Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Bouřky 6.8. a 7.8.2019

77
# 08.08.2019, 17:47

Yurri
Dopadne to jako vždy, velká část Čech utre hubu, spadne to na většině Vysočiny, na Střední Moravě a i u toho uknouraneho dawea spadne víc, než u mě, nebo u tebe.;-)

11
# 08.08.2019, 18:01

Zatím to vypadá, že fronta půjde v sobotu do Čech moc brzy, to na nějaké bouřky moc nevypadá, nestihne se dostatečně prohřát vzduch, který by podpořil vznik bouřek. Spíše je větší šance na východě, kde bude tepleji, ale jsou to ještě necelé dva dny, tak uvidíme. Každopádně u nás bouřku určitě nečekám.

107
# 08.08.2019, 18:31

No tak u nás včera večer paráda i když jsem si to tak přál tak to i dopadlo. Bouřka mizerná skoro žádná, ale srážky asi v pěti vlnách nám přinesly krásných 21mm vody:)

Jsem ale velmi rád že to nejhorší nás minulo a nepřišel ani ten silný vítr. Všechno to šlo kolem hranic a Slováci to škaredě odnesli. Na víc východní Slovensko Rožňavu zasáhla v podvečer mohutná HP SUPERCELA která přinesla srážkové úhrny až přes 60mm. To způsobilo lokální záplavy a navíc tam v noci ještě dorazila slábnoucí MCS.

Tak že opravdu nebylo o co stát. Co bude v tu sobotu a pondělí stálé ještě není dost jasné. Aladin stále něco maluje a háže s tím sem tam. Co příjde bude jasné tak v pátek večer nebo v sobotu ráno. Do té doby to jsou jen spekulace.

228
# 08.08.2019, 23:45

Fstorm
U mě to samé srážky 24mm a před půlnocí ještě s 10 krásnými blesky a hromy to uzavřely a předevčírem to bylo s 13mm za ty dva dny dohromady krásných 37mm konečně přímý zásah;-)

# 09.08.2019, 00:10

Furt lepší Supercella a MCS než pos...10mm co tu máme z tera front. U nás velké srážkové úhrny nic nezpůsobí, protoze jsme rovina, takže těch 60mm klidně posilejte k nám :)

# 09.08.2019, 00:17

logitech
Tak než 10 mm asi jo, ale pořád popravdě raději sucho, než přijít o úrodu na poli, nebo o střechu nad hlavou jenom kvůli velmi silné bouřce, která přinese 15-20 mm srážek. Jediné co na těch včerejších bouřkách ze Slovenska mi chybí , je blesková aktivita, která byla přímo exkluzivní.Já tu měl jednu z nejpěknějších blýskavic už 13.6 z bouřek na Valašku. To byla co sekunda to blesk.

116
# 09.08.2019, 12:58

Tomas1241980
Tak vidím, že nové téma už bylo založeno. Dopadlo to přesně tak, jak jsem očekával, víkendové a pondělní bouřky, to je už totiž úplně jiná situace než bouřky z úterka a středy. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.