Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky od 10.7. do 14.7. 2023

286
# 10.07.2023, 19:16

Letos je to zatím na prd s těma bouřka a na Ostravsku... Trochu sprchlo a dal nic... Aspoň klesla teplota na 21 z 30

# 10.07.2023, 19:18

Je to divný,... Jak tu Swan1 zmiňoval, 2 bouřky šly na SV a ta posledni teď na JV, opět ani kapka:!!:

47
# 10.07.2023, 19:19

Zítra model ARPEGE dává za Dijonem nárazy až 180 km/h.. Zítra to bude asi s velkými škody. přes jižní Německo a Švýcarsko a část Francie. ještě že to přijde pozdě večer..

462
# 10.07.2023, 19:22

Tady dnes asi konec, bohužel. Skoro celý den deka, a do toho ta vrstva CIN. Zřejmě sem dojde ta mezera kde nejsou bouřky. Dohromady za dnešek 1.4mm.

radarbourky.cz
273
# 10.07.2023, 19:42

Tak nás to jen štrejchlo, zvedl se vítr, trochu sprchlo a ochladilo se na +18, severněji na Třebíčsku kolem Klučova to byl pěknej šupec.

centrum MB směr SV
171
# 10.07.2023, 19:46

Tady jen vzdálené hřmění a nespadlo nic, jen asi pár kapak, takže to holt dneska bylo podobně jako ve středu těsně, ale s nulovým úhrnem. Však nevadí, prostoru na zlepšení bude ještě dost. Netřeba z toho vyvozovat, jak to je špatné, příště to naopak vyjde :)

Jinak i Hodonínsko nakonec dalo trochu vody, tak paráda.

13
# 10.07.2023, 19:50

U mne dnes v několika přeháňkách 6.6mm. Predikce byla zde do 1mm, tedy spokojenost. Sucho to ani trochu nezmírní. Po zítřejší výhni nebudeme ani vědět, že něco napršelo.

462
# 10.07.2023, 19:51

Aidamko1
Snad zítra v noci dojde ten komplex a jestli ne, tak je tu ještě středa, no uvidíme, možnost bouřek je stále do středy docela velká, ale ne 100%.

67
# 10.07.2023, 20:02

Tak se teď akorát nad námi udělala bouřka :blesk:
druhá dnes a tentokrát nás zasáhne přímo :cool:

496
# 10.07.2023, 20:18

Tak to opět a zase vypadá, že naději vystřídá smutné vystřízlivění. Dnes nás přešly 4 pásma, ze kterých napršelo v sumě 0,5 mm. Řečí zahradníka to bylo špatné, neboť vlnitá eternitová střecha na stodole byla při/po dešti vždy suchá. Poslední přeháňka nás nyní minula SV o pár km. Že něco dorazí už moc nevěřím.
Za červen spadlo 23,5 mm, za červenec zatím 1,5 mm. Takovou bídu já u nás nepamatuji. Venku je v mé lokalitě opravdu velké povrchové sucho a ta žlutá místo zelené je k pláči. Pořád tak nějak doufám, že některé z dešťových pásmem nám dá alespoň 5-10 mm, ale zatím nic. Tak snad někdy po 19.7. možná ... ? Hlavně ať se rozumně rozprší a něco naprší :prsi:

379
# 10.07.2023, 20:42

Jeden artefakt ze Šumavy..
Takovéto kroupy padaly dnes v šumavských Prášilech.
Je to z té bouřky, která tu šla jako třetí v pořadí a mojí lokalitu podjela jihovýchodně, tedy šla k JV, úplně jinak než ty předešlé dvě..Celkem statečně se to pak obnovovalo.
Z velikosti krup i z toho jiného směru postupu se domnívám, že to alespoň v určité fázi vývoje byla supercela..
Zdroj Facebook.

50
# 10.07.2023, 21:25

Tak teda nic moc podle fotek.. docela zklamání za mě, neviděl jsem žádnou fotku, ze které bych si sedl na zadek.. spíše jen nějaké takové nic moc wall cloudy... no dnešek asi můžeme uzavřít a dívat se na středu, co bude? Aladin tam má jedno velké nic, doufám, že modely začnou něco malovat.. ale můžu zase jen doufat. Tady dnes spadlo 0,4 mm.. červenec 0,6 mm. GFS slibuje hory doly, ale věřme mu to, že..

# 10.07.2023, 21:27

Koukl radar a v Rožnově bouřka. Tak co Aldy? Sprška malá byla?
Podkrušnohoří fail.
Tak teď se těšit z komplexu zítra večer.

# 10.07.2023, 21:30

Tady několik prehanek, z každé nějaká desetina a okrajová velmi slabá bouřka 0,3 mm, úhrn za dnešní den celý 1 mm.

# 10.07.2023, 21:34

Zítra večer snad nějakej ten komplex na Západě, když mají být přes den v Německu bouřky

# 10.07.2023, 22:14

Tak u mě (Vřesina u Hlučína) dnes 3mm naměřených srážek. Díky bohu za to, vzduch sice zůstal teplý a je dusno celý den, ale aspoň trošku zalito.
Letosni rok od ledna do dnešního dne 170mm srážek. Je to bída, je to bída.
Snad bude druhá půlka roku lepší na srážky.

Momentálně mě prechazi ocas bouřky, která je v Hlučíně, nebude z toho ani 0,5mm

# 10.07.2023, 23:25

Market93
Nějaký odkaz na meteostanici, s tímto úhrnem, by nebyl? Našel jsem ve Vřesině dvě, obě s přehledem nad 300mm, od začátku roku. Stanice v oblasti, taky podobné úhrny

462
# 11.07.2023, 00:09

Zítřejší den vypadá opět bouřkově, bohužel na srážky ne moc vydatně. V noci z úterý na středu by k nám totiž měl dorazit "slábnoucí" komplex z jižního Bavorska zhruba kolem půlnoci. Měl by zasáhnout hlavně JZ Čech, Pošumaví a nejspíš i část Vysočiny a středních Čech, kde se čekají nárazy větru i kolem 70km/h, ovšem s Východem ČR je to trochu složité. V pozdně večerních a hlavně nočních hodinách by se totiž měla v pásu od Šumavy po Vysočinu vyskytovat výrazná zádržná vrstva CIN, která by "mohla" bránit průchodu bouřek v ranních hodinách dále na Moravu, jelikož podmínky v tu dobu nebudou už zrovna nejlepší a energie v atmosféře už nebude zdá se tolik ( bude samozřejmě záležet i na dalších faktorech ). Icon-D2 pak poté kreslí pás bouřek který by se měl u Vysočiny začít rozpadat a na Moravu by měl dorazit pouze ve formě trvalého deště. GFS zase něco menšího k ránu kreslí i tady, tak uvidíme, jak to celé dopadne. Minimálně bude zajímavé celou tuto situaci sledovat a jsem zvědav, zda na to nějak pomocí výstrah zareaguje ČHMÚ, případně estofex, i když ten nejspíš ano, když se jedná o Německo.

Icon-D2 / 6 hodinu ranní
CIN který by mohl bránit postupu dále na východ
Příchod forntálního systému na Šumavu.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.