Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Po studeném ránu odpoledne citelně tepleji, další oteplení přinese víkend

Diskuse o počasí Velmi silné bouřky 21.6.?

1262
# 22.06.2018, 19:39

Za chvilku u nás pěkně sprchne a možná i zabouří:D.Sice nezabouřilo,ale aspon sprchlo i přesto bylo na co koukat.

# 22.06.2018, 20:28

Měl jsem jedinečnou příležitost se podívat na pár dní do Moravského krasu a nelitoval jsem. Byl jsem ve správný čas na správném místě - bouřky byly super :)
A ještě dnes cestou vlakem do Prahy jsem pozoroval několik přeháněk ;-)

65
# 23.06.2018, 11:38

Tak v jižních Čechách se nic zajímavého nedělo. Fronta se tam projevila pouze nepříjemným ochlazením. Blanskem však ve čtvrtek bouřka prošla a napršelo při ní 5,7 mm. Bližší informace k bouřce nemám.

# 23.06.2018, 14:49

Aldan
Já jen nechápu že u vás obvykle naprší třeba 2x víc než u nás, nebo když u nás naprší zlomek toho co u vás, asi jsme na srážky úplně v p*deli :D

116
# 24.06.2018, 11:11

Já jsem byl ve čtvrtek odpoledne ve vlaku z Brna do Prahy a jedna taková slabší bouřka mě chytla v Pardubicích. Ještě předtím jsem viděl i supercelu, ale nestihl jsem ji kvalitně vyfotit. V Praze nebylo nic, ale v Brně se prý večer bouřka vyskytla, a to dokonce přímá (byť údajně spíše slabší). Report ale tentokrát nemám, nebyl jsem u toho a postrádám podrobnější informace (vím akorát o jednom blízkém blesku typu CG+, který způsobil výpadek proudu).

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.