Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes už se objeví srážky a hlavně na západě přechodně chladněji

Diskuse o počasí Silná bouřka,prudce pršelo síla 4

Anonymní
Avatar
# 26.03.2008, 20:49

Já znám tyto stupně bouřky:,1.velmi .slabá,2slabá,3.mírná,4.silná,5.velmi silná,6prudká bouře,7.velmi prudká. 8.extrémní bouře:cool:

# 26.03.2008, 20:53

Protože ste .........., tak síla bouřky se posuzuje dle odrazivosti a dle naměřených srážek na stanicích(provozovatel zpravidla CHMI) . Čím vyšší odrazivost tím intenzivnější srážky. Potom jsou samozřejmě nějaké vyjímky, ale to je pro Vás, jak se zdá, španělská vesnice. Je několik druhů bouřek, ale o tom možná někdy jindy a v jiném tématu. Tu Vaši stupnici jsem v žádné literatuře a na internetu nenašel. Asi jsem potom ....., nebo že by jste byly .... Vy?:D
Dobře se mě bude spát

Anonymní
Avatar
# 06.04.2008, 00:19

V roce 2007 se k nam hnala doslova černý mračna :blesk: máme dobrej výhled z okna takže se to dalo skvěle pozorovat..Když sem se koukla z okna doslova sem se zhrozila,ptz to bylo něco (bylo to asi v 18:30h.hned sem koukla na net a na obrazky sražek čr a bylo to jasny!Hnal se na nas neuvěřitelne velkej mrak rudý barvy (jako na tom snímku).Bouřka k nám dorazila přesně za hodinu,nehorázně se setmělo a řádila do půl 11 blesků bylo nespočet,lilo jak z konve a lítaly větve.. myslim že to bylo dost silná bouře

# 12.07.2008, 12:59

bouřka řádila i v 25.června 2008 udělala hodně škod.Srážky až 50 mm.Očekávali jsme vítr v nárazech 72 km/h(20 m/s)trochu zesílel.Bouřkové sezony se vyskytují ojediněle tahle bouřková sezona končí až na začátku října.Vyskytovali se mohutné bouřky či extrémní bouře doprovázené přívalovým deštěm.

Anonymní
Avatar
# 07.09.2008, 13:27

Ja to neznam ale ... :slunce: :slunce:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.