Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Převážně zataženo s deštěm a citelně chladněji

Diskuse o počasí Déšť a bouřky od 9.6. do 15.6.2020

55
# 13.06.2020, 23:40

Frantis95
"Jak jsem psal, že k nám od JV bouřky prostě nechodí, tak jsem měl pravdu. Tohle se vytvořilo přímo nad námi,"...

Tohle je teda blábol, to se na mě nezlob. :D Bouřky se vždycky musí někde vytvořit, takže jste dostali přímej zásah a pravdu jsi neměl... Všichni hrozně moc chtějí bouřky a když to dostanou se vší parádou, tak to zas je až moc. :D Nic ve zlým. ;-) Já byl dneska v Příbrami a 2x solidní přívalák i s menšími kroupami doplněný o několik desítek CG blesků. Co víc si přát. Večer v Praze už "jen" jedna silnější přeháňka a vzdálené hřmění z bouřek v okolí. Uvidíme co zítra, ale situace je to moc pěkná.

# 13.06.2020, 23:47

U mě dnes opět 0,0 mm a časté hřmění ze vzdálené velmi silné bouřky jižně ode mě. Ještě zítra je šance, Aladin mi přeje, ale beztak zase maže jen med kolem huby. Estofex pro jistotu opět mlčí a vydá svou předpověď teprve až tehdy, když budou bouřky mimo Českou republiku. Jinak je tu už vidět opětovné počínající povrchové sucho.

17
# 14.06.2020, 00:04

Ja bych zakazal cigarety po cele Praze... je to tu jak troud... jeden horici vajgl a Praha lehne popelem. Uz i skrtnuti zapalovacem, bych bral, jako obecne ohrozeni, s minimalkou 5 let.

108
# 14.06.2020, 00:10

Frnda

Nech se vyšetřit. Uvidíš že ti to prospěje:D:D:D

1262
# 14.06.2020, 00:10

Tak tohle je nádhera.Neskutečně aktivní bouřka na severu Čech.Má to ovšem jednu chybu.Zase to jde úplně špatným směrem.V Pirně už dnes bylo snad 5 bouřek a další tam jdou.Tady jedna velká 0.

12
# 14.06.2020, 00:16

Zase samé nářky tu... zítra to tu bude to stejné. Zaprší zase jinde, než by všichni chtěli. A každý den pořád dokola :!!:

# 14.06.2020, 00:43

Nářky stěžují bouřkový žal, přímo úměrný dopadu srážek samotného bytí.

# 14.06.2020, 00:59

Skoba
Tak musím říct, že dnešní bouřka byla opravdu něco. Takový déšť jsem už dlouho neviděl, možná i několik let, navíc několik desítek minut, hotová apokalypsa. Musím říct, že kroupy jsem nezaznamenal. Ale rychlost s jakou stoupla Haná, a to až na 1. SPA, dokazuje jak silný déšť to byl. CG blesky jsem neviděl, některé hromy moc hezké, ale bylo to spíše o tom dešti. Nemám srážkoměr, takže přesný úhrn neznám. Ale například srážkoměr v dinoparku asi 1 km od města ukazuje téměř 50 mm, těžko říct, jak moc je tento údaj přesný, ale klidně bych tomu i věřil. Jsem zvědavý na zítřek. Snad se to obejde všude pokud možno beze škod.

1262
# 14.06.2020, 01:19

Tady jsou srážkové úhrny za posledních 24hodin a detektor blesků.

Srážkové úhrny
Detektor blesků z 13.6.2020
F4
Avatar
109
# 14.06.2020, 07:46

Rezna85
Nedivte se, srážky dostaly zase tytéž oblasti. My opět nic a to nejsme v žádném závětří. Sliby chyby a televize plná keců o silných bouřkách, přitom polovina republiky sotva zahlédla bouřkový mrak, natož srážky a už vůbec ne extrémní. Dneska to bude stejný, připravte se na dalších min. 10 mm.

