Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Na východě trvalejší srážky, na západě přeháňky, v noci na zítřek opět častěji mráz

Diskuse o počasí Bouřky a déšť 6.6. až 9.6.2015

41
# 08.06.2015, 22:12

Já radši už nic neříkám protože bych musel zase nadávat, všude kolem nás už prší a bouřky a tady pořád nic:(:)

818
# 08.06.2015, 22:14

logitech
Než začnete poučovat tým zde na In, tak zkuste psát správně česky a nesnižovat úroveň diskuze. Poté si nastudujte základy hydrometeorologie a jak vidno tak také klimatu. Napsat, že "u nás neprší 3 dny a je tu humbuk a přitom jinde na Světě neprší 300 dní", je dosti závažný nedostatek dokonce v základním vzdělání.

Doporučím některým také lépe si vybírat informace, humbuk například z běžných letních bouřek může dělat jen bulvár. Ve vztahu k suchu je to podobné, nicméně zvláště na některých místech v ČR je srážkový deficit značný, hovořit mohu například za oblast středního Polabí. Není to ale rozhodně o tom, že neprší například jen 3 dny, neboť sucho je nutné hodnotit z dlouhodobějšího hlediska. Pokud se podíváme na riziko vzniku požárů (do doby před příchodem nynějších srážek) a zejména na srážkové úhrny posledních týdnů (meteorologické sucho) + na vydatnost pramenů, stav podzemních vod a též aktuální vodní stavy na tocích, tak můžeme docela dobře soudit a dokáže to každý průměrně vzdělaný jedinec.

Blateňák
Za červen 0mm
To chcete v 8. den měsíce dělat nějaké závěry? První týden byl předpovídán suchý a prognóza vyšla, poté mělo (a docela to lze i očekávat) srážek výrazněji přibývat a to se též pomalu začíná dít. Vlivem vlnící se studené fronty to bude čím více na východ, tím déle trvat a současně se jedná o nevyzpytatelný vývoj.

117
# 08.06.2015, 22:19

Ted to vypadá nadejně pro jih a jz a mělo to jít dál na sever.Bouřku bych nevyloučil,výbojů je tam ještě dost.Schvalně :)

# 08.06.2015, 22:29

No jo...je to tady.. Tom791 se probral ze zimniho spanku...uz jsem na to cekal...:D
Ty srazky jdou tak pomalu..ze to snad neni ani mozny. Jak to vidite:!!: Tom719 v Pardubickem kraji?

1003
# 08.06.2015, 22:33

tom-791
Já chtěl jenom říct, že tu máme strašné sucho. Ale v noci už něco spadne a snad to bude poznat, že pršelo

55
# 08.06.2015, 22:51

No pěkně se to rozjíždí. MCS vstupuje od jihu do ČR, to už tady dlouho nebylo. :)

# 08.06.2015, 23:10

První bouřka u nás. Intenzívně trvala asi půl hodiny. Déšť mě překvapil velice jemný. Stále ještě rachotí a blýská, ale vzdaluje se. Možná že se ještě vrátí. Je to první deštík za posledních mnoho dnů až týdnů. Dnes svítilo slunce a v dálce se blýskalo, ale až teď konečně trochu prší. Uvidíme co bude dál. Necháme se překvapit.

182
# 09.06.2015, 00:30

Logitech: Vydrž a bude i pro Východ. ;-) :D

U nás se taky musí řádně zalít, vše chodilo spíš jenom kolem. ;-)

# 09.06.2015, 00:55

:blesk::prsi::blesk: Bouřka dále pokračuje dosti intenzívní, hodně světelná a rachotu je ažažaj. Prší poměrně dost chvílemi až moc silně. Tato bouřka je tady letos první a je poměrně hodně dlouhá, už trvá druhý den v kuse :!!:;-) :prsi::blesk:

55
# 09.06.2015, 00:58

V Praze nebo spíše v její JV polovině už trvá bouřka také dobrých 5 hodin, kdežto tady na Z okraji spadlo pár kapek a jen slabě hřmí.

818
# 09.06.2015, 13:25

Blateňák
Tomu věřím, v pořádku. Ale když to vyjádříte slovy "za červen 0mm", tak to nic neříká, neboť to sucho se prohlubovalo už v květnu.

logitech
Na Vaše výplody většinou nereaguji, ale toto mě skutečně už probudilo, to máte pravdu. Proto se jich zdržte, ať mohu v klidu spát dál.

0
# 09.06.2015, 14:59

Tak ta předpověď na včerejší počasí nějak nevyšla. Bouřky měly přijít do Slezska až odpoledne a mne to zastihlo už ráno a překazilo mi to mé plány.

116
# 09.06.2015, 17:30

Dnes jsme zaznamenali bouřkový den konečně už i v Brně, a to tentokrát poněkud netradičně brzy ráno. Ve 4:15 mě díky otevřenému oknu probudil poměrně slušný déšť, intenzitou asi středně silný. Všiml jsem si na radaru, že pršet právě začalo. Jenomže bouřka nás pouze "lízala" okrajem, takže po chvilce déšť zeslábl na slabou intenzitu a takto pršelo až do 5:00, kdy definitivně pršet přestalo. Nakonec napršelo pouhých 0,3 mm srážek, takže o zažehnání sucha se mluvit nedá. V době mezi 4:25 a 4:45 jsem viděl dva záblesky a slyšel 6 hromů, takže se to dá považovat jako taková slabší okrajová bouřka. :) :blesk:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.