Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na jihu pozor na bouřky s přívalovými srážkami, letos poprvé mohou působit škody

Diskuse o počasí Bouřky 26.5. až 6.6.2016

818
# 01.06.2016, 13:58

Silné bouřky se utvořily na pomezí Jihočeského a Plzeňského kraje a putuje mimo jiné i na Plzeň. Další bouřky putují ze Slovenska na JV Moravy a další lokální jádra vznikají například v centrálních Čechách a putují do okolí hlavního města.

6
# 01.06.2016, 15:31

Teď nám řekni Tome něco co sami nevidíme na radaru :D .

Nás štrejchla první bouřka za poslední "bouřkový" týden, výrazně zajímavý, linula si to od Klatov přímo na nás s mohutným bílým jádrem, cestou se to nějak pokazilo, zeslábla a co hůř změnila totálně směr. Těsně před naší oblastní pak chvilku mohutněla a vydala se severně od nás, myslím že to si "přeje" většina pozorovatelů, vypadá to na bouřku desetiletí a pak z toho vykape za hodinu 10 mm :D.
Co bylo zajímavé, když stála na místě a mohutněla, lítaly z ní kvanta blesků a všechno byly blesk-země, tedy tuším CG+. Ale totálně všechny blesky, jeden za druhým z těch mega černých mraků. Opravdu úchvatná podívaná ;-) . Pak se to dalo pohybu, nás lízly oranžové odrazy, však asi 4 km od nás bylo i bílé jádro. Každopádně pro naší oblast nejzajímavější den letošní bouřkové sezóny.

ota
Avatar
2144
# 01.06.2016, 15:33

Tak přes nás se právě přehnala neuvěřitelně silná bouře, padaly kroupy až 1 cm velké a přívalově pršelo.

Kroupy
Radarový snímek, zdroj: Chmi
Intenzita srážek
274
# 01.06.2016, 15:40

Ovar
Teď to na radaru vidět je, zachvilku se moc lidí nekouká.

Boouřka s velkou červenou a rudou oblastí, kde se objevuje i bílá skutečně byla na Domažlicku a Klatovsku. Teď zase je bílá u Stříbra a Boru.

V Praze jen nějaké CB viditelné okolo.

Zdroj: radar.bourky.cz

Bouřky 12:30 UTC
Bouřky 12:00 UTC
Bouřky 13:00 UTC
48
# 01.06.2016, 15:46

V Havirove prisla neskutecna bunka. Dam fotky. Kouknete na radar....:blesk:

182
# 01.06.2016, 16:17

Tommy

Bouří jako blázen ale né a né to sem dojít ....


Já jí vidím z okna :D burácí pěkně. Ale jak říkám nechce se jí sem. Já mám cca výhled k Přimdě a dál na Domažlicko. Slušná fronta z :blesk:

postupující bouřka
48
# 01.06.2016, 16:21

Co bych za to dal. Vzdy kolem 3-4 to prijde do Havirova. Jiz od soboty porad to same. Dnes deti natesene na detsky den a vse zrusene. Ktomu vsude bahno z poli , misto chodniku je potok .... fakt hnus. Zeme uz to nebere.

33
# 01.06.2016, 16:38

To snad ani není pravda, všechno se nám už několikátý den vyhýbá křížem krážem. to snad už není pravda. Sucho jak na savaně a prostě věe se před námi rozpadne a když se nestihne rozpadnout, tak se to nepochopitelně stočí a za námi jde zase stejným směrem. :) Už mě to fakt neskutečně vytáčí. Všude jsou bouřky spadlo několik desítek milimetrů a tady na Valašsku zase h***o. Tolikých dní takové nádherné bouřkové situace, ale tu ani jedna jediná podělaná přeháňka. Toto je už fakt konec.:(:(

182
# 01.06.2016, 16:44

Konečně :blesk: a deštík .... ale není to žádnej přívalák. Taky máme přísun až po hodně velký době, většinou všechno chodilo jenom kolem.

Taky si všiměte, jak to před Mariánkama rychle slábne a rozpadá se.

# 01.06.2016, 16:52

Stranik
U nas to taky tak byva ze to tesne pred nami zeslabne a vetsinou to delaji kopce, ale nevim jk je to s terenem u vas

# 01.06.2016, 17:07

Jih Bavorska u hranic s Rakouskem zasáhly povodně: http://www.li...gen-36449834/

Na jednom místě několik hodin vydatně pršelo a rozvodnily se řeky. Ve městě Simbach am Inn je situace velmi vážná - město je zaplavené, voda zničila i silnice.

182
# 01.06.2016, 17:53

minekaze


U nás je terén hodně členitý a poměrně vysoké okolní kopce to právěže rozrážejí. Naopak kde je údolí a jemně dolů, tam právěže bývají ty kroupy nejčastěji protože mraky nabydou na síle. (Tachovsko, Plzeňsko, na druhý straně Chebsko)

Na řádění bouřek :blesk: na Tachovsku mám krásný výhled z okna - peklilo to tam hezky než to dolezlo k nám.

# 01.06.2016, 19:11

Jedeme domů a fakt to vypadá na kroupy, ale aspoň nás vítá duha. :D

Hustopeče u Brna
duha
293
# 01.06.2016, 22:41

Dnes nás opět bouřky nešetřily. V 16:30 přišla první, která trvala jen pár minut a spadly 2 mm. Druhá přišla jako všechny od Kralup a nečekal jsem, že to bude taková průtrž mračen. Za 20 minut spadlo 20 mm. Po včerejších srážkách už je půda dost nasycená, takže toto už jen těžko infiltrovala a zahrada plavala. Už by pršet nemuselo, přenechám rád srážky někomu jinému :-).

průtrž 1.6.2016
průtrž 1.6.2016
průtrž 1.6.2016
# 01.06.2016, 23:01

u nás na Děčínsku další vydařenej den na bouřky :blesk: dnes tu byly 2 a spadlo okolo 25mm vody

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.