Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Další studená fronta, od severozápadu začne pršet, na horách vydatně sněžit

Diskuse o počasí Silné bouřky 5.9.2020?

73
# 05.09.2020, 23:22

ota
U nás nějaké blízké Cg blesky letos snad ani nebyly. To je trochu škoda, takové práskání je zajímavé a zároveň docela neškodné.

48
# 05.09.2020, 23:51

U nas nyni dest , par blesku , ale ty blesky maji silu. Uz 2x jsem vyskocil z postele , protoze takove rany jsem jeste neslysel. Na sidlisti ve dvorku slysim jak ve velkem breci deti strachem.

# 05.09.2020, 23:56

Hurec
Tady taky ještě sem tam zahřmí

# 06.09.2020, 00:12

U nás tu byl taky jeden výrazný CG výboj, cca 500 metrů ode mě, taky pořádná šlupka, hodně jsem se lekl protože jsem stál u okna, a v tom hned světlo a asi za 2 sekundy rána :blesk:

# 06.09.2020, 00:16

Jo jinak z Rakouska možná něco dojde ale nevím zda se to třeba během noci nerozpadne, no moc tomu šanci nedávám. :blesk:

271
# 06.09.2020, 06:52

Včera si užili bouřek v severní polovině republiky, ale plošnějšího deště si užíváme my na jihu, u nás v okrese plošně opravdu 10-30 mm, aktuálně jsem u Ivančic v nadm.výšce 230 mnm. a připadal jsem si včera jako u moře, teplo, dusno, teď ale trvale lije jako z konve a už sleduju jen zárodky další vlny, která by mohla z Alpské oblasti vystřelit nějaké ty srážky i v noci na zítřek.

2656
# 06.09.2020, 07:02

Yurri
U nás nebyl ani ten déšť takže fronta na sucho to je novinka u nás:!!:

74
# 06.09.2020, 07:56

spurdo
No moc neškodné ty Cg blesky nejsou hlavně když jich je hodně . A to neberu vzniklé požáry ale odpálenou elektroniku to budou možná větší škody než dělá vítr někdy akorát o tom se moc nemluvi . Skoro po každé bouřce s více Cg mi pak lidi volají že jim něco přepětí v síti spalilo abych jim to opravil . A soused ten je úplně přetížený. Lidí se neumí naučit hlavně kde je nadzemní vedení vytahovat všechno ze zásuvek i lednici atd. Si pořídí v marketu přepěťovou ochranu do zásuvky a myslí si že jim nic nehrozí to se vždycky nasmeju.

Jinak nám to za večer a noc dalo 5mm .

ota
Avatar
2125
# 06.09.2020, 09:13

Tak u nás napršelo tedy rozhodně víc, než jsem čekal. Pozdě večer nás zasáhly 2 bouřky s celkovým úhrnem 10,6mm. Poté v noci spíš slabě pršelo a voda přibývala spíš pomalu. Za noc napršelo dalších 8mm. Kolem 7 ráno ovšem srážky výrazně nabraly na intenzitě a během relativně krátké doby spadlo 12,6mm. Celkem tedy spadlo 31,2mm srážek. Ještě o něco víc pršelo pár kilometrů na jih v Chropyni. Září u nás už má dokonce splněno z hlediska měsíčního průměru. Což je tedy opravdu brzy.

73
# 06.09.2020, 09:17

U nás napršelo 27 mm. Rozložení srážek nevím, večer jsem se nešel podívat do srážkoměru.

69
# 06.09.2020, 09:46

Tady za včerejšek 5,9 mm, nejméně z naší oblasti. Bouřky nás tradičně obešly, aby se to za námi směr Jeseník opět spojilo. Když ale vidím ty škody co to na mnoha místech napáchalo jsem rád že to tak dopadlo. Ráno hustá mlha, ale už se klube :slunce: tak čekám pěkný den :)

142
# 06.09.2020, 10:03

Když vidím, jaká linie byla zas nad západním Sk od hranice z CZ dolů, je mi smutno, to samé severněji od nás, no ale zatím aspon krásných 5 mm....

VHK
Avatar
30
# 06.09.2020, 10:28

Tak u nas od pulnoci do ted v trvalem desti 26mm,a dalsi srazky uz se zenou,za zari uz mame 54mm,super😊

# 06.09.2020, 10:35

Půlnoční bouřky byly super, opět přehlídka super blesků po celé obloze a sem tam i dost burácející hrom :D a ta salva deště, to byl taky mazec.

# 06.09.2020, 10:35

Ahoj, tak u nás za posledních 24 hodin 43,8 mm, z toho ze dvou bouřek 25,8 mm a ta první i s vichrem, takže vrchol bouřkové sezóny, dalo by se říct. Tolik tu nepršelo snad celé léto. :D Další srážky by měly přijít večer a v noci na pondělí, což určitě beru, nicméně už teď tento měsíc slabý srážkový nadprůměr, v září s 62,1 mm a překročili jsme razantně 400 mm letos.

# 06.09.2020, 10:37

Včera přes naše území přecházela studená fronta. V severovýchodní polovině území se při jejím přechodu odpoledne začaly tvořit i silné bouřky, které doprovázel vysoký počet blesků, kroupy, vydatné srážky a silné nárazy větru.... Více >>

15
# 06.09.2020, 11:18

Nachcálo 24 mm. Tfujtajfixl.
Od večera blýskavice na SZ-S, někdy okolo desáté to přišlo sem, několik průplachů s hukotem a možná semtam krupičkou (občas to tak zacinkalo), dále několik přechodů zahradnického deště až do rána. Zvedlo to místní tok, hádám, že na Kosíři porostou houby (pokud tam ještě zbyl les).
Jinak... co po vodě, když je na nic...

# 06.09.2020, 11:27

Tak v Ostravě spadlo 22 mm srážek, takže celkem za září jsem na 58 mm, což už je skoro DP pro tento měsíc. Nejintenzivněji pršelo mezi 23. a 1. ranní a od 7:30 do 10:30. Jinak pršelo povětšinu noci slabě. Večerní bouřky se těsně před Ostravou rozpadly, takže kroupy ani nárazový vítr se zde nevyskytl. Okolo 23. hodiny ovšem přišly bouřky ze střední Moravy a v nich se vyskytovaly dost intenzivní Cg blesky. Vizuálně a zvukově patřila včerejší noční bouřka k těm nejlepším v letošním roce. Dneska v noci by měl přijít další déšť, takže bych se měl dostat na DP a poté by to chtělo tady alespoň 14 dní bez významnějšího deště. Přelom srpna a září už přinesl dost vysoké srážkové úhrny. Za poslední týden spadlo 73 mm. Půda je značně přesycená a další výraznější deště už by mohly způsobovat komplikace a zvedat hladiny řek na úroveň 1. nebo 2. SPA.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.