# 14.06.2020, 07:54

Ondris
Tak ony by ty kroupy a déšť zas tak nevadily, horší byl ten vítr, ale fakt není nic příjemnýho vidět padat ten balík vody a rozprskávt se po dopadu u země, to pak jen čekáte, co to provede, může fouknout 70, 100, ale klidně i 150+ km/h a to pak máte vyražená okna a zlámané skoro všechny stromy, toho jsou downbursty také schopny. Jinak jsem zde tentokrát nepsal, že vyloženě chci bouřku, psal jsem jen, že by něco mohlo dorazit a že nejspíše také dorazí, tenhle víkend se mi ty bouřky vyloženě nehodí, to psali jiní uživatelé, jinak s Vámi souhlasím:).

16
# 14.06.2020, 07:54

Tak dnes konečně ten den, jak to vidíte? Podle me to bude propadák, snad se pletu. Odpoledne očekávám dvě přeháňky a sbohem:D

169
# 14.06.2020, 07:55

Na to kolik mělo být v noci v Čechách bouřek tak nebylo nic, všechno se to vytváří až za hranicema z Německem, tam to jede slušně. Dnes už tomu nevěřím že něco na západ dorazí :!!:

387
# 14.06.2020, 08:04

Frnda
Jak řekl Fstorm, nech se vyšetřit, a dodávám, nejlépe na gynekologii, aby se vidělo jaká jseš p... :!!:

Jinak koukám, že u Prahy už je další "nadělení", aspoň teda podle radaru..tak snad to zase štrejchne i Kladno..

10
# 14.06.2020, 08:16

Dnes se bude sice opět přes den vytvářet pěkná oblačnost, ale když už to bude vypadat na déšť, tak zafouká a vše se v okamžiku rozplyne! Dopadne to totiž jako včera, bouřka poblíž, temno na jihu, pár vzdálených hromů, blesků a pak už jen k večeru od severu vyjasňování a bez jediné kapky! Dříve nám vlhký JV přinášel vcelku jisté srážky, sucho tak bude u nás za pár dní opět velké téma!

1262
# 14.06.2020, 08:18

Konečně se u nás vyskytla bouřka.Kupodivu to bylo právě ted ráno.Vyskytl se intenzivní déšt a dokonce i pár krásných CG blesků.Dalsí bouřky vznikají v blízkosti našich hranic.

16
# 14.06.2020, 08:20

Mě to teda včera přišlo jako vyjasňování od jihu, snad jižní Čechy dnes něco vyprodukují jinak jsme v háji.

65
# 14.06.2020, 08:24

Tak včera to dlouho vypadalo celkem beznadějně, nicméně bouřky ze Slovenska se díky tvorbě nových jader poměrně rychle pohybovaly směrem k nám... Bohužel se celá lajna před námi rozpadla a nová silná jádra se vytvořila jen těsně na sever od nás. I tak nás to okrajem vzalo, blesková aktivita byla velmi silná a to především CG, poté ještě asi dvě hodiny pršelo z rozpadající se kovadliny a nakonec to dalo 3,6 mm. Ještě musím zmínit trojici větvených CG+ blesků poblíž asi hodinu po přechodu, zde se ukázala nebezpečnost kovadlin...

Všímám si jediný jak je blitz mimo poslední dobou? Napočítal jsem tak 30 výbojů během 10 minutu a na blitzu se objevily pouze dva, přitom nebyly zrovna slabé. To je tak na vynásobení všech jeho výbojů aspoň deseti...

65
# 14.06.2020, 08:30

Jsem zvědavý jestli něco předvede dnešek. Oproti včerejšku kdy tady bylo celé dopoledne zataženo střední a vysokou oblačností, dnes se ta oblačnost nachází západně a nad námi čisto. Každopádně ta kombinace vlhkosti z večerního deště a stoupající teploty dělá teď opravdu svoje, rosný bod 20,6st.

ota
Avatar
2147
# 14.06.2020, 08:34

Na dnešek jsem zvědavý, ještě včera nám dával Aladin 50mm, dnes jsou tam 2mm. Pokud to i dnes skončí buď beze srážek nebo s minimem vody, tak se původní předpověď, která čekala nejvíc bouřek na severovýchodě, teda příliš nevyplní. Jinak hezké bouřky jsou teď u Yurriho na Vysočině, tak třeba bude mít dobře zalito.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.