Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Bouřky 16.7.2023

453
# 14.07.2023, 18:25

Možná ano, ale těch 20-25 stupňů tipuju tak na 2-3 dny a pak se to zase vrátí do normálu.

49
# 14.07.2023, 18:43

No vypadá to, že tento víkend to bude teplotní vrchol července... o tom asi nebude pochyb. Průměr ens gfs je i kolem 26.7. maxima kolem 23 °C... v podstatě návrat do nějakých třícítek až do konce výhledu tam není...

# 14.07.2023, 18:50

kapr84
Super zpráva ,klidně ať je kolem 28 ,ale ať prší :) a nějaká pěkná bouřka by taky nevadila :)

# 14.07.2023, 19:07

U nás to poměrně často bylo , a nejlépe koncem dubna ,nebylo teplo , a přišla bouře ,jakou tady pamětníci nepamatuji , za dvě hodinky napršelo přes 130 mm , vrstva krup mistama přes 30 cm ,dokonce se drželi v lese i dva dny , bylo to 5.4. 2009 na Strakonicku u nás , mazec

49
# 14.07.2023, 19:09

FranklinB
o tom žádná... nádrže na vodu prázdné.... není co řešit vodu to chce, čím dřív tím líp.. ale ta fronta co nás čeká od neděle do pondělí se mi moc nelíbí.. žádný model tam nemá nějaké smysluplné srážky... může se to změnit, ale spíš asi ne.. tam kde zapršelo poslední dny jsou za vodou.. ale těch míst opravdu tolik není... pokud opavdu projde tak na sucho, tak to bude typická ukázka letošního léta (pro moji oblast)...

# 14.07.2023, 19:09

Sem zvědavý kdy ICON dá pryč ten systém co podle něj má vzniknout uz ani ne za 24 hodin a přijít v neděli v noci :D

109
# 14.07.2023, 19:09

kapr84
Já bych si tipnul, že jak se rozhicuje středomoří, tak z toho taky něco budeme mít. Delšímu ochlazení (třeba do půlky srpna) moc nevěřím.
Na jaře v Itálii byly záplavy a zde bylo taky chladno a celkově deštivé počasí. Uvidíme časem.

# 14.07.2023, 19:26

kapr84
Vám ty srážky přeju moc ,obecně u vás moc neprší,to tak pozoruji z dlouhodobého hlediska ,ale věřím že u vás taky pořádně naprší!!! Přeji to všem kde je moc sucho ,není to dobré,ale jak říkám chvíli sucho a pak se to obrátí,pořád si myslím že příroda ví co dělá ,a je to vidět i jiné roky ,sucho a pak déšť,viz, loňský rok třeba Slovensko,celý červen a červenec sucho a pak bohužel pršelo až moc až z toho měli povodně

# 14.07.2023, 20:16

Yor3
Snad máš pravdu. Tuhle pekelnou výheň už víckrát nechci. Kolem 23 stupňů je značka ideál :cool:

49
# 14.07.2023, 20:34

FranklinB
Děkuji moc... věřím, že nakonec zaprší tak jako se to stalo vždycky.. chodí to všude okolo letos.. klidně by mohlo propršet i několik dní v kuse a nic by se nestalo. Zatím nás to moc netrefuje, v podstatě poslední bouřka co nás trefila byla v červnu.. ale tak to chodí, někdo má moc a někdo nic. To je příroda. Teď jsem dal ven misku s vodou pro ptáky na víkend... určitě jsou na tom oblasti s vodou hůře než my, ale sucho je tady, bez debaty... červenec by měl být nejdeštivější měsíc, vždycky to tak bylo, letos nemusí.. třeba bude deštivější až srpen ( za mě ať je klidně zamračený, s častým deštěm).. v podstatě už nevíme, co jsou to slimáci poslední roky... jeden rok jich bylo hodně, ale už ty deště nějak nepřitahujeme. Co se dívám, tak Rakousko kolem Alp to je jiná liga, jak sleduju každý den mapy s 24 úhrny...tam to šupe. Ale chce to brát pozitivně, tím jak přibývá dnů bez deště tak se zároveň blížíme tomu dni kdy zaprší :-).. Včera kolegyně v práci hlásila jak venku krásně prší, ale asi nemá doma srážkoměr.. to by zjistila, že celkově napršel rovný 1,0 mm... nechci nějaký přívalák, ale přeji si normální bouřkový déšť.. třeba systém MCS. To už ale taky neznáme, z neznámých důvodů nějak z Rakouska přestaly poslední roky chodit.. je mi záhadou co za tím stojí, bývala to vždycky v létě záruka dešťů... ale už ani ty nechodí. Ecák teď potěšil s příští středou.. vydrží mu to až do středy? :-)

