Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Bouřky 28. a 29.4.2020

47
# 26.04.2020, 12:46

Ano postupně se to odsouvá na střední Čechy a dál... Ještě nedávno to bylo nad západem..

272
# 26.04.2020, 13:38

Aladin už mě poslechl a srážky zde opravdu skončí, vše podstatné se odsune vejš na Vysočinu, z nočních 12 mm jsme rázem na 1-2 mm, takže na prach, no snad to spraví další dny, cokoliv pod 20 mm je mizérie, sucho už je prostě moc velké, aby se to letošní úplně vymazalo, tak to chce nad 50 mm ve 4 dnech.

# 26.04.2020, 13:58

Tak západ ČR my a krajní V Moravy nic... Přesně jak očekával GFS.... Sere mě hlavně fakt, že vše vznikne až od Prahou a západ nic nedostane.... Tohle pravidlo je při těchto situacích vždy.... No nejlépe na tom bude severní půlka vysočiny a velká část východních Čech

77
# 26.04.2020, 14:31

Sněžník
Nojo, podle očekávání, budu příjemně překvapený, když to modelům nevyjde a zaleje to rovnoměrně celou ČR, klidně bez bouřlivých projevů.

40
# 26.04.2020, 14:56

Porad se to meni. Presnej prechod bourek i srazkovych pasem stale neni jasny.. Je to loterie a a az do utery odpoledne bude..Nehazte po kazdym vystupu modelu flinty do zita, kdo vi jak to dopadne? Nikdo.. Tesme se, ze budou aspon nejake srazky..

# 26.04.2020, 15:52

GFS, ICON a Aladin se úplně rozcházejí...ICON očekává příchod bouřek od JZ, které by měly zasáhnout hlavně Čechy a vysočinu... GFS maluje směr srážek podobný jako Aladin, ale bouřky nečeká vůbec.... Aladin předpovídá pouze déšť a výjimečně i bouřky..
Kokos
Žádný komplex, sotva déšť

40
# 26.04.2020, 16:30

Sněžník
Nemcum bych veril nejvic, jsou zda se ve forme ;-) , posledni situaci trefili pro CR temer perfektne..

107
# 26.04.2020, 16:35

Kokos

Já mám z toho komplexy už teď. :D
Jisté je že to bude shluk bouřek nebo i MCS která půjde i v nočních hodinách. Vypadá to že nás to těsně mine , ale něco by k nám mohlo zavítat ve středu odpoledne.

147
# 26.04.2020, 16:44

Fstorm
podle mého budou bouřky vznikat i mimo ale v menším měřítky

# 26.04.2020, 17:00

No, tak snad Vychodni Cechy neskonci s 0 za duben.

# 26.04.2020, 17:37

Fstorm
Kokos342
Já bych to tak dobře neviděl...Cape sice bude až 700, LI bude dost nízký což je velice dobře,ale chce to střih větru...Bez něj nám MCS nevznikne... MCS žádné modely nepredikují... Musel by být výrazný střih větru či nízký LI, ale ten bude už před 0:00 kolem nuly...V tomto případě musíme doufat, že bude ve vzduchu dost CAPE či MLCAPE

40
# 26.04.2020, 18:03

Nemci davaji moznost konvektivni prehanky, bourky na jz Cech uz zitra v pozdnim odpoledni.. 🤔

147
# 26.04.2020, 18:48

no Aladin s tím hýbe jak kdyby Máchal prádlo 😂😂😂
GFS to predikuje stále na stejném místě

40
# 26.04.2020, 19:50

Tak momentálně nám místní předpovědníci na úterý vymazali pro mojí oblast veškeré srážky..
Avšak němci s tím hrubě nesouhlasí, stejně jako já.. Možná tu pár kapek spadne už zítra..

65
# 26.04.2020, 20:12

S bouřkami to moc nadějně nevidím teda, možná něco v noci na středu při přechodu srážkového pásma. Je sice hezký že GFS tam během dne maluje cape, ale zároveň je jediným modelem co tam má nějáké konvektivní srážky. Vidím to max na nějáké přeháňky nebo nějakou vysrávku někde, a to jsem optimista :D

# 26.04.2020, 20:53

Aldan
Přesně navíc i GFS s bouřkami nepočítá... Přidává také na CIN což je ten hlavní problém
V Úterý večer a v noci na středu se bouřky můžou vyskytnout na ČM vrchovině jihu Čech a na jihu Moravy(Právě na jihu Moravy bude i večer dost zbytkového Cape). V Dalších dnech se žádné bouřky vyskytovat nebudou, protože nebudou žádné podmínky a dynamika taky už nebude mít hlavní roli. A na komplex to nevypadá už vůbec... Podmínky jsou v novém výstupu ještě horší

40
# 26.04.2020, 21:44

Sněžník
Nevim odkud cerpas, ale opet delas vic nez dva dny dopredu unahleny zavery, stejne jako pri posledni situaci si to odsoudil, ze nic nebude..a nakonec byly i nocni bourky i nocni plosny dest.. Dival jsem se na GFS pred minutou,dava tam nejake bourky pro Moravu na stredecni podvecer!
Lidi neblbnete, nehrajte si na vestce, nedelejte nejake ,,definitivni,, zavery dva dny predem.. Uvidi se, co bude.. Je to zvlneny frontalni rozhrani..nikdo presne nevi, co to udela..

# 26.04.2020, 21:55

Straky
Jako unáhlenými závěry bych to nenazýval... Jde o realitu..
Pokud mluvíme o úterku tak dle modelů bude:
Vysoký cin, které nám tu situaci úplně zničí a ani zbylé Cape a LI tomu nepomůže
https://www.in-pocasi.cz/model/?l=cin&t=202004...
GFS je jediný model, který předpovídá bouřky na středu... Reálněji to vidí Ecák.. A ani ICON tam nic velkého nemaluje..
Já si na věštce nehrají, jen píši to, co mají modely v podkladech...

147
# 26.04.2020, 22:07

no jo cin bude ale vím že to bylo v létě ale stejně .... v noci sílil cin a na bouřky to nemělo vliv musí ty bouřky vzniknout dřív aby ten cin prorazily

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.