Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Srážky a bouřky od 15.7. do 21.7.2020

# 19.07.2020, 21:27

F4
My také nemáme nic.

8
# 19.07.2020, 21:44

Ostravsko už dojelo :D Bouřka už chcípla. U nás nyní trochu prší. Ale rámus to dělalo pěkný.

1252
# 19.07.2020, 22:29

vavirzdena
Ano pár kapek to dalo.O něco více jich ale spadlo při přehánce která se tu vytvořila okolo 14h.Zatím jsem v lese nebyl,ale v příštím týdnu se tam určitě chystám.Houby potřebují nějaký čas,protože ještě v úterý tu bylo docela sucho.

1252
# 19.07.2020, 22:32

Kokos342
Ahoj už ses vrátil z dovolené.Tady dneska totální fiasko.Všechno se to tvořilo okolo nás a nejvíc k smíchu byly ty bouřky za Sněžníkem.Ty se nepohly ani o jediný mm.Ještě v Německu je nějaký náznak konvekce no.

268
# 19.07.2020, 22:32

palma
Ten burčák by bodl, ale někomu to smrdí a alkohol děcka nemůžou a mě stačí si dát pár litrů a už to nechci vidět, víno na co, zdraví to nepomůže a na kvalitní by jste nesměl dělat nic jiného, musel by jste toho mít pole, když budete dělat biodynamiku, jak to dělá třeba můj spolužák (kvevri způsob, což se mi líbí), tak je to neskutečná drbačka a co dalšího, je to jen 1 plodina, já užiju rozhodně víc třeba česnek nebo tu ořechobezinkovku se šípky a chilli a mám 4 v 1, lepší šiřší portfolio a když alkohol, tak opravdu jen jako nosič zdravotně užitečných látek, víno je jen reklama, samý CO2, prázdný alkohol, zbytkový cukr, siřitany a trochu vůně a kyselinek na jazyku, za mě o ničem, kyselinky mám i ze šípek a barvu z bezinkovky dokonalou, nemusím to ládovat hnusnejma siřičitanama. Je to jako s whiskey, jen reklama, přitom přepálený obilí a aroma jen podle sudu, no to je teda umění, ovocná pálenka je o 2 levly vejš, ale i tak jen navoněná desinfekce.

Jinak dnes jsem z bouřek čekal víc, ale není nic ztraceno, zítra či pozítří se něco určo vyskytne.

12
# 19.07.2020, 23:00

Doufám, že u nás už prostě aspoň týden pršet nebude, za poslední 3 dny na houbách jsem 6x zmoknul, srážkové úhrny už nepočítám, protože to už nemá smysl...

1252
# 19.07.2020, 23:45

Tady jsou srážkové úhrny za 24 hodin a detektor blesků.

Srážkové úhrny
Detektor blesků z 19.7.2020
12
# 20.07.2020, 00:46

Jsme tu asi prokletí, to už není možné, proč pořád u nás :!!:

106
# 20.07.2020, 06:19

No Aladin nám už včerejška maluje pěkné úhrny tak doufám že se zadaří.

2
# 20.07.2020, 07:04

Fstorm
Proč pořád doufáte v deště?? Proč nedoufáte v pěkné letní počasí. Vždyť tohle je hrozné léto. Jak se všichni radovali, že prší, že bude úroda, tak bude leda tak velké prd, když to všechno shnije.. Sklízet mokré obilí jaksi nejde a konkrétně v naší oblasti je mokré pořád. To se bude sklízet v listopadu, když pořád doufáte v úhrny? PS. jasně, ano, vím, na SZ už tři měsíce nekáplo a spodní vody jsou prázdné a výpar nepředstavitelný, ale komplet Morava je prolitá a tady se pořád doufá, že vyjdou další úhrny.. nechápu.

