak jsem příjemě překvapen:cool:

8
# 03.10.2023, 23:38

U nás začalo před chvilkou dost foukat, ale v bouřky, ba ani déšť nedoufám. A že by to tady chtělo namočit jako sůl. No, co už, naděje umírá poslední :-)
Vítr zesiluje. Akátové hájky ve vinohradech jsou staré, takže budou padat, jestli vítr ještě zesílí.
... dodatek: Vítr náhle HODNĚ zesiluje, už hučí i meluzína :-) Je tu někdo z mladých, kdo ví, co to je? :-D

107
# 03.10.2023, 23:41

A do hajzlu už se to blíží. Zase nebudu spát. :(Doufám že to rychle přeletí a obejde se to bez škod.

28
# 04.10.2023, 00:30

Před námi se očekávaná blesková aktivita zastavila, což je škoda, i když bylo patrně vidět pár záblesků jižněji, nebylo to ono. Na 3-4. Říjen ovšem parádní situace, ale Vzhledem k teplotám, které dosud panovaly se ovšem není čemu divit. Já osobně bych tento trend, dalo by se říci příjemných teplot, nechal po celou zimu, což je zde samozřejmě zcela nemožné, ale komu by to nevyhovovalo a komu naopak ne? Vím že jsou tu i lidé kteří se těší na zimu a doslova "závali" sněhu. Pro mě jsou ovšem lepší teplejší podmínky...

Jinak jsem naměřil po dobu krátké přechodu fronty 2,6 mm (za cca 50 min.), dodatečně ještě poprchává.
Vítr zde prakticky nefoukal, pouze mírné nárazy s přicházejícím deštěm.
Teplota zatím neklesla pod 15°C, konkrétně je 16,1°C

8
# 04.10.2023, 00:51

A už je zas klid, bezvětří, jen kobylky a cvrčci vržou. 17°C je, tlak 1024 hPa. Divný - když ta fronta už asi přešla, nezměnilo se nic, ani teplota, ani tlak... Nechápu. To jako že nás pod Brnem se ani to ochlazení a vlastně ani ta fronta týkat nebudou?

# 04.10.2023, 00:52

Fero
Tak tobě to možná nevadí, ale pro přírodu by to v našem podnebném pásu byla docela katastrofa, prakticky celé ekosystémy v… no není si těžký si domyslet, kde. Taková hezká ukázka, jak jsme zahleděni akorát do toho, co vyhovuje nám a jaksi zapomínáme, že svět se netočí jen kolem lidského druhu a jeho „preferencí”.

8
# 04.10.2023, 01:00

Fero
Hmm. On už Jirotka v Saturninovi ústy doktora Vlacha psal, že osud nám udělá dobrou službu, když nás občas chytne za límec a vyhodí na mráz ;-) Jasně, že je to metafora, ale tady, myslím, sedí :-)

Kdyby bylo furt und furt teplo, nebudem si toho vážit a především, jak píše lukashrn, pro přírodu je to katastrofa. Někteří ptáci zkouší znovu hnízdit (druhy jako rehci domácí třebas), hraboší invaze graduje a rostliny, které potřebují přirozenou jarovizaci, vyloženě trpí a trpět budou ještě víc.
Tedy - ne že by na počasí mělo vliv něčí brblání, či praštěná přání :-D
Ale říká se "raději si to nepřej, nebo se ti to vyplní" :-D

# 04.10.2023, 06:07

když jsem se díval na půlnoční úhrny, tak je bílina se svými šesti na tom hodně dobře podle té husté sítě i v cestě bouřek

64
# 04.10.2023, 06:48

O půlnoci bouřka vzdálenější, spadlo pár kapek :( ráno +12

273
# 04.10.2023, 08:27

Ondráš*
Utřel jsem jako vždy, Čechy a hlavně sever luxus, takové VČechy daly na severu 3 vlny a přes 10 mm, SV Morava samozřejmě nezištně na suchu nikdy, na blesky jsem závistivě koukal vzdáleně směrem Z, snad už ty změny pochopí každej trouba.

U nás nic
386
# 04.10.2023, 08:38

Yurri
Tak jsem zpět v ČR a na uvítanou mi to dalo 9mm, takže dneska bude následovat prolití okolo stromů z vodních zásob a pak neustálá práce po zahradě, moje dámy na to docela házely bobek, akorát sklízely a konzumovaly..:D, Jinak větrné ráno, ta změna teploty brutus, mám nastavený jižní mód, tak jsem dnes vzal zavděk pořádnou mikinou...

171
# 04.10.2023, 09:19

Spadlo pár kapek, ale fukeř teda byl řádný a hezky se prášilo. Velké zklamání. Čekal jsem to lepší, aspoň je dneska hezky a teplo.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.