Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí Bouřky 1. - 2. 9. 2019

# 01.09.2019, 23:10

Koukal sem, že nás dnes zasáhly 2 bouřky a já sem zrovna v Itálii :!!:

47
# 01.09.2019, 23:14

Dawe je ikona :cool:

# 01.09.2019, 23:53

No ja se priznam, ze jsem si porad naivne myslel, ze se s dawem bude dat nejak diskutovat, ale pokud je schopen napsat, ze v Praze sucho nemaji, tak opravdu tady neni o cem a ja to vzdavam:D
No uvidime ja zacinam byt trochu negativni, ohledne teto fronty, tak uvidime snad nezklame, deste nam modely slibovaly opravdu hodne, tak snad.

228
# 02.09.2019, 01:38

Letaj:blesk::blesk::blesk: a hromy lizacka tentokrát

17
# 02.09.2019, 03:44

No ale v Praze fakt sucho neni. Minulej rok, trava uplne zluta. Tento je zelena a ani jednou jsem to nekropil. V okoli to same. Ta sucho manie uz nekomu zacina lezt na mozek. Tohle leto bylo dost mokry...

228
# 02.09.2019, 04:24

:blesk::blesk::blesk: tentokrát přímý zásah

106
# 02.09.2019, 05:05

Jo jo prřímý zásah už jsem na nohou.
Doufám že to brzo odezní. Za chvíli jedu do práce.

106
# 02.09.2019, 06:33

Tak teda nakonec pěkný slejvák i blesky pěkná bouřka.

Tak mně celkem zajímá jak to vlastně bude s tím deštěm a případnými bouřkami. Aladin maluje fakt pěkné srážky a asi i nějaké bouřky, ale silné už asi nebudou no jenže podle Aladina se asi místy vyskytnou intenzivní srážky nebo i bouřky?

To jsem zvědav co se z toho vyklube. Teď odchází pole bouřek a lijáků a další srážky se už blíží, ale zatím jsou ještě v Rakousku jestli budou i bouřky toť otázka.

Aladin dnes na oběd ukazuje velmi intenzivní srážky nebo bouřky
2
# 02.09.2019, 06:39

Mno, nás cca v 5 ráno zasáhl celkem rozsáhlý bouřkový systém, zatím z toho spadlo 12 mm a ještě tak půl hodiny bude pršet, než se o přežene. Blesková aktivita mi ale přijde docela slabá.

63
# 02.09.2019, 07:09

Od 3 do 6 hromy, déšť 0mm..Asi nás to naštěstí obcházelo...
S tím deštěm, teda nevím, výstrahu máme,ale podle čt 24 u nás naprší cca 6-10mm :D

73
# 02.09.2019, 07:10

By mě zajímalo z čeho ty vydatné :prsi: a :blesk: zase na tom SV vznikly???:cool::(

F4
Avatar
109
# 02.09.2019, 07:23

Frnda
Haha, tak teď jsem se zasmál, prý léto bylo mokré. Možná u Vás v Praze ano, protože tam pršelo z každé fronty a potvrzuji, že žádné extrémní ani výrazné sucho v Praze není. Je to tu zelené. Ano, bylo vlhčí než loni, jenže loni to byl extrém, kdy nám spadlo za 2 měsíce 20 mm! Zrovna tak bylo nadprůměrně teplé, i když ne jako loni, takže sotva průměrné srážky letos stejně nestačí. A to nejlepší se SZ půlce Čech vždycky vyhlo.

142
# 02.09.2019, 08:49

Tak to je krásně, včera bouřkyn v Čechách, dnes na výhodě a u nás zatím ještě svítí přes oblačnost slunce, je tepleji a déšť ani bouřka zatím žádná, jsem zvědav kdy dojde ke změně teda.

40
# 02.09.2019, 08:58

Z bouřek včera a z fronty celou noc u nás ani kapka..opět vůbec nic.. Ovšem v 8.30 ráno tu začlo poprchat..z modrých odrazů. Podle radaru by k nám mohl ještě přes den zabloudit nějaký ten zeleně zbarvený fous.. Všechno podstatný spadlo opět v pásu od jihu, přes centrální Čechy. Vrchovinu a východní Č..Omg.. to je ,,paráda,,Když nám to za celej den dnes dá 5 mm, budem asi ukrutně šťastný.. :D

27
# 02.09.2019, 09:08

Otevřu internet a zase je mi blbě... Počasí k tomu teď přispělo trochu míň, ale přece. Prostějov stále 0 mm z této situace (nevěřím, že se něco rozjede nad střední Moravou, spíš západně a východně) a v Čelákovicích včera jednou kdesi zahřmělo, trochu naštěští sprchlo, ale za to celé to dalo cca 6 mm. To jsou vydatné deště a silné bouřky u mě. Užívají si "oblíbená" místa.

# 02.09.2019, 09:16

Tak sice je v Praze a okolí opravdu letos tráva zelená a na první pohled to vypadá mnohem lépe než loni, ale realita je trochu jiná. Za letošek spadlo okolo 90% průměru, což nezní tak hrozně, ale deficit se prohlubuje už několik let. Spodní vody klesají a je vidět čím dál víc uschlých stromů. To že je vlhko v prvních 20 cm půdy a díky tomu je tráva zelená je tedy jen pouze náplast na vážnější problém v hlubších vrstvách, který se ale vůbec nezlepšuje. Až budeme mít za nějaký rok třeba 130% normálu, jako mají letos některá místa na Moravě, tak se dá mluvit o tom, že se sucho zlepšuje.

A druhá věc: Někteří tu stále píší jak v Praze pořád prší. Ale Praha je obrovská a jednou prší v západní části a podruhé třeba v severní. Takže srovnávat to s nějakým městečkem typu Klášterec je zcestné. Jasně, že v Praze prší častěji, když je to 30x větší území. Ale celkové srážky za letošek má tento věčně ztěžující přispěvatel z Klášterce beztak větší než většina Prahy.

106
# 02.09.2019, 12:42

Hmm tak nějaké bouřky už se začínají vytvářet a na jz. od nás i silně leje.

Bouřka se vytvořila u Slavkova u Brna, jsem zvědav jak se budou chovat dál když je tady takové chladno.

# 02.09.2019, 13:03

Fstorm
Ano u nas uz hodinu silne prsi, s prestavkami uz od jedenacti a obcas je slyset i par hromu, nadhera:love:.

F4
Avatar
109
# 02.09.2019, 18:07

JohnBattler
Jak stěžovatel? Říkám jen fakta a podkládám je údaji. Je potřeba, aby začalo víc pršet tam, kde je to potřeba, pak se emoce ukidní. I když je to teď lepší, protože konečně začalo září, dny se rychle zkracují a hlavně se pořádně ochladilo, takže se dá dejchat. Samozřejmě celé Čechy se nevyrovnají Moravě, kde si dneska už asi posté letos užili vydatného deště. Tohle v Čechách nepamatuju, kdy bylo, kolik měsíců? Spodní voda se doplňuje jen tam, kde furt prší, to je logické a což rozhodně není Z půlka Čech. Nebýt té včerejší náhodné bouřky, tak by byla za tuhle frontu totální 0 jako někde u Chebu. Důležité je taky říct, že velká část úhrnu spadla v období leden-březen, což nemá na vegetaci skoro žádný vliv, jen startovací pozici, ve vegetační sezóně za Prahou i jinými místy určitě zaostáváme.

# 02.09.2019, 18:13

F4
Totální nulu máme opět my.:(

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.