Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Deštivo, ve vyšších polohách trvalé sněžení a na Moravě i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky 15.6. a 16.6.2017

# 12.06.2017, 16:22

Ve čtvrtek a v pátek přejde fronta, která přinese bouřky.
CAPE je sice dost vysoké, střih větru nic moc. Ale uvidíme, jak to bude doopravdy.

Budou i silné bouřky
Ano
3 (13 %)
Ne
15 (63 %)
Uvidíme nejsme věštci
6 (25 %)
Celkem hlasů: 24 Hlasování v anketě bylo ukončeno.
# 12.06.2017, 18:23

Počkejme si na čtvrtek, teďka se to bude pořád měnit. Doufám že to nebude suchá fronta:)

40
# 12.06.2017, 19:48

Já myslím, že silné bouřky přes naše území nepůjdou, ve čtvrtek by se mohla objevit maximálně nějaká ta přeháňka a bouřka si myslím, že nebude, v pátek a sobotu by měla přecházet fronta, to už by se nějaké ty bouřky objevit mohly, ale nemyslím si, že budou silné. Možná bych bouřky čekal na západě, ale nechme se překvapit, dneska taky všichni čekali bouřky a nic jenom :prsi::prsi: a pak:oblak::slunce:

36
# 12.06.2017, 21:00

Presne tak, je to za 3dny coz neni uplne za dlouho, ale dnes jsme videli ze i modely z rana, par hodin pred prechodem fronty a BUM, realita muze byt uplne jinde, takze radsi zadne falesne nadeje;-) Misto 1500 CAPE to bylo sotva par set, GFS i Estofex to brutalne prestrelily a vetsina z nas, i vc. me, takovyho milovnika bouri ale zaroven pesimistu (vlastne realistu:D), ze do CR neco vubec prijde, to zmatlo (i ja na ty modely skocil (GFS je muj velmi oblibeny) a veril aspon nejakym bourkam v J Cechach a na Morave:D) ,no ale jen strih vetru proste nestaci, ale na to si musime zvykat, ze bud je to nebo to, ale spolecne ty podminky, aby neco slusneho plosneho a intenzivniho do nasi zemicky konecne prislo, tu proste moc casto nebyvaji...Dalsi v poradi je tedy ctvrtek/patek, zatim to vypada ze nas fronta bude opet prechazet v nevhodny cas - az v patek rano a to by nebylo dobre pro intenzitu, ale nejake slabsi bourky a poradny slejvak vyloucene nejsou...:cool: Vsak to sledujme a diskutujme...;-)

271
# 13.06.2017, 06:37

Pondělí bylo přesně jak jsem čekal kulový, ten pátek vidím nadějněji, bouřku čekám, ale nic, co by vyřešilo následující neutěšenou situaci, nejhorší z celé republiky:
http://www.in...region=trebic

142
# 13.06.2017, 13:04

Tomamir
Já bych tak úplně netvrdil, že to Estofex přestřelil. Především je nutno si uvědomit, že předpovídá pro celou Evropu. Když se podíváme na tu jeho předpověď, tak se celkem i trefil. Ano, uznávám, v ČR to nevyšlo, ale bohužel - naděje malá byla, a také chápu, že Vás nic jiné, kromě Liberecka nezajímá :D

Přikládám obrázek z výskytu bouřek a předpovědi Estofexu

převzato z FB AMS
55
# 13.06.2017, 18:07

igor127
Přesně! Tenhle obrázek je fakt až tragikomický. V Polsku opět bomby, v Rakousku taky silné bouře, ale ČR prostě nic nula a bylo úplně jedno, že fronta přecházela v dobrou dobu odpoledne. :D

40
# 13.06.2017, 19:14

Tak teda něco málo předpovídá Aladin na JZ Čech na pátek, ale nevím nevím, co z toho bude

# 13.06.2017, 19:43

Zatim to vypadá že žádné silné bouřky se vyskytovat nebudou.Ale místy slabé bouřky by se ukázat mohly.Fronta by neměla být (suchá) takže na nějakém území se zmírní sucho;-).Počkám na čtvrtek jak to bude s bouřkami vypadat v Německu to dost napoví:blesk:

