Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Bouřky a vydatné srážky od 16.6. do 21.6. 2020

5
# 19.06.2020, 21:57

Aladin je dnes nějak mimo, pro mou oblast dával 0mm za celý den a výsledek zatím 7mm😁😁:prsi:

F4
Avatar
109
# 19.06.2020, 21:59

Frnda
Ne ale opravdu jsem se zasmál těm Vašim kajakům. :D:D:D:D V podstatě ale máte pravdu, alespoň v případě Prahy, resp. některých jejích částí, kde prší od května pomalu obden.

0
# 19.06.2020, 22:01

Liberec dnes+včera "jen" 17 mm, solidně pršet začalo až dnes večer. Prozatím bych se tady fakt ničeho neobával, tenhle kraj snese hodně.

2
# 19.06.2020, 22:07

frnda to neni o trolleni, to je o jinem pohledu na vec, o jinem nazoru, ktery nekteri jedinci, ze Snowrain, proste neuznavaji. Jak jsem jiz psal, vzyvat deste se zde muze neomezene, ale prat si tady :slunce: je zkratka zapovezene. Tady se bude omilat sucho i kdyby kolem plula Noemova archa :-D

# 19.06.2020, 22:16

Norain
Trochu to Vaším příspěvkem zavádíte, jediný, kdo zde nadává na slunce, je F4, jinak si ostatní slunce přejí a pokud už má pršet, tak ať z toho naprší co nejvíc. Vy se to ale snažíte přeformulovat tak, abyste byli považováni za chudáky a neustálé oběti současného počasí. A jestli mám Váš příspěvek brát vážně, tak si prosím opravte tu pravopisnou chybu, fakt to bije do očí.

293
# 19.06.2020, 22:22

aura334
A už jsme najeli na starou vlnu a nad námi je díra. Takže si nedělám iluze, že by ještě solidně napršelo.

2
# 19.06.2020, 22:22

Frantis95 jaj ta krajta.. diiik.;-)

77
# 19.06.2020, 22:24

Norain
Oba máte evidentně problém ve svých hlavách. Meteorologické sucho je na tom v ČR nejlépe, horší už je to se zemědělským a suverénně nejhorší je sucho hydrologické. Zahnivat budete i při vlhkým tropikanu bez jediné kapky.
Jinak 45mm se do vyprahlé a žíznivé půdy vsaklo jako nic.

386
# 19.06.2020, 22:25

Frantis95
No, teď jsem koukal, a ani jsem nevěděl, že zas byla část Pražské ZOO pod vodou, mám dojem, že tam by si deště zrovna nepřáli..čili si asi přejí, aby nepršelo.. holt, úhel pohledu..Jo a na těch fotkách je nějaká Frnda na kajaku, co tam jezdí po zatopené zoo..:cool:

17
# 19.06.2020, 22:25

Frantis95
Prehnal jsem to a roztacel jsem kyvadelko proti desti, vhlkosti a mlecne obloze tak mocne, az to zpusobilo pravy opak... a ano jsem z toho dalsiho vyhledu zdrcen a je mi z toho opravdu, az fyzicky nevolno :) Zvednu hlavu na oblohu a zvracim :)

PS: ja se za chudaka a obet soucasneho pocasi povazuju :) Asi si zazadam o dotace, jako spravny zemedelec :D

272
# 19.06.2020, 22:27

Samik
Maj to dobře nacvičené, týden dopředu se většinou už ví, kolik toho v povodí spadne, jsou schopni se za 2-3 solidně nachystat, mluvil jsem tady s hrázným na Vranclu, vždy mají přes léto 1-2 metry rezervu, veřejnost ví prd a tudíž kritizuje, mě zajímá zasakování v krajině a její podoba, že se bude za 10 let někde začínat s přehradou mě moc nebere, budou někde potřeba, ale podle mě se musí napnout síly tam, kde je nejslabší článek.

