Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Bouřky 15.6. a 16.6.2019

80
# 16.06.2019, 09:38

Storms

To je zřejmě ten pás, co měl jít přes střední Čechy. V Praze tak z této vlny nespadlo prakticky nic, mezi 2-4 mm a to tam původně byly srážky v desítkách mm. Nejprve to obešlo z východu, pak se to před Prahou rozpadlo a teď to obejde ze západu. Jestli něco dorazí z toho mraku z jihu se zdá nepravděpodobné, moc se tomu nahoru nechce a navíc se to zase rozpadá.

18
# 16.06.2019, 09:42

Ondra83
Modely už včera večer naznačovaly, že to možná půjde trochu víc na západ a navíc v Německu se tvoří další pás deště, takže možná ještě přijde druhá vlna :)

77
# 16.06.2019, 09:51

Celá tahle bouřková epizoda dala celkově 2mm!!!,pár vzdálených hřmění, tot vse, začíná být celkem brutální rozdíl v rozložení srážek v CR
PS. Už zase peče:slunce::slunce::slunce:

# 16.06.2019, 10:10

Tak včera v sobotu 15. června 2019 si docela přesně podle očekávání užily bouřek i velmi silných zejména Čechy kromě západní poloviny, Vysočina a také západní polovina Moravy a Slezska.
Nejintenzivnější bouřky byly v těchto oblastech
Zdroj: Facebook Český hydrometeorologický ústav (www.facebook.com/chmi.cz)

Celkem bylo dne 15.6. na území České republiky detekční sítí Blitzortung zaznamenáno 14 774 výbojů.

Srážek se dnes ráno ale nakonec dočkali i oblasti západních Čech (zejména Plzeňský kraj) kde včera žádné bouřky nebyly. Dnes ráno však zabouřilo i na Klatovsku jižně od Plzně a také částečně v Karlovarském kraji.

Jinak dnes je na řadě i zbytek území kromě západu, kde jim alespoň trochu zapršelo, tedy východní polovina Moravy a Slezska.
Nějaké bouřky už se tvoří zhruba od 8 hodiny ranní, ale to hlavní by mělo následovat až odpoledne a večer.

Model ALADIN zase trochu pozměnil oblasti kde by mělo spadnout nejvíce srážek, ale stále jsou tam pěkné úhrny. Zejména v severní polovině Moravy a ve Slezsku.
Tak uvidíme, který z těch posledních několika výstupů ALADINa bude nejpřesnější.

Fstorm
No více srážek by dnes mělo podle nejnovějšího ALADINA spadnout někde v okolí ValMezu. Možná někde až k vám nebo k Bystřičce. Je tam takový oranžový flek. Ale ve zbytku okresu Vsetín to bude podle ALADINa na ČHMÚ slabota. Jsou tam jenom zelené barvy, takže maximálně do 10 mm.

A co by měli podle tebe psát. Na tom Olomoucku ani včera nic moc nebylo. To bylo až severněji a severozápadněji hlavně u Moravské Třebové, Králíků. Tam napršelo až kolem 60 mm. Potom také na Šumpersku a Hanušovicku. Ale to stále není Olomoucko.

65
# 16.06.2019, 10:32

Včera docela propadák. Večer jsem si musel hodně povyjít, abych vůbec viděl pár vzdálených blesků nad Vysočinou. Bouřky se pak přibližovaly, ale stále do bezpečné vzdálenosti od nás. Nakonec tedy jedna vzdálená bouřka a vytrvalá noční blýskavice.. Naposledy tu pršelo minulý pátek ráno.

Jinak jsem během blýskavice testoval blitz, včera byl těžce mimo. Například jsem napočítal 19 výbojů a na blitzu se zobrazil pouze jeden z nich.

293
# 16.06.2019, 10:41

charlie
No přesně jak jsem čekal. Jedna vlna nás obešla z východu včera a druhá ze západu nyní. Už to začíná být k vzteku. Od začátku roku bylo tolik dní s možností bouřky a ani v jednom případě pořádně nezapršelo. A nejvíc mě štve, že oblasti, kde pršelo včera vydatně, tak znovu dostali zálivku ještě dneska. Tedy nůžky se rozevírají. Docela rád bych viděl mapu, kde je suma srážek od začátku června. To by bylo rozdílů.

