Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno a po chladném ránu odpoledne až 20 °C

Diskuse o počasí Lokální bouřky v týdnu od 26.6. do 2.7.2023

# 30.06.2023, 22:16

igor127
Jj. Okolo to bylo fajn. Jel jsem večer do práce na Triange Žatec a tam lilo 2 hodiny

489
# 30.06.2023, 22:18

Tak tady se opět vše vyhnulo a dle radaru nevypadá že by to mělo dojít, rozpadá se to přímo před námi. Uvidíme, co zítra, jestli dojde nějaká buřina nebo ne.

33
# 30.06.2023, 22:42

Takovou lokalizaci srážek jsem dlouho neviděl. Tradičně nejsušší oblast dostala nejvíc, jenže to stejně nic neřeší. Nejde o žádné závratné úhrny, ale je zajímavé to rozmístění.

Červen skončí zřejmě teplotně průměrný, maximálně slabě nadprůměrný. Některé roky ukázaly, že může být mnohem větší teplo. Letos je to takové pohodovější. Schválně počítejte tropické dny v letošním roce. První se vyskytl extrémně pozdě, což by mohlo naznačit, že jich bude spíše méně, než jsme byly zvyklý v posledních letech.

Předpovědi sucha na léto jsou opravdu nejisté. Stačí, když přijde nějaká výraznější srážková epizoda a situace se může značně zlepšit. Poslední co bych dělal je strašil, jaký to bude letos velký extrém. Stejně tak se to odvíjí od teplot a ty ačkoliv mají být postupně vysoké, tak na vlnu veder to opravdu nevypadá.

To sucho se bude postupně zhoršovat, ale zatím bych z toho prostě nedělal katastrofu. Ta možná nastane, když fakt bude suché teplé počasí pokračovat po většinu léta.

hydro chmi cz
169
# 30.06.2023, 23:15

U nás napršelo 1.5mm ale vůbec to není poznat, zítra je zase sucho a pak přijdou horka😕

# 01.07.2023, 00:30

Já nikde hořká nevidím tady u nás nejvíc 24 stupňů jinak dnes ty bouřky pouze SZ a Z ale hodně se rozpadavali

489
# 01.07.2023, 00:33

Ted se tu vytvořila přehánka s oranžovými odrazy, z které docela silně prší, tak aspon něco. Tráva všude žlutá, už by to chtělo pořádný déšt a nejlépe k tomu bouřky.

Edit: Už přestalo pršet, takže jakoby vůbec nepršelo

1239
# 01.07.2023, 06:46

Včera se krásně trvale zalilo, ani jsem to nečekal. Ale koukám, že to ještě nestačilo. :love:

Radar
# 01.07.2023, 07:28

Deficit srážek jen za květen a červen je zde cca 100 mm. K tomu očekávané převážně nadprůměrně teploty. No nevidím to dobře. Ale to už jsem zde psal koncem května a jaké byly reakce.... jedna epizoda trend nezmění, muselo by přijít dlouhé srážkově nadprůměrné období, a to téměř jistě nepřijde.

110
# 01.07.2023, 07:54

Klokan_0
V Tuřanech na letišti ani kapka.

48
# 01.07.2023, 07:56

Tohle je dost neuvěřitelné a na mně moc, nad náma se to úplně rozpadlo a ani kapka a na Slovensku to teď zas jede. Ještě by mělo dnes něco dorazit, tak čekám, venku je na 1.7. nádherný dekl :love: :zz:

387
# 01.07.2023, 08:10

Leknín
Tady teda pokukuje slunko, a koukám do čerstvých výhledů, ten začátek července zatím vypadá docela "pekelně" je to tam opět, navíc už na víc dní, a posunuje se to zvolna k realitě.. srážky nic moc, naštěstí mám plnou nádrž vody, tak to bude soused chodit zapínat, když jedeme pryč..Je zajímavé (jedu do HR, městečko Drage) , že tam to ukazuje o tři stupně méně, než ve stejném období zde.. takže vlastně se tam jedu ochladit..:D, nu uvidíme jak bude v reálu.. nicméně tedy, vysychání půdního profilu během těch horkých dní, bude enormní, pršet v tu dobu nemá.., doufejme aspoň v bouřky..

