Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Bouřky 9.9.2019

106
# 09.09.2019, 09:51

No bouřka stojí u hranic a asi se nám vyhne, no a ten déšť je opět oničem:(

Dnes už to asi bude konec na SK. radaru to vypadá že se už nic dalšího nežene. Teď si užijí severní a východní oblasti od nás.

106
# 09.09.2019, 10:12

Ale pozor systém vytváří na západní straně ještě nějaké bouřky to by ještě mohlo být zajímavé:D:D

Jinak tady už je ta bouřka, ale hodně zeslábla než byla na SK. a ten déšť škoda mluvit, to je mizérie.

106
# 09.09.2019, 11:36

Tady je vidět jak už bouřky ztrácejí sílu jak skomírají, ale jedna se vytvořila kde by ji nikdo nečekal v Libereckém kraji.
Další se stále zkoušejí vytvořit na SK. ale jak jsem řekl už nemají sílu.

No uvidíme co to vyvede, ale zázraky už nečekám, ale zázraky se někdy dějí:)

1252
# 09.09.2019, 13:36

Dokonce i na Ústecku zabouřilo.

106
# 09.09.2019, 17:18

Tak Slovensko jede a ty srážky ani Aladin nemaloval, ale stejně tu neprší.

116
# 10.09.2019, 13:45

Přemýšlel jsem, kam s tímto příspěvkem, protože existuje i téma o srážkách. Nakonec jsem se ale rozhodl pro tohle téma, protože se tu včera vyskytly dvě okrajové bouřky, se kterými jsem vůbec nepočítal.

Ale pěkně popořadě. Lehce pršelo už v pátek, úhrn však zůstal neměřitelný. Mnohem lepší to bylo v sobotu, kdy občasně pršelo celý den a od velmi slabé po silnou se zde vystřídaly všechny intenzity deště. Napršelo krásných 23,1 mm srážek. V neděli pršelo ráno a večer a už ne tak silně. Úhrn skončil na 2,9 mm.

A teď už ke zmíněnému včerejšku. První okrajová bouřka přišla už krátce po půlnoci a nechala nám tu pěkných 10,7 mm vody. Ta druhá došla až ráno za světla a i když měla být podle webu blesky.bourky.cz vzdálená, uznávám ji jako okrajovou, protože zcela evidentně nebyly zaznamenány všechny výboje a některé hromy byly dost hlasité. Z bouřky nám tu spadlo dalších 6,5 mm srážek. Včera v noci a dopoledne nás zasáhlo navíc ještě několik dalších přeháněk a ty nám tu nechaly dalších 1,4 mm. Za včerejšek tedy napršelo 18,6 mm srážek a když sečtu sobotu, neděli a pondělí, jsme na nádherných 44,6 mm, což je v podstatě přesně průměr září (45 mm). Už na samotném začátku měsíce navíc celkem dost pršelo, takže září je už na konci své první dekády srážkově výrazně nadprůměrné.

Na závěr ještě doplňuji reporty z bouřek: URL, URL

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.