F4
Avatar
109
# 20.07.2020, 07:21

Norain
Však já si nepřeji nic jiného, než aby se to otočilo a SZ polovina Čech dostávala jedny srážky za druhými a od Prahy na východ (kromě JM) nespadla tak 2 měsíce ani kapka a měli jste tam neustále své vytoužené tropy a 15 hodin slunečního svitu.

Rezna85
Obráceně, proč pořád my nemáme žádný přímý zásah ani při 90 % pravděpodobnosti na srážky? Okolo spadlo 5-8 mm a u nás díra. Vidíte, co se to letos s tím počasím děje? DO konce týdne Vás má zasáhnout další frontální vlna od JZ z Alp. Můžete očekávat dalších tak 20-30 mm, zatímco my čistou 0.

# 20.07.2020, 07:53

F4
Neboj nejsi na v tom sám nás to taky těsně minulo. V Chomutově lilo a tady prt

# 20.07.2020, 07:55

Norain
Také doufám v pořádný déšť, už mě to neustálé pobíhání s konví po zahradě nebaví. Tohle se zde již několikrát řešilo a já se tu nehodlám znovu rozepisovat, zkuste se ale zamyslet nad nerovnoměrností těch srážek, tam bude zakopaný pes, nelze soudit pouze podle stavu nasycení u Vás. Úroda bude slušná, dokonce už je, alespoň tady, ale potřebujeme nějaký velký úhrn, klidně 50 mm, aby se to hodně dostalo ke kořenům stromů a nalila se jablka, zatím jsou poněkud mini. Pěkného letního počasí si zde užíváme obden, včera zde byl dokonce den tropický, to si všichni musí pořád stěžovat na to, že je zima a nesvítí slunce?:D

2
# 20.07.2020, 08:09

F4 jj já to beru, však jsem také odepisoval na Fstorm, kde si přeje další úhrny, přitom vsetínsko na tom určitě špatně není..
Frantis95 - mě to zalévání s konví bavilo.. v 21.00 přijet z kola, krásně teplo, tak čapnout konev a pozalévat rajčata, papriky. Teď je všechno morké, rozbahněné, rajčata zelená, nezrají, papriky ani nenasadily, protože je na ně zima :-/ plevelu se ale daří náramně :-/ takže ano, ať se to klidně na měsíc prohodí :-)

146
# 20.07.2020, 08:29

Predators2
Ahoj už jo pěkný slejvak 18mm během 20min

15
# 20.07.2020, 09:38

Za dva dny mimo, po návratu v neděli večer, v dešťáčku 10 mm vody. Jak nemám rád hice, tak už by trochu tepla k těm třiceti chtělo. Rajčata furt zelená, co chytne teplejší odstín sežerou slimáci, takové "nálety" jsem touto dobou snad nezažil. Na polích jak v rýžovišti, je cítit hniloba a plesnivina...

# 20.07.2020, 10:20

Zrovna dneska sem se pustil do sekání a ono jediná preháňka v celých Čechách a zrovna u nás :D

292
# 20.07.2020, 10:24

Dnes to u nás vidím na další den s bouřkou, není výstraha na bouřky:D a i COSMO k nám něco dává ale to co bylo včera to bylo doslova něco. Krátce po 1 hodině odpolední přišla hodně silná bouřka se spoustou blesků, hřmělo se v jednom kuse a s asi 20 minutovým slejvákem i s malými kroupami:!!:, napršelo tu za včerejšek 17mm:prsi:. Bouřka naštěstí žádné škody nenadělala;-).

# 20.07.2020, 10:42

Slejvák jako prase a ted i blesky cca 5km od nás :blesk:

1252
# 20.07.2020, 10:46

Tohle má být jako co?Už dlouho jsem neviděl takhle odfláknutou předpověd od Estofexu.Jak může dát pouze 50% šanci v Polsku.Vždyť tam to je minimálně na 1 stupeň.V některých oblastech dokonce bych řekl i na 2 stupeň.

Estofex

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.