# 19.06.2020, 22:50

začíná mě velmi moc zajímat radar. Sleduji ho asi dva měsíce, v minulosti jen velmi výjimečně . Ale poslední dva nebo tři dny, když sleduji radar s deštěm, se mi nějak nelíbí. Tak divně se točí stále nad našim územím. Nestává se to často, že ne? Může mi někdo ve zkratce napsat, proč se to tak děje?
A mám jednu otázku,. která mě napadla včera před usnutím.
Existuje někde nějaká historie, kde by se dalo najít radar oblačnosti nebo deštěm z roku 97 a 02, kdy u nás byli povodně?
Děkuji za jakoukoliv informaci.
Kdyžtak i na meil mlady.horyna@seznam.cz kdyby někdo chtěl podrobněji napsat.

# 19.06.2020, 23:26

Tak dnes pouhých 2,7 mm a v červnu tedy těch 25,2 mm. :( O víkendu už nic moc velkého nečekám, jen si zřejmě "užijeme" problémy s řekou Bečvou díky Beskydům, která už dnes přechodně vystoupala na 1. SPA s 261 cm, nyní pomalu klesá (cca 1 cm co 10 minut).

# 19.06.2020, 23:28

jen tak k radaru na vrchu Praha v Brdech: Umístění meteoradaru na vrcholu Praha
Vrchol Praha se nachází v Brdech ve středních Čechách v nadmořské výšce 860 m. Anténa je umístěna ve výšce 56 m nad zemí. Meteoradar je zde umístěn od roku 1999. A někdy je na datech z radaru konkrétně v Brdech takové vlny v kružnici kolem vrcholu. Co to je nevím, ale vypadá to podivně

73
# 19.06.2020, 23:43

mlady.horyna
z těch povodní by se možná něco našlo tady
http://voda.chmi.cz/pov/index.html

vím, že jsem viděl animaci radarových snímků, ale už nevím kde to bylo, možná někde v tom odkazu to bude

1262
# 19.06.2020, 23:47

Tady jsou srážkové úhrny za posledních 24hodin a detektor blesků.

Srážkové úhrny
Detektor blesků z 19.6.2020
# 19.06.2020, 23:49

Frantis95
Přesně tak, naprosto krásně jste to vystihl. S takovými jedinci jako je norain nemá cenu diskutovat, budou tvrdit, jak ostatní mají omezený pohled na věc, ale naopak jsou to právě oni, kdo si jen budou neustále stěžovat, jak pořád prší, jak někdo může chtít déšť, že přece žádné sucho není a podobně. Já třeba nemám problém napsat, že u nás pěkně zapršelo, jsem spokojen a klidně bych si dal několik pěkných slunečných teplých dní. A že samozřejmě současné srážky na mnoha místech způsobují problémy a je jich až moc. A když někdo napíše, že u něj sucho není, tak nemám problém mu v tom věřit a chápat ho, proč další déšť nechce. Takže logika, jakou norain přišel na to, že neuznávám jiný pohled na věc, by mě opravdu zajímala, protože to asi bude síla:D

73
# 19.06.2020, 23:58

Tak nějaký náznak přechodu tlakové níže ze severního směru (cca ve středu) už ukazuje i ECMWF. Třeba se toho zítra chytne i ČHMÚ. :)

12
# 20.06.2020, 00:08

Tak máme za květen 150mm a za červen zatím 170mm a prší zase a bude i dál. Yurri mě naznačil, že nevím co to je půdní sucho a kdesi cosi. Tak vám to, Yurri, řeknu jednoduše. U NÁS NENÍ ŽÁDNÉ SUCHO, ANI PŮDNÍ, ANI ŽÁDNÉ JINÉ. Bohužel asi vše hodnotíte podle Morávek a okolí, ale ono je to jinde prostě jinak. Mám kolikrát už sto chutí sem nepsat, nebo snad odejít, protože mě to tu začíná pěkně víte co...:(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.