Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Slunečno, maxima až u 20 °C

Diskuse o počasí Bouřky 6.8. a 7.8.2019

# 08.08.2019, 08:25

spurdo
dobře, díky . Mrknu na to, jak budu mít cestu kolem :)

16
# 08.08.2019, 08:28

Hlavně pršelo víc než předpokládaly modely, hlavně na plzeňsku. Aspoň že tak...
Jinak bych doporučoval chmu změnit metodiku vydávání předpovědí hlavně co se týče bouřek. Zbytečně se ztrapnují, neřeknu pokud je to občas, ano jsme lidi, ale tohle je už moc.... co fronta, to výstrahy na něco co není nebude a nikdy nebylo.

# 08.08.2019, 08:29

Tak co ta sobota,bude něco nebo ne? Aladin vypadá luxusně :prsi::prsi::prsi: ale známe ty fiaska..:(

# 08.08.2019, 09:30

Včera nakonec propadák za celou tu megabouři 12 blesků a 10 hromů.
Napršelo málo kolem 5mm je to tedy o dost míň než v Těšíně.
V sobotu má být nejtepleji na jihu Moravy a to až 33°C a v pondělí až 35°C na severovýchodě tak teplo být nemá:) to ochlazení půjde od SZ na JV.

27
# 08.08.2019, 09:31

V Čelákovicích nebylo kromě noční bouřky z úterý na středu nic dalšího. Sice teda trochu napršelo, ale ta situace mohla konečně trochu pomoct, což se nestalo. Zítra už to nebude vůbec poznat, navíc bude zase dost přes 30°C... Budu trochu věřit na sobotu :)

# 08.08.2019, 10:50

Další bouřkové události by měly přijít v sobotu a v pondělí. Potom si od bouřek asi odpočineme, protože ty teploty příští týden budou docela nízké, Od 6.8 mám 16 mm srážek a za tento týden 35 mm. U nás tedy velmi pěkné srážkové úhrny a ještě s koncem července, kdy spadlo 55 mm za poslední 4 dny. Jsou úhrny za posledních 10 dní u mě 93 mm. Kdyby hodily u mě něco ty noční MCS v sobotu a v úterý po půlnoci, tak už bude naprostá spokojenost. Pak by to opravdu chtělo typické stabilní spnové počasí. Ale ne , jak kreslí modely při 20 C. To by byl tedy velmi nepovedený konec léta.

77
# 08.08.2019, 11:20

Tomas1241980
východ by měl být teplejší příští týden,např. Ecák nám dává na příští týden ve čtvrtek 26st,to mi jako chladno nepřipadá...

74
# 08.08.2019, 11:44

Tomas1241980
Co pořád máš s tím MCS?,jak můžeš vědět,že něco v sobotu potažmo úterý bude.:)

272
# 08.08.2019, 11:55

Tomas1241980
To je úplně jiná liga než tady na Třebíčsku, třeba Šteměchy tady kouse měly za celý červenec 12,7mm, zdroj infomet.cz, takhle my to tady vedeme.
Jinak v součtu s minulejma crcačkama a včerejším propadákem mám zatím 13mm, zas to vyhrál východ, Chřiby, Zlínsko, Znojemsko, furt dokola.

77
# 08.08.2019, 11:59

jinak v sobotu a v pondělí sem ta fronta ani nedoleze,akorát bude fučer,fuj.

# 08.08.2019, 12:11

Tišnov měl za včerejšek 11 mm. První vlna šla ale víc severozápadně, takže třeba u rodičů, 10 km severně odtud, napršelo podstatně víc. Naopak směrem k Brnu to bylo jen kolem 5 mm.

