Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě tepleji, odpoledne naměříme až 24 °C

Diskuse o počasí Bouřky a vydatný déšť 11.7. až 15.7.2016

# 16.07.2016, 20:46

Ostrava
ted jsem to chtěl napsat říkali dneska ráno že naprší do 3mm vody. A přitom do ted tam napršelo přes 15mm vody a ještě nějakých 10mm asi naprší ty jejich předpovědi někdy stojí za pendrek.:pozor:

228
# 16.07.2016, 21:54

to teda jo tady leje už od oběda a celkem pěkne bez přestavky:prsi:

107
# 17.07.2016, 12:16

Škoda že ta fronta ze západu přetlačí tu z východu:) Mohlo spadnout ještě dalších cca 50mm to by byla nádhera. Bohužel tady to bude ustávat naopak v čechách se rozprší a přidají se bouřky-

Tady spadlo za od včerejšího odpoledne do dnešního rána pěkných 23mm;-) Aladinovi to tak úplně nevyšlo a sekl se zhruba o 15mm což je celkem dost na tak malém území.

Anonymní
Avatar
# 17.07.2016, 12:23

Fstorm
Nestěžuj si Brno 1mm:prsi::(:)

116
# 17.07.2016, 17:10

hilopcz
Nemáš pravdu. Týden jsem teď nebyl doma, byl jsem na dovolené v Malé Morávce v Jeseníkách. Po návratu jsem zjistil, že analogový srážkoměr měřící do 35 mm mi přetekl, takže jsem se podíval na meteostanici a ta zaznamenala krásných 49,5 mm srážek. To vše za úterý, středu a čtvrtek, jelikož v ostatní dny v době mé nepřítomnosti v Brně buď nepršelo vůbec a nebo pršelo jen neměřitelně. Ze všech dnů v týdnu pak bylo bouřkové pouze úterý, ale zato pořádně, přineslo totiž hned 4 bouřky, a to v pořadí vzdálená, okrajová, přímá, přímá. Hlavně ta poslední se prý povedla, přinesla údajně i přívalový déšť a malé kroupy. ;-) Jinak, s tím 1 mm jsi možná myslel dnešní noc, já jsem zaznamenal 2,8 mm. :)

Ještě doplním, že bouřky se v pondělí 11. a v úterý 12. července vyskytovaly i v Jeseníkách. V pondělí tři v pořadí vzdálená, přímá, vzdálená a v úterý potom vzdálená a okrajová. Bráno k místu pozorování Malá Morávka. Zde jsou o nich bližší informace prostřednictvím reportů: URL, URL, URL, URL, URL

116
# 17.07.2016, 17:17

Doplňuji ještě snímek bouřky z pondělí odpoledne z Malé Morávky. Právě tato byla tou nejsilnější, ač byla krátká, přinesla dle radarových odhadů nějaké 3-4 mm srážek, a to především díky pětiminutovému přívalovému dešti. Omlouvám se za špatnou kvalitu, je to foceno z mobilu. :)

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.