Alespoň až bude příště zase bouřkový den, taky velkou jistotou můžeme říci, že nás to vynechá.

107
# 16.06.2019, 10:46

Ondráš

Teď se Blitz. Rozhořel na j. Moravě ani se nedívám na radar. Je tu pěkné dusno, ale kazí to ten vítr. No snad už něco přijde, chtělo by to zalét už je zase sucho:blesk::blesk::prsi::prsi::prsi::prsi::prsi::prsi::prsi:

142
# 16.06.2019, 10:52

Ondráš*
Protože Aladin předpokládal že budu doma. Já ale odjel tak okamžitě počasí využilo možnost, ale jsem momentálně nad červeným odrazem a teda nic moc...Hodonín to určitě lízne aspoň...ach jo

107
# 16.06.2019, 10:55

Ondráš

To je těžký brutal, prozraď mi jak to vypadá na radaru Blitz nestíhá, něco je i u UH. a zaslechl jsem hřmění.:!!::!!::!!:

F4
Avatar
109
# 16.06.2019, 11:02

Storms
Také jsem to nečekal, pěkně rovnoměrně zapršelo bez přívalů 12 mm, přesto byl déšť chvílemi intenzivní. Konečně je to taky jednou obráceně, že spadlo víc, než se čekalo. Ale nějaký výstup Aladina z pátku tam tuhle vlnu nad ránem myslím měl. Ale už zase svítí slunce, tak aby nebylo do večera sucho. Kéž by přišla další vlna, na odpoledne se něco předpovídá. Hlavně, že se citelně ochladilo. I tak jdou místnosti blbě větrat.

142
# 16.06.2019, 11:03

Teď jsem projel s tím co je na jihu Moravy, má to celkem rychlý průběh, prudký déšť, nějaký blesk... Toto je fakt k zlosti, ženě se to k Hodonínu a já jsem pryč... Kdybych nikam nejel, tak nic nebude...

27
# 16.06.2019, 11:03

Včera v poledne jsme odjeli na dovču a v Čelákovicích byla největší bouřka za 4 roky, co tam jsme... To naštve. Snad zahrada přežila... Za včerejšek do teď celkem necelých 60 mm. Tady v Jizerkách jen něco málo...

107
# 16.06.2019, 11:19

Tak ČHMÚ pozměnil výstrahu. Očekávají se velmi silné bouřky na východě ČR a i my tak to jsem zvědav co to vyvede když na j. Moravě už je takový rachot asi bude dál ještě větší.:D:D:D

A to má j. Morava žlutou výstrahu.:zz:

107
# 16.06.2019, 11:21

Zaslechl jsem ho, ale pouze jednou. Muselo to být s té bouřky u UH. Silný CG blesk.

# 16.06.2019, 11:30

Tak dneska pouze východ jak jsem psal:!!: u nás ani kapka a všechno nás obchází hnus:(

107
# 16.06.2019, 11:38

Minule jsme reptali že to nemáme on - line a už to je.

Silné bouřky on - line na In - počasí.

Ondráš neřeš to vím co jsem slyšel, možná to nebylo u UH. možná někde blíž nevím nedívám se na radar, lonebo něco bouchlo už to neřeš stejně se už rozpadla.

74
# 16.06.2019, 11:43

Přitom v Břeclavi 12 km od nás 16 mm:prsi::love:

# 16.06.2019, 11:53

Tak v Ostrave Porube zatim jen vzdalene hrmeni sem tam. Bezvetri, zatazeno. Vlastovky litaji jak vztekle pekne nizko. Dockame se?

107
# 16.06.2019, 11:54

Tak nevím co se to zase děje. Chvílema strašné dusno chvílemi zase ten debilní větru a začaly létat letadla jedno za druhým a zase je poprchá, ale ty letadla mně serou. Neuslyšíme hřmění a na víc nějaký blbec někde v dálce s křoviňákem a do toho slepice pořád někdo ruší.

Asi půjdu na hřiby, ale to by byla obrovská chyba kdyby mě tam chytla bouřka.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.