Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Bouřky 5. a 6. června 2021

182
# 06.06.2021, 01:07

Taky koukám žádné bouřky které předpovídali na noc ... Nově jsou teda dopoledne a v poledne, no to jsem zvědav.

Byl jsem dnes celé odpoledne v Příbrami, na svaté hoře nahoře .... Nějak se to tam točilo černý, jedna bouřka tam došla ale spíš trošku bokem, občas byl prudší déšt' ... Včer už nic nepadalo, jenom se honily černý mraky ... ale nic víc.

# 06.06.2021, 07:19

Neskutečné!!! Včera večer to vypadalo, že nic nebude a před půlnocí se začaly tvořit silné stacionární přeháňky severně od Prahy a pak se to slilo do trvalejšího deště. Mě to vzalo přímo, nejdříve byl pěkný slejvák asi půl hodiny a pak ještě pršelo prakticky v kuse až do rána, ve srážkoměru mám pro mě neuvěřitelných 25mm. Je pěkně zalito a žádné sucho asi nebude, koukal jsem, že už od úterý v Čechách mají být opět poměrně četné přeháňky od středy i bouřky každý den na 30-50% území ČR.

Srážky za posledních 24h, zdroj: chmi.cz
# 06.06.2021, 07:27

light123
Tady taky 26mm přes noc, hezké překvapení po tom včerejším propadáku :prsi:

2285
# 06.06.2021, 07:57

U nás prší tradičně hodně.... včera 17mm dneska zatím 20mm
Bouřka zatím žádná

9
# 06.06.2021, 07:58

Tak já neočekával nic a stalo se. Krásně je vidět suché mikroklima Plzně a okolí a suchý region mezi Českým lesem a Šumavou...

47
# 06.06.2021, 08:09

celyl
Přesně tak. Zastavilo se to těsně včera před náma neuvěřitelný tyto situace... Dnes je proudění jiný severovýchod-východ tak tomu dnes dávám větší šanci, i když je od rána zataženo.

5
# 06.06.2021, 08:20

light123
Rozdíly ve srážkách jsou na poměrně malém území velké, k nám srážky v noci v podstatě nedošly - Praha Chodov má za noc 1,1 mm, další nejbližší stanice v Průhonicích 0,7 mm, ale Praha Libuš byla ve správné trase a má 15 mm. Ani pyl z auta to nespláchlo. Škoda, po tom šíleném dusnu včera to chtělo ochladit.

272
# 06.06.2021, 08:24

crossflow
Čechy luxus, u nás to dalo nakonec pouhopouhé 2 mm, i teď je to krásně vidět, co se stáčí k JČechám spíš mohutni a co jde k nám se rozpadá, přesně to jsem čekal, nezbyde než opět zalejvat lako blázen, nebejt té květnové 2 denní epizody s trvalákem od V, tak je tady sahara, JČechy už vedou asi 20:2, už to radši nechci ani počítat.

378
# 06.06.2021, 08:29

light123
vojta-černošice
Bylo to zřejmě o tom, že jste měli díky včerejšímu propadáku přes den, posetrenou energii a večer k vám také dorazil přece jen vlhčí vzduch.. Tady se to vymlatilo včera odpoledne a večer a přes noc už energie nebyla.. A také jste měli samozřejmě lokální štěstí.. Protože byly velké rozdíly na pár km, viz včera třeba já a Petr 11..
Dnes je tu vzduch jako v prádelně, pokud do toho bude šajnit slunce, budou slušné šance na konvekcí..

96
# 06.06.2021, 08:32

Za 24 hodin jsme na 55mm. Procházel jsem data srážkoměrů nedalekých stanic a jsou tam značné rozdíly. 10mm a více spadlo prakticky všude. Nejméně už tradičně na Měděnci 8mm.

2285
# 06.06.2021, 08:36

Yurri
Pravda je že tu poslední dva roky prší slušně, na rozdíl od třeba SZ

171
# 06.06.2021, 08:37

Tak v noci už nic nedorazilo, a těch pár kapek co spadlo včera nám tady udělalo dneska pěknou saunu..

Od rána šajní slunce, takže fajn letní ráno. Dneska nespadne nic, takže dnes je to v klidu. Chce to vodu, hodně vody..

Sucho je zde jak blázen, ach jo..

# 06.06.2021, 09:05

vojta-černošice
Tady po 2. ráno na chvíli také parádní průtrž s následným přechodem do trvalého deště, celkem to dalo 20 mm, regionální rozdíly byly dost velké, ale teď mi to nevadí, zalito je pěkně:cool:. Jen škoda, že se nám úplně vyhýbaly bouřky (a to platí i pro okolí nejbližších 20 km), celkem jsem se na ten zvuk hromů těšil:(.

# 06.06.2021, 09:10

swan1
No večer jsem pozoroval pěkné kumuly směrem na SV, ale na radaru byly jen slabé drobné přeháňky, před setměním byla obloha divná, jen tenké oblaky středních pater, před půlnocí ovšem musely rapidně narůstat cumuly do výšky, ale na bouřky už to nestačilo, CAPE bylo asi 200-400J/KG a bez sluníčka no...

Jinak je zajímavé, že jsem byl defakto v centru dění, jindy pamatuji spíše situace, kdy kolem mě byly vyšší srážky a u mě minimum.

Na obrázku radarové odhady srážek přenesené na podrobnou mapu, má obec cca uprostřed.

chmi cz
378
# 06.06.2021, 09:20

light123
Já včera také štěstí na jednu jedinou parádní stacionární bouřku v celém klatovském okrese, která vznikla přímo tady na Šumavě a v Pošumaví.. Obvykle se při těchto situacích jen dívám tady pár km vedle na Šumavu, jak to tam jede a zůstává.. Narůstalo a obnovovalo se mi to přímo nad hlavou..To tu nebývá zvykem..
Jinak se dle mého i nadále potvrzuje, že letos jsou suché a vlhčí oblasti rozložené v ČR přece jen jinak, než posl roky..

33
# 06.06.2021, 09:20

Tak tady taky bourka v noci zadna, jen mirne prselo. Varovani na bourky pro dnesek az do vecera, tak uvidime. Ale vcera se mi podminky zdaly mnohem lepsi

65
# 06.06.2021, 09:25

Hezký no.. Tady včera 0,4 mm a pokračujem v podprůměrném a nudném módu. Tam, kde hodně pršelo v květnu, prší dále. Jsem zvědavý, kdy se to konečně zlomí.. Snad co nejdřív.

# 06.06.2021, 09:27

swan1
Určitě, letos mají více srážek spíše Čechy a zůstává to tak, letošní rok bude asi spíše bohatý na srážky, pokud bude do konce roku srážek tak nějak v normě. Hodně srážek mají i ve Slezsku, sušší je jen Morava, ale ne celá.

168
# 06.06.2021, 10:07

Dnes jestli se v jihozápadní polovině Čech nevyjasni tak nic nečekám, je tu zataženo nízkou oblačnosti

9
# 06.06.2021, 10:09

Dnes nic nebude... to je patrné už od rána... to zas bude nudný červen... zívám už teď :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.