No, výhled "trochu teplý"
srážky velké málo..
48
# 01.07.2023, 08:20

palma
Na dnešek tam má ipočasí 9 mm, tak to su fakt zvědavý co jako bude :!!: Bouřky jsou tam teď na středu, ono se to tam průběžně objevuje a mizí, středa, čtvrtek... tak čekám

No výhled fakt přitopil, (pro někoho asi furt stále málo :D) a já s tím tak nějak počítám a jsem smířený jako každý rok.., dělám max do oběda a po ránu to bude fajn, ani tropické noci a ani pod +10. A ono tam máme vlastně od středy to volno, tak aspoň děcka si užijou než odjedou :cool:

# 01.07.2023, 08:58

Dnes Kunovice okr Vsetín: v noci několik desetin, teď zataženo NO.
Dnes to vypadá odpoledne na bouřky na krajním SV (Neuro bude mít radost), a asi bílé Karpaty + určitě Slovensko.
Okluze přinese do Čech pár desetin, na východ jen oblačnost. No a pak to vypadá v podstatě beze srážek a zvyšující se teploty.

2
# 01.07.2023, 09:04

palma
Teploty kraaaasa... Snad to vyjde.
U nas v tydnu parkrat sprchlo, mensi kroupy taky byly. Jinak mi to takhle vyhovuje, je fakt,ze nam se ty srazky jinak dost vyhybaji,casto to nas to obejde a jsme v takové díře. Ale teploty si nemůžu vynachvalit. Musim se toho tepla nabazit pred tim půlročním listopadem, co tu zas po lete zacne.

48
# 01.07.2023, 09:56

V aktualitě je, že teploty budou 22-27 a mně výhled dává max 20-nejsme fakt na horách bože bože!, vážení tak tady už +23, si to spravte hernajs... NO se rozpouští a venku to rychlo topí, bazén bude :D
Na srážkách se dnes přidalo, tak pevně věřím, že aspoň tohle vyjde...

80
# 01.07.2023, 13:13

Víkend za týden začíná vypadat na začátek hnusu, visí to tam poměrně dlouho, takže asi nějaká vlna tepla dorazí... snad to bude co nejkratší. Co je horší - srážky nikde, tam jsou jen milimetry z přeháněk, nějaký výraznější systém v nedohledu :(

Letos to je fakt bída, a jestli to bude podle předpovědi, tak to bude jedno z nejsušších letních období široko daleko. Až dorazí vedra, tak to tu vše zežloutne rychlostí blesku, není kde brát.

108
# 01.07.2023, 13:15

Něco by snad dneska být mohlo. Venku je celkem dost dusno a mraky se stále kupí.

1239
# 01.07.2023, 13:22

Přesně.
Nevím, proč někdo chce stále ty vedra. Sice to vypadá, že příští víkend bude na koupání, to je hezké. Jenže jestli ta zvlněná studená fronta v úterý a ve čtvrtek moc srážek a bouřek nepřinese, tak budeme moci uschnout. Například ICON vše vymazal a ve středu má jen nějaké bouřky na Moravě. :zz:
Kéž by se už někdy něco povedlo.

142
# 01.07.2023, 13:28

Ondra83
Na druhou stranu, pokud by měly být teploty jen okolo těch 30, celkem se to dá snést oproti horkým vlnám 35+, takže zatím jsem celkem v klidu. Každopádně tu zaznívají od některých názory, že v posledních letech máme spíš léto chladnějšího rázu a říkal jsem si, co bys´na to řekl ty :D

274
# 01.07.2023, 13:42

Teploty budou konečně odpovídat, ale bohužel mého oblíbeného vlhčího chatakteru počasí se zase nedočkám, ještěže nejedu daleko a můžu to uzalejvat a dokonce začít 2. várku úrody po sklizni, pár vln proběhne Alpami, ale nic výrazného, uvidíme k půlce měsíce.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.