Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Proměnlivé počasí s přeháňkami, v noci na zítřek naposledy mráz

Diskuse o počasí Bouřky 28.6. až 30.6.2016

818
# 28.06.2016, 15:36

Ve čtvrtek, poslední červnový den, lze čekat po přechodném přílivu teplejšího vzduchu přechod studené fronty. Na té se budou během odpoledne a večer tvořit místy bouřky, ojediněle mohou být i intenzivní. Důležitá bude tentokrát podpora fronty a vyšší hodnoty střihu větru.

Vzhledem k méně intenzivnímu průniku teplého vzduchu nelze ale čekat tak výrazné, resp. rozsáhlé bouřky. Bouřky budou spíše lokálního charakteru a lokálně v nich také může spadnout opět poměrně dost srážek.

Téma rozšířeno o bouřky od 28.6. - už se jedná o související situaci s vyšším střihem větru, Petr12

Hodnoty střihu větru (DLS) na 30.6.2016 17 SELČ, zdroj: Meteomodel.pl
# 28.06.2016, 16:47

velmi zajímavý den co se týče bouřek nás čeká nejspíš ve čtvtek (v Čechách) :)nicméně bouřky nás čekají i dnes ale budou spíše ojedinělé a to spíše na SZ,Z,a Severu Čech ale počet bouřek pravděpodomě nepřekročí 10% výskytu na našem území. Zato ve středu by měla pšez Čechy přecházet studená fronta která by měla přinést i místní bouřky výskyt bouřek ale nepřekročí 35% výskytu na našem území:blesk:. Bouřkám bude nejvíc nahrávat střih větru okolo 18m/s a i hodnota CAPE okolo 800,900 samozřejmě jsou důležité i další faktory pro vznik bouřek ale když je vysoký střih větru:vitr: a CAPE tak se bouřky tvořit pravděpodomě budou:blesk:. Ještě pro zajímavost ČHMŮ s bouřkami moc nepočítá uvidíme kdo bude mít pravdu.

# 28.06.2016, 18:36

na SZ Čech ožívá přehánková a bouřková činnost:blesk:

2
# 28.06.2016, 20:59

Jste někdo v Praze? Já na Chodově a prohnala se tu před pár minutama fakt silná bouřka... Šíleně foukalo, ale nebyly to občasný nárazy, ale prostě silnej (velmi silnej?) vítr v kuse, hřmění a déšť, kterej se na chvíli přeměnil v malinkatý kroupečky (fakt úplně miniaturní, ale pozorovatelný byly). No prostě nechtěla bych v tu chvíli stát někde venku...

2
# 28.06.2016, 21:22

aura333

Já jsem na kolejích na JM, jestli víš, kde to je, a myslim, že nás to fakt vzalo tim největšim, co mohlo... Já koukám oknem směrem jako na JV a výhled mám celkem omezenej, tak jsem právě na mrak moc neviděla, navíc mě vzbudil až ten vichr a pak přes déšť skoro nebylo vidět. Zajímala by mě síla větru, ale jak nejsem zvyklá pozorovat tady, tak neumim dát ani hoodně amatérskej odhad. Prostě to bylo "hodně moc" :D

42
# 28.06.2016, 21:29

Anett
Já jsem tu bouřku pozoroval z Malešickýho parku a tady je výhled pěkný. Viděl jsem jak se to směrem na jih odemně topí v intenzivním dešti a ten mrak byl prostě jak z videa z USA když jsou supercely. Hrozně tmavý, takový dozelena a ten tvar takový stočený a dole wall-cloud. Vypadalo to jako apokalypsa skoro.

Je ironie, že zrovna ve dny, kdy se s nijak význačnými bouřkami nepočítá se můžou vyskytnout takovýhle překvapující bouřky. Včerejší bouřka v Praze byla taky dost zajímavá i ta oblačnost vypadalo celkem drasticky.

Právě o tom to je, že příroda umí překvapit. Tahle bouřka by byla pro ty kdo to rádi fotí pěkný úlovek.

2
# 28.06.2016, 21:43

aura333

Slovo apokalypsa mě taky napadlo... jako bouřkovej posera jsem z toho byla dost nervózní:D

Já si ani tu včerejší nějak nevybavuju, tudy asi nešla vůbec, nebo jen slabě...

