Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Bouřky 10.8.2021

ota
Avatar
2132
# 11.08.2021, 10:36

swan1
Já bych to vůbec nestavěl Čechy versus Morava a Slezsko. Myslím, že třeba Ústní nad Labem by bylo ignorováno úplně stejně. Problém vidím v Pragocentrismu. Bohužel v Česku máme drtivou většinu centrálních úřadů v Praze, což není v jiných vyspělých zemích úplně zvykem. To pak způsobuje dost problémů. Za prvé, se vzdělání lidé koncentrují do hlavního města a jinde toto pak přináší problémy. Za druhé je v Praze i důsledkem toho předražené bydlení atd. A samozřejmě je tam určitá ignorance ze strany těchto orgánů k okrajovým oblatem. Bohužel mám dojem, že se i nás centralizace spíš prohlubuje, než že by byla snahy přesouvat různé úřady apod. i do jiných regionů. V Praze jsem strávil 5 let na VŠ a mám ji rád, ale tohle mi opravdu trochu vadí.
Každopádně věřím, že ČHMÚ se poučí. Očekával bych ale nějaké vyjádření a určitou sebereflexi a ne totální ignoranci této situace...

65
# 11.08.2021, 10:47

Tak nás včerejší supercela naštěstí míjela kousek severně. Od nás to byla na pohled pěkná bouře, ale těch škod v tom.. Přímo přes nás přešla akorát základna bouře za doprovodu silného větru a spadlo i pár velmi malých krup. Níže posílám několik fotek.. Ta poslední je výstřižek z videa od sestřenice, 10 km severně od Blanska.

65
# 11.08.2021, 10:48

:blesk:

65
# 11.08.2021, 10:50

:blesk:

# 11.08.2021, 10:50

Tak to je nádhera. Zachycen krásný, výrazný downburst v časosběrném videu z webové kamery v Sehradicích u Luhačovic na Zlínsku.


378
# 11.08.2021, 11:15

ota
Ale ano, o tom to je, ne Čechy versus Morava.. nýbrž centrum versus okraje, ať už na Moravě, Slezsku nebo v Čechách..
Mě o tom nemusíte vůbec vyprávět, narodil jsem se i celý život žiju v šumavských Sudetech, tedy okraji nejokrajovatějším..:)
Ale tady na fóru se to často staví ,, Čecháčci versus Moraváci..:zz::(
A to zas vadí mě...
Sám jsem ryzí Čechoslovák, otec Slovák, matka Češka,na Moravě i na Slovensku mám mraky příbuzných i jsem tam strávil spoustu času za život..a všude to považuji za svůj domov..;-)
Ondráš*
Parádní, jako z učebnice

# 11.08.2021, 11:43

Jsem zvědav, zda se dnes někde lokální slabá bouřka vyskytne. Regionální předpovědi tuto možnost uvádějí, ale myslím, že dnes nejsou podmínky pro tvorbu bouřek. Max prehanek do 2 mm.

# 11.08.2021, 12:10

Přidávám ještě záběry s Kroměřížska. Také super se známkami ukázkového downburstu. A úchvatná struktura oblačnosti.


450
# 11.08.2021, 13:22

Aldan
Nádherné snímky :blesk::blesk:

80
# 11.08.2021, 13:24

Vizuálně parádní podívaná (bohužel někdy asi s menšími škodami)... jinak proboha, přestaňte za vším vidět Praha vs zbytek, jste jak ta paka, co za vším hledají rasismus. Někde se stala evidentně chyba, ale jestli ji vidíte v tom, že si někdo v Praze řekne "to je na Moravě, to neřešíme", tak jste regulérní blázni :!!:

378
# 11.08.2021, 13:27

Ve Slezsku už cosi vzniká..

55
# 11.08.2021, 14:02

Ondra83
Přesně tak. Oni asi fakt žijí v tom, že se v Praze každý den spřádají plány, jak uškodit zbytku republiky.. :D

168
# 11.08.2021, 14:16

Jinak ČHMÚ už má na pátek na jihozápadě výskyt krup, moc se mi to nechce věřit Teda, lepší podmínky budou o víkendu na silné bouřky.
Jinak od toho pondělí to vypadá na hodně zajímavý týden, frontální rozhraní, silné srážky a v Čechách za týden při dešti jen kolem 12 stupňů, v Alpách má dokonce napadnout celkem dost sněhu :pozor:
GFS má pro jihozápadní Čechy za týden i přes 100 mm tak uvidime

33
# 12.08.2021, 15:11

Aidamko1
Už je známo nějaké vysvětlení, proč to tak špatně zvládli?
-------------------
Jinak co se týče zde zmíněných sporů mezi Moravou a Čechami - to já taky moc nemusím a snažím se takových věcí neúčastnit. Ovšem pravda je ta, že čím dál od hlavního města, tím je to pro zpravodajství méně zajímavé. A nedělám si iluze, kdyby bylo hl. město na Moravě, ta situace by byla stejná, jen tedy opačná. Prostě to takto funguje, což ovšem neznamená, že je to v pořádku.
V daném konkrétním případě se mi spíš zdá, že nejdřív nechtěli vypouštět poplašné zprávy (možná se jim dostalo kritiky, že v poslední době párkrát vypustili výrazně přehnané varování) a potom se, mírně řečeno, vykašlali na sledování radaru.

168
# 12.08.2021, 15:35

Miriam
Ano, už se mi vyjádřili. Trvalo to jen necelý den, ale odpověď je pro mě s nulovou hodnotou.
Chtěli vědět s kým jsem o tom mluvil, to je všechno. Otázka ale zněla jinak.

Ono na jasnou otázku nejasná odpověď. Tady toto téma bych řešil v tématu Kvalita předpovědi počasí aby se to nijak nepletlo. Dneska jsem odeslal další a již oficiální prosbu o nějaké vyjádření i se soupisem škod. Aby toho nebylo málo, tak jsem použil citaci ze SIVS, který je opatřen zákonem. Jsem zvědav na finální odpověď.

Mám ale pocit, že tam fakt nikdo nebyl. Přitom v neděli 25.7. vydávali výstrahy pro ORP každých 30 minut. To nechápu, že teď jen mlčeli.

33
# 12.08.2021, 15:39

Aidamko1
Chtěli vědět s kým jsem o tom mluvil, to je všechno.

To je hodně podivný dotaz a bohužel se zdá, že to o mnohém vypovídá. :(

Ano, asi by to chtělo řešit v jiném tématu.

17
# 12.08.2021, 17:05

Jako je docela vlhko.... chtelo by to dropnout aspon na 40% coz tohle leto tady snad ani nebylo...
Edit:
Pocit nazklamal, mam pravdu :( https://i.imgur.com/eKhv9nb.png dalsi vlhkej a mokrej rok

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.