# 08.08.2019, 12:30

V sobotu fronta přinese srážky na sever a severovýchod na jihu nemá spadnout nic.
V pondělí přejde fronta od západu a ta přinese silné bouřky na celé území krom jihovýchodní Moravy tam jen ojediněle:!!:
dawevy na tom budete dobře nám se fronty nejspíše vyhnou to pondělí snad dopadne dobře:)
Co se týče teplot tak na tom budete v pohodě 35°C má být jen na jihu Moravy kde by mělo být slunečno nejdéle a to i v sobotu kdy na jihu Moravy má být až 33°C:zz:
Vy na tom budete z Moravy nejlépe v sobotu má být u vás 27-30°C v pondělí 31°C

8
# 08.08.2019, 13:21

Aladin tedy posledním výstupem srážky na sobotu pěkně zredukoval. Plošně i více než o polovinu, někde i na nulu. Pokud někdo hodláte zakládat samostatné téma, doporučuji ještě počkat minimálně na další výstup, protože jak dobře známe z období duben až květen, předpověď 30 mm se den před frontou smrskne na nulu a silný vítr.
Hmm, a i zahraniční modely trochu ubíraní.

182
# 08.08.2019, 13:41

Za včera super ... Doufám že ještě přidá Sobota a Pondělí.

116
# 08.08.2019, 14:00

Tak včerejšek nám celkem zajímavě uzavřel toto bouřkové období. Nebyla tu sice žádná přímá bouřka, ale jedna vzdálená a jedna okrajová. Z té první jsem slyšel jen 3 hromy a srážky se tu nevyskytly, bouřka se totiž nacházela až někde na Tišnovsku. Report zde: URL Druhá bouřka byla ta večerní MCS, tam šlo to hlavní jihovýchodně od nás, ale tentokrát mnohem blíž, proto okrajová bouřka. Jak už bylo psáno výše, elektrická aktivita nebyla nic moc, ale aspoň solidně zapršelo, u nás v Jundrově to dalo pěkných 8,9 mm srážek. Doplňuji ještě report: URL Teď to vypadá na menší bouřkovou pauzu. Sobotě podle nejnovějších výstupů moc nevěřím, zajímavé by mohlo být pondělí, ale to budu v Bílých Karpatech a navíc to ani nepatří do tohoto tématu, takže to zatím nebudu příliš rozvádět.

# 08.08.2019, 14:55

jack
Napsal jsem kdyby. V Čechách by se něco vytvořit mělo a jít směrem na východ. Usuzuji pouze z podmínek, které by měly být velmi podobné středečním jak v sobotu, tak v pondělí. Jestli něco dojde, to už vám neřekne nikdo, dokud nebude 1 den před událostí. A někdy se celá situace zachová úplně jinak ,než je předpovídáno. Zítra odpoledne už bude ČHMÚ zase beztak vydávat výstrahu na silné bouřky pro Čechy. A kdyby to u nás zase skončilo deštěm, tak pro mě dobrý. V Čechách by se něco mělo vytvořit nebo dorazit z Německa. Jestli sem dojde alespoň déšť, tak to zatím neví téměř nikdo.
Marek2 Toto téma alespoň z názvu je zatím i na bouřky, které budou v sobotu a v pondělí, nevím proč zakládat další téma. ,když zde může být všechno dohromady, kdyby
mezera mezi bouřkami byla 4,5 dní, ale už v sobotu se dají očekávat další bouřky.

# 08.08.2019, 15:08

Teď se dívám a ČHMÚ plánuje výstrahu na silné bouřky zase na Moravě a ve Slezsku. Jenom teda úplně nevím z čeho, když to spíše vypadá, že bouřky budou nad námi rozpadat.

# 08.08.2019, 15:32

Tomas1241980
Spíše jen pro východ Moravy Slezsko u nás je zase výstraha na tropy a ani kapka:(
Úžasné takže opět si užije střední Morava

272
# 08.08.2019, 16:27

To přece už není možné, aby nás nic netrefilo, v sobotu na Z 22 a na V 33, v pondělí dokonce na Z 21 a na V 35, to se přece už nedá odbýt větrem a beze srážek, oba dva dny hlásí i silné bouřky, já už ji tady léta nezažil.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.