Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Bouřky od 24.7.2023 do 26.7.2023

# 27.07.2023, 07:48

ryngle
I u nás byl červen nakonec teplotne průměrny i když první polovina byla mírně podprůměrná, a nízké teploty byly hlavně v nocí. A červenec bude nadprůměrný.
Toho výhledu bych se nedesil, je to jen výhled a nakonec to bude jinak.
Čeká nás letní víkend :cool:

379
# 27.07.2023, 07:52

Aldy1977
Je to tak..
V západní polovině bude červenec výrazně nadprůměrný, u vás na V ne tak výrazně, ale přece jen také budete v plusu..
Ovšem tedy kromě Nového Jičína, tam je to beznadějně na kabát..

1003
# 27.07.2023, 08:21

Tak u nás se svatá Anna výrazně připomněla, ranní minimum rovných 5°C. To je docela osvěžující ráno :D

47
# 27.07.2023, 08:33

To téma vlastně skončilo, tady se bouřky nekonaly, ale zato napršelo od pondělí celkem 30 mm a to dával v neděli večer jenom GFS, mimo byl se svými úhrny hlavně ICON. Na konkrétní dny ty předpovídané úhrny moc nevyšly, ale ve finále je to tam a do normálu za červenec chybí přes 20 mm.

Teď už bude období bez bouřek, ale hlavně s deštěm, něco by mohlo být v pátek a v nedělu. Další týden to vypadá na chladnější ráz než jsme na začátku srpna zvyklí, teď se mně hledat nechce, ale nevím, kdy byl naposled první týden v srpnu podprůměrný, mně by to dle inpoč. mělo dát jen 17-19 stup., jediný Ecák tam má kolem 3.8. návrat letních hodnot, ale to je vše ještě daleko a napřed budem doufám počítat další milimetry do konce července :)

379
# 27.07.2023, 08:36

Leknín
ČHMÚ předpokládá návrat tropů kolem 5.-6.8.
Teď říkal pan meteorolog prognózu na Radiožurnálu..
To je daleko a zítra se to může změnit, samozřejmě.

47
# 27.07.2023, 08:45

swan1
S návratem tropů asi počítají všichni krom Yora :D
Otázka kdy...
A ty pořady poslouchám rád na irozhlasu.cz jak mám čas, bohužel to většinou nestíhám, ale posledně jsem znova poslouchal o zpomalování Golfského proudu, tak aby se příští generace ještě nedivily :D

# 27.07.2023, 08:53

No vypadá to, že nás po delším období nadprůměru teď čeká cca týden podprůměru. I to k létu patří i když v posledních letech velmi vzácně. Pro nás z teplejších oblastí to bude úleva od veder a pro ty z těch chladnějších co si tu stále stěžujou (východ ČR) tak si prosím uvědomte, že jste chladnější oblast a prostě to, že v posledních 10 letech jste měli několik horkých letních měsíců, kdy padalo spousta tropických dní z toho ještě nedělá normál pro vaši lokalitu. V a SV Moravy je prostě chladná oblast a je celkem běžné, že tropických teplot se u vás moc nedočkáte.

Jinak pro Prahu - Libuš má zatím k dnešní půlnoci červenec odchylku +2,3°C takže jasný nadprůměr, který už ty poslední 4 dny podle mě o moc nesníží. Jsem rád za ten chladnější a deštivější závěr měsíce, který nás zachrání od suché apokalypsy. A věřím, že v srpnu ještě přijde počasí na koupání a celkově teplé dny. Pořád máme zhruba 3-4 týdny čas na příjemné léto a i potom celé září může nabídnout letní či skoro letní teploty.

272
# 27.07.2023, 08:53

Jirke85
Vypadá to příšerně, srážky žádné, ani TF se nás týkat nebude, půjde to severněji, a zítra už 26 a v SO až 28, což by normálně byly fajn teploty, ale zítra tam má Aladin pro mě nárazy ke 20 m/s, doufám, že hodně přehání.

# 27.07.2023, 10:15

Hlavní vlna srážek zjevně bude v Německu a na západě případně severu Čech ,modely již to naznačují,někde spadne opět pár mm

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.