Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Intenzivní srážky a ojedinělé bouřky 29. a 30. 4. 2019

77
# 28.04.2019, 19:12

dawe
To, co ti tam celý den a celou noc a zítřek padá a padat bude, je pro půdu to nejlepší, co může být.

# 28.04.2019, 20:25

Jako bohudík za každou kapku,pršet nejspíš bude,ale zase to jde obráceně.3 fronty od západu se úplně se rozpadnou a déšť přijde od východu.

# 28.04.2019, 21:06

Nevíte nekdo, proc v nadpisu je intenzivni dest, jako tech 20mm za 24hodin, je intenzivni? :D

8
# 28.04.2019, 21:12

logitech
V poslednich letech je 20mm/24hodin sakra intenzivni. Jako jasne, trvaly a mirny dest by asi bylo vhodnejsi, ale ani za tohle neni treba autora kamenovat.

77
# 28.04.2019, 21:32

charlie
jo,vždyť tu nám pořád jen mrholí a podle radaru za chvíli skončí i to mrholení,k smíchu to je.

77
# 28.04.2019, 21:33

Samik
tim jsme taky skončili podle radaru je u nás konečná.Těch pár mm to opravdu vytrhne...

142
# 28.04.2019, 21:37

dawe
Největší sranda je ta, že tam. kde dnes nejvíc napršelo si dotyčný stěžuje jak nic. A co mají říkat ti, co nepršelo opravdu vůbec oproti vaším skoro 10 mm? :D. Měl byste se zajet podívat někam jinam, jak vypadá to sucho, minulý týden jsem byl v ČT a ta zeleň a krásná půda i v okolí, to bylo radost pro oči.
U nás naposledy 10 mm za den napršelo začátkem března, od té doby nic, u vás prší častěji a i zima byla na srážky bohatší - důkazem jsou všechny mapy ohledně sucha. Navíc to mohu srovnat když jsem ve vaší oblasti byl...

12
# 28.04.2019, 21:41

Tak pár kapek asi přijde, ale opravdu jen pár. Země je u nás jako beton, takže se nic nezmění...

77
# 28.04.2019, 21:44

igor127
tak to říkali odborníci před pár dny v televizi že nejvěší sucho je tradičně na jižní Moravě a nově i ve Slezsku,takže já si nevymýšlím..

# 28.04.2019, 22:02

Aby jste se nehadali pěkný sucho je v Jižních Čechách
Uvidíme jak se to zlepší

# 28.04.2019, 22:03

dawe
To je zvláštní že jsem o tom nic neslyšel?
Pokud vím tak vám tam napršelo kolem 10-12mm nám za duben pohé 4,2mm to je téměř 9 méně než obvykle a vám podle měsíčních úhrnů až 25!?!?!?! Fakt zajímavé
Jo a to zesilující z Polska co jde k vám je co?!?!
Ta vaše optimistická paródia je hrozná furt chcete déšť a pak až vám tam prší dost tak si stěžujete jaké je mokro a že je hnusně!?!?! Jo mimochodem podle studie MU jak jsem psal tak na jižní Moravě může do 15-20 let vyschnout!!!! Svitava!!!
Jo a také kamarádův otec pracuje jako hydrolog v ČHMÚ Ostrava a když se ho ptal jak je to se suchem na Karvinsku odpověděl "na Karvinsku sucho není jen je tam malá půdní vlhkost" tak buď jste tak natvrdlej nebo si pletete pojmy jo a jak mi tady jeden do diskuse psal nejvíce sucha mají jižní a střední Čechy a pak střední Morava! Jih Moravy je suchý od roku 2005!!

# 28.04.2019, 22:04

radek4545
Souhlas tam máme tetu která tam bydlí kus od Vimperka a tam je to hrůza jak v pekle

ota
Avatar
2132
# 28.04.2019, 22:06

dawe
Největší sucho není jen na jižní Moravě, ale taky ve středních Čechách. Ve Slezsku sice sucho je, ale to platí na Opavsku. Na Těšínsku je naopak sucho kromě hor prakticky nejmenší v Republice. Stačí se podívat na mapku sucha ČHMÚ.
Dnes máte úhrn srážek o kterém si spousta míst může jen zdát, ale stejně si stěžujete. Připadá mi, že jsem chodíte provokovat.

293
# 28.04.2019, 22:06

Ovšem tím Slezskem je myšleno hlavně nížinná oblast na Opavsku, kde se tradičně srážky vyhýbají z důvodu obklopenosti hor, hlavně Jeseníků. Je tam tak podobné sucho, jako v Polabí nebo na Jižní Moravě.

Například dneska Ropice vedle Českého Těšína hlásí téměř 8 mm, kdežto Opava nulu.

77
# 28.04.2019, 22:08

dawe
Mně to připadá, že ty chceš být neustále diskutujícími ubezpečován, že to tak není, jak píšeš, nic jiného mě nenapadá.
Napršelo už ti 10mm a ne nekončí ti pásmo srážek.
Tvrdit, že nově spadáte do oblasti největšího sucha, kde je průměrný roční úhrn srážek 800mm!!! je opovážlivost, nemyslíš? Ikdyby ti do konce roku spadlo 400mm, bude to pořád roční průměr srážek v nejsušších oblastech.

# 28.04.2019, 22:13

Milan
No jenže on bydlí v Těšíně přímo o tam napršelo kolem 8-10mm

# 28.04.2019, 22:57

No je fakt, ze u nas nespadlo 20mm ani za 2mesice, takze za 24hod je to extreme, to je fakt. Jinak deficit muze byt s minulym rokem tak -400mm, takze tech 20mm nas asi nevytrhne, aspon na tu travu no.
A.Dawe ma pravdu, jako jestli spadne 10mm nebo 0mm z hlediska sucha tohodle kalibru je to skoro jedno. Prakticky se na 2dny zaleje jen trava.

# 28.04.2019, 23:09

Snĕžník
To ano je tu sucho velký větší než vloni tohle dobou uvidíme kolik naprsi a jaký budou další měsíce. Teplotne nijak nevybočuje duben
O SV bych nějak nemluvil tam mají vlhka dost
Na bouřky taky slabota ještě žádná nebyla a dalších dnech to nevypadá na ně.

107
# 28.04.2019, 23:29

Hej: přestaňte se tady hádat u koho je větší sucho, chyťte se tématu a nemelte tady furt o suchu.

Každý říká jak je tohle téma zbytečné, ale hlavně že už za jediný den má 60 komentářů, ale jen čtvrtina z toho je k tématu zbytek tady furt žvaní o suchu.

Zpátky k tématu, pěkně se tady rozpršelo žádná hrůza, ale konečně platný déšť. Srážky se začínají roztahovat po celé moravě a míří už i k čechám.

Ráno a dopoledne u nás mají ustat ,ale bude valit v čechách, další vlna se ze sv pravděpodobně přiblíží večer a nejsou vyloučeny ani bouřky.

K nám by se další vlna srážek měla dostat v úterý.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.