Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Více oblačnosti ale ještě poměrně teplo, hlavně na západě i přeháňky a bouřky

Diskuse o počasí Bouřky 6.8. a 7.8.2019

41
# 07.08.2019, 20:52

Dnešní nejspíše "tornádická" CS supercela. V té době už na Liberecku.

Pravděpodobná tromba(?
107
# 07.08.2019, 20:54

No to asi jo. Jen ať není nějaká hrůza, ale spadne 30mm to bych byl celkem spokojen:D

77
# 07.08.2019, 20:55

Takže suma sumárum 6mm, vzdálené zahřmění a ........nic :(

96
# 07.08.2019, 21:05

Jedna bouřka se dnes kolem prohnala a nakonec to zde vypadá na druhý nejdeštivější den za poslední více než půlrok. Zatím 12,4mm.

# 07.08.2019, 21:08

Jestli vás to mine igore127, tak to byste musel mít neskutečný pech. Vždyť už je to tak 30 km od vás vzdušnou čarou. Za chvíli byste měl slyšet první hromy a blýskavice by měla být za tmy pěkně pozorovatelná už teď. A u jacka už je bouřka téměř jistá. K němu už to je tak 20-25 km. Něco se tvoří i u Brna, tak možná dostal i Sněžník a bouřka směřuje mírně na severovýchod na střední Moravu. A zde záleží ,jak to dopadne. Buď zesílí a dorazí i na Ostravsko a nebo se rozpadne a dostanu zahradnický déšť. Bohužel vzhledem k tomu, že je to docela malý systém, tak těch srážek moc nespadne v případě zeslábnutí. Tak zrovna jestli v tom fouká, tak to není zrovna náplast na to, že to má malou bleskovou aktivitu a nespadne z toho to co má. Já třeba vítr na bouřkách moc nemusím, protože se nedá při bouřce větrat, protože naprší dovnitř. Dokonce podle In-počasí je to pásmo, tak slabé , že se ani nepíše další informace do online sledování, protože se na tom zatím nic neděje.

142
# 07.08.2019, 21:13

Tomas1241980
jo, blýskavice skoro žádná, za normálních okolností, když jde něco solidního od AT, je to parádně vidět. to jižní jádro toho systému je mnohem aktivnější, mám pocit, že k nám to slábne...u jacka to vidím na solidní přehánku... jako i u mě a pár blesků k tomu, to nebude ani na výstrahu...ale je pravda že pofukuje trošku víc...

142
# 07.08.2019, 21:30

U nás zatím silnější vítr nárazovitě, ale jinak nic a ani blýskavice moc není....

# 07.08.2019, 21:32

nevím jak u vás ale v Kyjově je slušné DERECHO a průtrž mračen.:vitr: blesky zatím minimálně.

142
# 07.08.2019, 21:35

tasipaldrem
Derecho jo? :D na to nejsou podmínky a ani to nenasvědčuje radar :)

# 07.08.2019, 21:36

tasipaldrem
Derecho to snad ne na to tenhle systém nemá intenzitu. Derecho je velký systém s velmi silným čelním větrem, který je schopen způsobit obrovské škody a zničit obrovské oblasti. Je to možná nejničivější typ bouřky ve střední Evropě. Nevím jak Bow echo, ale to nemá takový rozsah. Derecho může být velké ,jak Česká republika. To byla nejhorší dnešní varianta, jak to dneska mohlo skončit. Kdyby vyšly podmínky 12.8 tak při tom teplotním rozdílu a vysoké teplotě může vzniknout Derecho, ale to předvídám. Tohle je spíše divná squall-line s MCS dohromady, ale přijde mi to jako taková light verze. Zatím velmi poklidná bouřka s krásným zahradnickým deštěm.

75
# 07.08.2019, 21:42

Začalo pršet,foukat sem tam blesk.
edit
vypadá to jak to začalo tak to rychle skončilo :( to nedá snad ani 1 mm :prsi::prsi:

# 07.08.2019, 21:46

už to slábne ale pocházím ze Šumavy jsem na vítr zvyklá, počkám na aktuální data po 22 hodině, ale musím konstatovat, že takový vítr před příchodem fronty jsem v Kyjově nečekala. ale derecho to není to máš pravdu- jen to hoooodně připomínalo.:vitr: každopádně jsem se těšila na blesky a nikde nic. škoda:blesk:

142
# 07.08.2019, 21:52

Tohle je nuda, vzduch cítit vodou, jednou za čas blesk ze kterého nehřmí, vítr se zmírnil.... Zato dle detektoru a radaru jede slovensko bomby, opět to tam zesílilo a k nám jde jen déšt, ovšem jak jsem říkal... Blesky už za Hodonínem nabrali na síle... no krásný skok...

# 07.08.2019, 21:55

igor127
Směr by to i na vás mělo, ale ono se to prostě rozhodlo při příchodu nad Česko zeslábnout. Ještě tam kousek pod váma jedno jádro vzniká, ale to už stejně situaci nezachrání, hlavně, že v Bratislavě to lítá rychlostí 60-70 blesků za minutu. v Kyjově se vytvořilo naprosto nečekaně velmi silné jádro, ve kterém ten vítr byl samozřejmě velmi silný. Je to krásně vidět na odrazu z 21:30. A i u toho Hodonína to teď bliká alespoň dle bleskové detekce celkem slušně.

107
# 07.08.2019, 21:55

Pavell

Jen ať bouřka není třeba žádná, ale hlavně ať zavalí. Blýskavici u nás ještě nevidím a snad sem nedorazí ten silný vítr jako byl v tom Kyjově:(

75
# 07.08.2019, 21:57

Tak nakonec pěkný šupák :prsi::prsi:

142
# 07.08.2019, 22:00

jack
u nás nic jen blesky jak kráva nad slovenskem a za hodonínem, ani moc nehřmí, vítr se utišil, dle radaru to je nad námi a jen mrholí..tohle je to nejhorší, co mohlo být, vlastně nic nebylo....jak jsem psal před hodinou

75
# 07.08.2019, 22:11

igor127
Zalito máme(asi 4 mm) vítr zeslábl a už i přestává(zase?) :prsi: sem tam blesk :love:

# 07.08.2019, 22:11

Tomas1241980
Trochu se tady opět motají pojmy, derecho je typ větrné bouře doprovázející konvektivní systém, musí urazit alespoň 400 km na délku a musí mít šířku alespoň 100 km v maximu. Bow echo je určité uspořádání bouřkových buňek, které připomínají v radarových odrazech luk. Systém postupuje podle osy, na které se vyskytují mimořádné nárazy větru. Bow echo může být součástí systému, který je doprovázen derechem.

# 07.08.2019, 22:13

Každou minutou to tady ve Slezsku vypadá na bouřku hůř a hůř. Fronta jde moc rychle a veškerá energie u nás byla posbírana odpoledne severozápadně od nás. A sice je něco u Vyškova, ale přijde mi, že celá ta MCS je o takových 200 km jižněji a 100 km východněji než měla v 10 večer být. V poledne to vypadalo, že nás to mine od severu a ono nás to nakonec mine od jihu, což je ještě horší, protože nebude ani blýskavice. Jedinou šancí je, že nějaká energie zbyla na té střední Moravě a přijde něco přímo na frontě.
Edit jenom jsem dopsal to, že nás to přejde velmi rychle, tak se to výrazně zpomaluje a dostaneme pěknou zálivku podobnou té, o které jsem psal včera, že nemusí být bouřka, ale že hlavně když kvalitně zaprší. A možná se sem i nějaká bouřka po půlnoci od jihozápadu doplazí.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.