Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Déšť a bouřky 18.-19.4. 2020

535
# 20.04.2020, 10:02

Další bouřky by mohly být v sobotu co jsem tak viděl.

386
# 20.04.2020, 10:19

Lerko
No sledovat zda budou bouřky skoro týden dopředu... já vím, ta touha po nich je velká..:cool:

272
# 21.04.2020, 07:20

radek4545
Včera jsem přijel na zahradu 3km od MB a bylo pouhých 4,5mm, takže velké zklamání, v nádrži sotva polovina, holt jsem srážková díra pod budějovickým kopcem od SZ ve srážkovém stínu, přitom i tady nedaleko na Znojemsku bylo až 12 mm, se suchem to samozřejmě ani nehne, je to tak na trávu a na čerstvě zakořeňující plodiny, teď jde o to, aby to přežilo a za týden sprchlo znovu, ten deb. SV vítr to včera vysušoval doslova před očima, nestíhám nic, ani mulčovat, ani sázet, míchat substráty, předpěstovat melouny, dýně, kukuřici atd...

386
# 21.04.2020, 07:41

Yurri
Tak já sadil saláty, leze hrášek, cibule už je taky na 10 cm venku, a kvetou jahody, tak lítám, dneska má dle předpovědi zase foukat. do toho rostou zvolna teploty,zalévám obden, ale je pravda, že s vodou jsem na tom lépe, zásoby dostatečné..ten srážkový stín u Vás je asi fakt na prd. Za týden to házelo u nás předevčírem v předpovědi okolo 20mm, Zbylo s toho ke dnešku 0,1mm, no comment.:(

15
# 21.04.2020, 09:21

Tak zatím u mě roste leda česnek, zalévaný co dva - tři dny. Cibule se teď probouzí (po měsíci!), asi jen díky ochlazení ráno, ale je jak telegrafní sloupy, možná dosadím nějakým výprodejem. Ostatek stojí a čeká na vodu, ani nemá moc smysl to zalévat, prostě to chce vodu shora plošně a pár dnů vlhko, protože většina není hluboko a co se večer zaleje stejně při tomto suchém a větrném počasí vyschne tak do deseti dopoledne. Ještě tak ředkvička nějaká bude, ale to je takový skoro plevel...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.