Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Silné až velmi silné bouřky 23.-29.8.

48
# 26.08.2023, 13:25

Zatím to vypadá, že to jde jinudy. Což je klasika. 200km východně, 200km západně , žádná míra.

379
# 26.08.2023, 13:25

krakono
No a..?
Proč bych nepsal, když bobtná?
Já jsem ráno psal, že to podle mě vypadá na rychlejší posun k východu, i to, co by se muselo stát, aby to nakonec šlo přece jen středem ČR, i tady přes Šumavu a že bych byl radši..
To že to bobtná teď ve Švýcarsku, to už je jako jistý, že to hlavní půjde středem ČR..?:D
Zkuste mi v mých ranních příspěvcích najít nějakou nevrlost..? Sem s ní..Slovo fail, kde?
Ráno jsem tu prostě zveřejnil svůj názor a odhad ohledně vývoje situace.., kudy půjde to hlavní, ne jestli něco bude nebo nebude...Odhad..chápete? Nic víc, nic míň..
Kde jste byl vy? V pelechu?
Tak co tu teď chytračíte, cucáte z prstu? Máte nabito slepýma:D
Daniel Moudrý
Dnes už tolik na V ne..
S ústupem TV k V se změnila trajektorie..

VHK
Avatar
30
# 26.08.2023, 13:29

swan1
Presne, jeste neni nic jistyho,akorat asi to ze nektere oblasti chytnou opravdu dosti vydatne srazky ale kde to presne bude...no bude to jasnejsi az ve vecernich hodinach😉

# 26.08.2023, 13:30

kuba
to by bylo milé, když už neumí bouřky :D teď je sice ještě v pohodě zeleno, ale co spodní vody? velký špatný, a dalo by se parádně vyvětrat už

# 26.08.2023, 13:35

swan1
Hele nechci se hádat ale ta nevrlost tam byla ale chápu taky to tak mám:cool::D Ráno v 8 příspěvek od tebe nekoukejme na modely ,sledujme družice a radary . Příspěvek o 10 min později : Obrázek a na něm vyznačená možnost trajektorie pohybu systému červenou čarou a napsáno dle modelů . :D:D Říkáš sledujte radary a hned na to dáš obrázek podle modelů . Nevrlost z toho číší ale co už pojdme to sledovat.:cool:

273
# 26.08.2023, 13:36

krakono
Přesně tyhle komenty kde v cizině to kde bobtná jsou absolutně k ničemu, to vidíme na družici a radaru všichni, důležité je co je a bude u nás, ať napíší kde kolik spadne a jakou oblast to zasáhne konkrétně, jinak je to o ničem, teď budou 3 vlny, ještě i v noci na ÚT bude pršet.

Také souhlasím s Aladinem a už od včera bylo jasné že 1. oranž výstraha bude fail, dnešní už oprávněná, JČechy dostanou nejvíc, pak střední Čechy Vlašimsko a Benešovsko a z Vysočiny okres Pelhřimov a Jihlavsko bude mít též pěkné srážky, moravské okresy Vysočiny včetně mě ořezal, půjde jen tenčí pruh silnější bouřky s ohňostrojem. Osobně rizikovější vidím další 2 vlny tam kde již spadne z 1. vlny, tam bude půda nasycená, na nynější suchou zem nevidím problém s 50 mm (pokud nejste blbě v dolíku).

13
# 26.08.2023, 13:36

Ano, vypadá to, že to jde dostatečně západně. A pěkně se to vytahuje k severu. Své by mohl konečně dostat i západ republiky. Tak snad to vyjde.

# 26.08.2023, 13:36

Chci říct že většinou když aladin udělá první nástřel , tak potom s tím hýbe a nakonec to dopadne dle prvních predikcí:cool:

171
# 26.08.2023, 13:37

Můžete se proboha aspoň jeden den nehádat? Prosím. Každý ať si sem posílá co chce, ale ať se to vztahuje k tématu.

47
# 26.08.2023, 13:37

Tak sondáš začíná ukazovat o hodně více cape než ukazuj gfs v Praze... kde podle gfs mělo být max 400

0
# 26.08.2023, 13:41

Petr11
Už je sondáž z Prahy? Kde? Já zatím dohledal jen z rána...

# 26.08.2023, 13:44

V Beskydech se ty bouřky nakonec také docela předvedly, Bílá náraz 90 km/h, Lysá hora 90 km/h, Horní bečva 74 km/h, Jablunkov 75 km/h, to i mohlo způsobit nějaké větší škody. Oranžová výstraha dle mého naprosto v pořádku. Sondáž z Libuše už se načítá, CAPE tam nějaká bude, problém ale vidím v sušším vzduchu v atmosféře začínajícím zhruba od 3. km. Při zemi navíc fouká, alespoň zde v Praze, od Z až SZ. U Švýcarska začíná být patrné roztáčení, každopádně ten teplý vlhký sektor neproniká příliš na S, takže se dle mého vše významné odehraje ve trase JČ - Vysočina - sever Moravy a Slezska. Linie konvergence dle družice leží někde na trase Mnichov - Pasov - ČB, tam by se později odpoledne mohli vytvořit i nějací bouřkoví "předskokané".

12
# 26.08.2023, 13:45

Odchozí bouřkový komplex má v zádech dalšího sourozence:blesk::prsi::snih::vitr:
Vysoká vlhkost vzduchu a prohřívající se vzduch zamotávají meteo-předpovědi ještě více.

družice ČHMÚ
47
# 26.08.2023, 13:45

ještě není hotová, dělá se stále. Ale podle čar je více cape. Nebo takghle jsem to pochopil já.

7
# 26.08.2023, 13:48

Negan
Tak to je dobře že jsi v Hradci to je šance že ten systém půjde více západněji tudíž přes nás. Nemyslím to špatně, ale víš jak to je jednou člověk není doma a dostane přímou :D

7
# 26.08.2023, 13:50

Lesník
Mohlo by nám to taky jednou vyjít.

1262
# 26.08.2023, 13:50

Petr11
Napište prosím potom tu hodnotu sem ;-). Teď tu rostou směr Německo pěkné květáky.

# 26.08.2023, 13:53

Petr11
V Praze nebude vůbec špatná energie, tipuji něco lehce pod 1500, každopádně její využití bude vlivem suchých vyšších vrstev obtížné, pořád je ale dost času na to, aby se do vyšších výšek nasunul příhodnější vlhčí vzduch. V Prostějově bude CAPE nižší, ale pro změnu tam nejsou suché vyšší vrstvy.

0
# 26.08.2023, 13:54

Dneska mám dvě přání.. Abychom se tady nehádali a chovali slušně. Plus aby co nejvíce z nás dostalo pořádnou bouřku, která nenapáchá škody ale umožní nám udělat spoustu fotek. Když vyjde obojí, tak ať je to klidně poslední bouřka sezóny :)

47
# 26.08.2023, 13:55

Frantis95
a jaký cape je asi u nás je ve hvězdách... Tak Německo už začíná ject. myslím, že dostane něco i západ něco málo..

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.