# 14.07.2023, 20:56

Tak v pondělí asi nic nebude. To spíše dopoledne neděle je na bouřky nadějná už možná v sobotu pozdě večer.

47
# 14.07.2023, 22:15

Gfs si dal asi zase speka. Na středu to ukazuje podmínky jak v Americe. Capeshear skoro 2000 na západě🤣

1262
# 14.07.2023, 23:56

Petr11
No taky na to teď koukám :!!:. Hlavně tam ukazuje na středu extrémní střih větru až 40m/s. Nicméně tam jsou docela nízké rosné body a uvidíme co tam bude v dalších dnech.

8
# 15.07.2023, 00:26

kapr84
A zažili jste tu někdo Portu v roce 1982? Žalman & spol. zrovna zpívali "Přiletěl k nám... zlej a krutej déšť". To bylo velký, zážitek jak hrom (a že byly!), ale skoro nikdo neutek :-D
A stalo se to ještě jednou další rok. Neskutečné!

Nojo, je to fakt dávno. V druhé polovině minulého století holt. ;-)
Ovšem ta píseň začínala pod jasným nebem! Nojo, je taková delší :-)

171
# 15.07.2023, 01:18

Modelově vidím nějakou shodu v tom, že dneska večer a v noci na zítřek se bouřkové pásmo z Německa dostane aspoň nad západní polovinu Čech někam k Praze. Zbytek území by mel mít bouřky jen ojediněle. Zajímavě ale vypadá pak situace od nedělního včera, kdy začíná panovat shoda, že nad Rakouskem se budou na frontě později večer tvořit bouřky, které by měly zasáhnout jih Čech, Vysočinu a Moravu. Další by v pondělí ráno měly vznikat ve východních Čechách, někde v prostoru východní poloviny ČR, ale to je doopravdy daleká budoucnost a hlavně modelově tam shoda naopak od večera nepanuje a hlavně většina lokálních modelů tam nevidí narozdíl od zítřejšího večera.

Nicméně jak jsem si původně myslel, že se mě tato situace po vydařené včerejší noční bouřce týkat nebude, tak jsem se dost možná mýlil. Ráno se na to kouknu trochu z větší hloubky.

# 15.07.2023, 06:31

Skoro na stejném místě kde se pro nás začal tvořit minulý systém v 6 večer to už docela jede i teď po ránu :D

168
# 15.07.2023, 07:49

Ve Francii už je pěkný systém a má směr ČR, kdyby vydržel a přes den zesílil tak by večer dorazil na západ ČR, icon-De tam něco má pro západní půlku.

109
# 15.07.2023, 07:57

HelaS
Viděl jsem to jen v televizi v rámci dokumentů o Portě. Jim to hlavně vyplavilo veškeré ozvučení a Jup (jeden z hlavních pořadatelů) normálně uvažoval, že to odpíská celé. Dobře to dopadlo.

Bohužel, první Porta, ze které bych poskládal playlist, je až tak 1985...:D

379
# 15.07.2023, 08:00

kuba
Děje se, co jsem si přál a psal tu o tom..
Celá TN jde poněkud více východněji a střed neutíká tolik na sever, jak bylo původně počítáno.., je aktuálně zatím nad VB..
Jinými slovy změnilo se mírně načasování a jde to o pár hodin dřív.
To by minimálně pro Z půlku mohlo být pozdě večer a v noci zajímavé..

Jinak, dneska to na Šumavě a v Pošumaví vypadá na rekordní teplotní amplitudu..
Tmin jsem tu měl +7,6, Tmax by mohla jít opět i přes 35°C...

Icon D2 v 02.00h
Icon D2 v 05.00h
# 15.07.2023, 08:15

Jo, načasování vypadá slibne, ale pořád si myslím že do toho něco hodí vidle:D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.