36
# 13.06.2017, 20:56

igor127
Ja uz si za 33let zvykl ze na liberecku jsou 1-2 silne bourky za rok a neni pravda, ze jak nejsou na liberecku, bourky me nezajimaj, jsem vseobecne na bourky jak vysinutej...sleduju mrte serveru, modelu a blitzortung asi 20x denne uz nekolik let (doma, v praci i v hospode mi rikaj, ze jsem na pocasi jak nemocnej:D) a vim moc dobre jak tragicka je s bourkama v CR situace nejen tento rok, kor ve srovnani se vsemi sousedy kazdy rok silne zaostavame...vzdy bud fronta v nevhodny cas, nebo je CAPE a neni strih nebo je strih a neni CAPE nebo je vyjimecne vse ideal a stejne propadak...:D Z Nemecka jdou VZDY bomby, nas to preskoci a jde se vesele na Slovensko a Polsko, vzdyt to je neustale to samy...Ale to uz neresme...Estofex to hold vyjimecne prestrelil no...pro celou CR c.1, pro 3/4 uzemi c.2, vysledek? 10 blesku v lokalnich prehankach za cely den...Kdyby to Estofex vedel, udela ty mapky pouze pro Polsko a Rakousko a CR uplne vynecha a ze nas umi vynechat...tenkrat se mu to silne nepovedlo, ale nevycitam mu to, vetsinou jim to vychazi pekne a malokdy, zrovna nyni, se hold slusne seknou...ja tomu od zacatku neveril, ty "1" na S a SZ Cech jsem se smal, a na tu "2ku" jsem koukal jak puk, ja cekal max "1" v J/JV polovine CR...i mistr tesar se nekdy utne no...:D Uz Estofex neresme a resme aktualni tema, muj nazor se na bourky nebourky v CR nezmeni, vidim ty situace denne mraky let...Co se tyce tematu, bohuzel to vypada stejne jako pred par dny...fronta nas prejde rano, takze zadny zazraky necekam a ze se to za 2dny uz moc nezmeni...:)

182
# 13.06.2017, 22:42

Pro nás zase prd, beztak ... ;-) Všechno půjde kolem pryč.

271
# 13.06.2017, 23:57

Bude z toho dopolední přeháňka nebo i slabá bouřka s max. 5mm, já jsem tady na JZ Moravě ale vděčný už jen za oblačnost, důvod je tady:
http://www.in...dd=1497348313

34
# 14.06.2017, 11:08

No jo no hold Česká republika leží na blbé poloze, takže lepší už to ani nebude. Buďme rádi. ;-) Kdo by chtěl mít rozmlácený auto atd. od krup.

# 14.06.2017, 12:03

Malá pravděpodobnost. Cape téměř žádné.

# 14.06.2017, 12:18

Podle mě není CAPE vždy potřeba, viz 5.8.2016. Ale hlavně ať naprší, začíná být sucho a na nějaké výraznější srážkové období to zatím nevypadá.

36
# 14.06.2017, 12:42

Frantis95
Uvidime jak to dopadne...samozrejme nemusi byt CAPE aby byla bourka, ale myslim, ze ten CAPE hraje velkou roli...vzpomente na posledni bourku, vybornej strih vetru, prechod fronty ale nakonec nebyl takovy CAPE, jaky mel byt a jak to dopadlo...v patek nas ta fronta bude prechazet dokonce uz v cca 5 rano a opet zadny CAPE...Necekam proto nic extra, slabsi bourky nanejvys...:), proto jsem spis zvedavej, kolik vlahy ta fronta prinese, my na severu jsme relativne v pohode, tady zadny katastrofalni sucho zatim neni, ale Morava je na tom fakt zle...:prsi:

# 14.06.2017, 16:40

Bourky posledni roky jsou opravdu vyjimkou neresim jestli je ti liberecko nebo morava ale vazne nas prejde fronta a nikde nic nevim ze to schytaj nemci polaci a my jen neco slabsi dest zacina byt uz take vyjimka kdyz prsi dva dny holt zmena mam rad bourky ale kde jsou ty casy kdy bourilo 2 hodiny a pekne se blyskalo kdyz kouknu na patek necekam nic moc s bourek vyjimka slaba dest neco malo by mohlo ale zase ne vsude posledni dobou se to neshodne v cele cr

36
# 15.06.2017, 08:03

Tak dle očekávání, fronta do ČR příjde brzo ráno a s bouřkama moc nepočítejme... :D
ESTOFEX to dnes nakreslil trefně... Na co jsem ale zvědavej je, ze GFS kreslí srážky na frontě, tak snad to zas nebude suchá fronta... :prsi:

ESTOFEX na 15.6. a noc na 16.6.2017 Zdroj: Estofex.org
55
# 15.06.2017, 09:14

Tomamir
Tenhle zákres už si asi zkopírovali a jen ho tam vždy nahodí, protože tahle situace je tu letos už minimálně potřetí. Německo bouřky, Česko nic.:)

36
# 15.06.2017, 10:08

Klasika hosi, klasika...:D S bourkama jsem moc nepocital od zalozeni tohoto tematu (ja uz s nima nepocitam vubec:D), ale aspon at to teda prinese tu vodu...:prsi::D

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.