Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Většinou bez deště a hlavně na severovýchodě i polojasno

Diskuse o počasí 2x TN, bouřky, přeháňky a déšť na přelomu dubna/května

258
# 30.04.2021, 17:20

Kokos342
Aladin pro nás ukazuje přímo tu díru :(:D, snad se něco trefí i do středu Čech :D, jinak ta bouřka vypadá pěkně:)

148
# 30.04.2021, 17:21

swan1
no to bych prosil:D nešlo by to nějak zařídit? díky:D:cool:

380
# 30.04.2021, 17:23

Kokos342
Ja tu spinam ruce smer Šumava..
Snad to pomuze:D

148
# 30.04.2021, 17:26

swan1
:D:D:D:blesk:

172
# 30.04.2021, 17:31

Aladin nám nemaluje ani 5mm... Do pondělka tedy myslím. Tak já sice všem děkuji, že nám to přali, ale hold musí se to vzít sportovně a se ctí. Tak snad na SZ pořádně naleje.

No tak že by to model ICON D2 dneska trefil?..

# 30.04.2021, 17:35

A Morava zase nic :D :blesk::blesk::blesk::blesk:

172
# 30.04.2021, 18:22

Tak jsem se rozhodl projet předpověď ČHMÚ a zrovna my a vysočina máme jako jediní možnost bouřek :D.... Tak uvidíme co bude, ale je fakt třeba aby sprchlo.. Bouřka v Rakousku se na jižním konci stáčí na V.

Naopak začíná ožívat to co jde našim směrem..

74
# 30.04.2021, 18:29

Reálný pohyb srážek podle mě moc neodpovídá předpovědi od aladina... třeba nakonec zaprší i více na východ, než jak to aladin předpovídá.

PavelLFO
Jak zase nic? Včera večer byla na Moravě bouřka.

# 30.04.2021, 18:37

spurdo
Já to nemyslel o celé Moravě, ale jenom o mojí lokalitě, protože včera u nás bouřka nebyla :D:blesk::blesk::blesk::blesk:

172
# 30.04.2021, 18:39

PavelLFO
U tebe byly alespoň pozorovatelné blesky, tak zase buď rád za toto málo. Ta bouřka v Rakousku by mohla putovat k Vídni, pak by byla pěkná blýskavice.. Uvidíme co bude.
spurdo
No, Moravu to spíše mine, ale uvidíme.

182
# 30.04.2021, 18:46

Ten radar ukazuje nějak mimo, ne? Dle něj by tady už muselo být zalito ... sotva že něco padá. :D je to nějaký divný!

# 30.04.2021, 18:59

Bouřka se už stáčí více na východ, sice mi přijde že slábne, ale blesků je tam furt dost :blesk::blesk:

# 30.04.2021, 19:42

Ondráš*
No já si to myslel. Podmínky jsou tam hodně dobré jako střih větru s helicitou tak byla nějaká šance, že vznikne.


Jinak na radaru krásně se to celé rozpadlo a rozpadává. Teplota už jen cca 12°C.

172
# 30.04.2021, 19:45

Ondráš*
Začíná se to zvedat směrem k nám, tak uvidíme. Dusno jak v prádelně celý den a aktuálně navíc i celkem nepříjemný smrad z kanálů, fuj...

Ta bouřka snad přinese pár vzdálených blesků.

# 30.04.2021, 19:52

Aidamko1
Jojo, čím dál více to jde na jih Moravy, teoreticky by se to mohlo udržet a trefit nás to ale nevím, jinak by to byla velmi pěkná blesková show :blesk::blesk::blesk:

# 30.04.2021, 20:04

Aidamko1
PavelLFO
Krotil bych optimismus, jednak ta bouřková jádra nemíří na Moravu, ale spíše někam do oblasti Vídně. Spolu s nadcházejícím večerem se podmínky zlepšovat nebudou (spadne CAPE, dynamická podpora sice zůstane obstojná, ale iniciaci nových buněk to moc podporovat nebude), takže bych třeba do 2,3 hodin čekal rozpad těchto bouřek. Aby k vám na Moravu něco dorazilo, muselo by se to vytvořit někde v oblasti Novohradských hor, což není nemožné, ale moc bych tomu nevěřil. Na rozdíl od nás ale nějakou šanci máte, tady doufám pouze v nějaký deštík, když nebude, tak to ale nevadí, ze soboty na neděli bude dost;-).

172
# 30.04.2021, 20:11

Frantis95
Já vím že nic nedorazí, ale abych nebyl jen pesimisticky naladěn tak chci být i lehce optimistický. Nedorazí to určitě a ani zdá se zítra. V neděli dorazí nějaké slabší cosi a spadne kolem těch 5mm, které maluje více modelů..

Jo já psal právě ohledně Vídně, protože od Vídně jdou vidět parádně blesky. Škoda no.

65
# 30.04.2021, 20:11

V noci na dnešek nejspíš ještě pršelo, jelikož spadlo dalších 0,7 mm. Večer byla docela pěkná podívaná, slušná blýskavice jak z bouřky na Slovensku, tak i z bouřek na Moravě.

Cape na tvorbu té bouřky v Bavorsku zjevně potřeba nebylo, jelikož co koukám na sondáže, tak všude v Německu bylo nulové. Nepřijde mi že by to mělo směr na Moravu, ale asi aspoň trochu sprchne.
Na pravděpodobnou supercelu v Rakousku se můžete podívat zde: https://www.meteopool.org/de/webcam-salzburg-a-flu...

148
# 30.04.2021, 20:24

Aldan
je vidět podle blesků že se to každou chvíli začne stáčet na sever

172
# 30.04.2021, 20:32

Aldan
Myslím si že se jedná o podporu vývoje konvekce díky samotné SF... Pokud jsem se díval správně, tak v té oblasti je výrazné rozhraní několika vzduchových hmot v různých hladinách, takže ta podpora je zde i v tomto smyslu.

Vzduch je zde poměrně nestabilní, ale i kdyby byl stabilní tak by se bouřky pravděpodobně díky tomu tvořily. Včera a v noci se díky tomu tvořily u nás a na Slovensku.. Malou podporu bych viděl při této kombinaci faktorů i v CIN.

Nad oblastí Rakouska, ČR a Slovenska je také teplý a vlhký sektor, takže díky tomu rozhraní a faktorům se dokáží tvořit bouřky i v stabilním prostředí. Uvidíme co dál, ale v noci budou slábnout.

Zítra to bude asi zajímavější, protože pokud vyjde současná poloha rozhraní, tak bouřky doputují až do naší oblasti a to si troufám říct že se tak stane..
Pokud se to nepohne moc k JV.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.