42
# 28.06.2016, 21:50

Anett

Ta bouřka včerejší byla co se týče síly i lokality, kterou zasáhla skoro stejná jako dnes. Přidával jsem obrázky, ale jsou v jiným tématu. Tak sem jeden klidně hodím pro porovnání. Obě bouřky byly nádherný.

Bouřka 27.6.2016 v Praze-Libuši, čas 18:20 hod. Zdroj: Kamery ČHMÚ
Bouřka 28.6.2016 v Praze-Libuši, čas 20:30 hod. Zdroj: Kamery ČHMÚ
107
# 28.06.2016, 22:11

:!!::!!::!!:Před chvílí prošla Prahou silná bouřka a prý se pravděpodobně jednalo o supercelu.:!!::!!::!!: Podrobnosti zde:http://www.fa...tream&fref=nf

Toto bylo pozorováno z Neratovic
42
# 28.06.2016, 22:17

Fstorm

Jo byla to supercela. Pozoroval jsem jí a musím říct, že na první pohled vypadala jako supercela podle tvaru, struktury. Zkušenější by to poznal od oka. Akorát chtělo by to trochu sjednotit ty příspěvky v jedno téma. Píšete tu o dnešních bouřkách do tématu, které patří bouřkám 30.6.

2
# 28.06.2016, 22:17

Jako já se učila na zkoušku, ale překvapuje mě, že by to bylo tak intenzivně, že bych to nepostřehla :D No ale určitě tady tolik nefoukalo, to bych nepřeslechla.

# 28.06.2016, 23:07

Určitě něco vznikne ,,podhoubí,, pro to bude dobré.
Na druhou stranu , bych od toho rozhodně nečekal , nic velkého ;-)A každopádně lokální věci než něco rozsáhlejšího.

42
# 28.06.2016, 23:14

Biochemik

Ty bouřky jsou tak nepředvídatelné, že ve čtvrtek by se dalo čekat něco "nečekaného" a velmi silného. Ve čtvrtek tipuji 2 až 4 supercely, které půjdou přes Polabí nebo střed Čech. To tipuji díky výraznějšímu střihu větru, který vznik supercel podporuje. 16.6. byl střih hodně výrazný a za celý den se vyskytlo supercel asi 12 a já jich původně tipoval tak 15. S těmi supercelami je to stejně divné. Buď je to jen pocit nebo dojem, ale tento rok jich je nějak hodně. Možná vývoj klimatu a nebo prostě hojný rok. Ale i celkově bouřky letos jsou silnější a častější, než minulý rok. Když se to veme od 1. dubna do konce června.

818
# 28.06.2016, 23:39

Dnešní večerní bouřka ve slábnoucí podobě pohledem z Polabí.

# 29.06.2016, 00:38

co myslíte objeví se i dnes nějaká Supercela podle mě ano bouřky se budou tvořit o něco častěji než včera:blesk:

# 29.06.2016, 01:25

Koukám střih 10 až 20m/s je rozhodně příznivý , ale né nějak extrémní.

6
# 29.06.2016, 22:16

Jižně od nás se tvoří bouřky :blesk: je krásná blýskavice. :)

67
# 29.06.2016, 22:37

Jojo taky vidim z Vodňan směr Rakousko :)

# 30.06.2016, 10:19

co se týče bouřek dnes to nevypadá vůbec dobře na Z Čech se už bouřky tvořit nebudou kvůli dešti a to i na JZ Čech a jestli se něco rychle neutvoří tak se bouřek nedočkáme ani ve středních,jižních ani v severních čechách navíc je hodně vysoké oblačnosti.:(

42
# 30.06.2016, 11:16

ESTOFEX silné bouřky neočekává, ale nad skoro celou ČR je pravděpodobnost 50%, takže bouřky určitě budou, jenom zřejmě ne tak silné. I když silná bouřka se nedá vyloučit, je to jenom předpověď ESTOFEXu.

Předpověď ESTOFEXu na dnešek 30.6. a pro noc na zítřek 1.7.2016 Zdroj: Estofex.org
Pravděpodobnost bouřek dne 30.6.2016 podle Wetteronline Zdroj: Wetteronline.de

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.