Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Postupně přeháňky, hlavně na pomezí Moravy a Čech bouřky

Diskuse o počasí Bouřky 15. a 16.8.2014

# 15.08.2014, 19:14

Pane Radku, nedělejte zase komedie, kdyby ta výstraha vydána byla, tak by jste si zase řekl "No, u nás bude zase h..." jako vždycky, určitě by jste nešel shánět plachtu o vel. 50x50m a zachranovat zahradu :D:D Rozdíl je taky co píší meteorol. a co píší media, Vy očividně čtete spíš média :D:D jj a Tom-791, ze nejste studovanej meteorolog me dost zaskocilo, ted můžu odvážně říct: "Nedělej te chytrýho" :D:D

Moderátor: To mě můžete napsat do SZ plus mnoho sprostých slov a docela bych byl rád, kdybyste tam připojil jak jste to poznal, tom-791

116
# 15.08.2014, 21:28

Jsem na Pálavě v obci Klentnice a dnes se tu nic nevyskytlo, z Brna ale mám hlášeny 2 bouřky, jednu okrajovou v odpoledních hodinách a jednu přímou v podvečer, která se vytvořila přímo nad městem. Takže na to, že byly dnes hlášeny pouze ojedinělé bouřky, jsem spokojen, protože si do statistik připíšu další bouřkový den, tentokrát s dvěma bouřkami. :) :blesk:

# 15.08.2014, 23:27

Na Prostějovsku jsme večer měli kroupy více než 1 cm. Na zahradách poničená rajčata, okurky, potlučená jablka a hrušky. Jsou tu vytopené i nějaké sklepy. Meteorologové situaci rozhodně podcenili, výstraha měla být vydána.

Komedii žádnou nehraji, tu právě hrají naši "meteorologové", kteří nestojí naprosto vůbec za nic. Nemíním o tomto už diskutovat, fakt je, že tam nemají co dělat.

Rozdíl v médiích a zprávách od meteorologů není žádný, pokud vím, tak na idnes a seznam píší to, co jim řeknou meteorologové, jaký je v tom rozdíl prosím vás??

818
# 16.08.2014, 09:09

Radek Mokrý
Docela by mě zajímalo, zda byste Vy a podobní kecálkové byli (čistě teoreticky v podobě meteorologů, protože v reálu by to byla katastrofa) na svém místě a zvládli situaci lépe. Myslím, že by se hodně meteorologů nasmálo. :D

116
# 16.08.2014, 12:02

Žádám moderátory o prodloužení tématu pro dnešek, v Česku se vyskytuje mnoho malých, ale ostrých cílů, přeháňky mohou být silné a ojediněle jsou opět předpovídány i bouřky. :blesk:

41
# 16.08.2014, 13:07

No tak u nás bylo včera zase velký točený:( a dnes max jen přehánky, nyní nás jedna slabá přešla:)

116
# 16.08.2014, 14:01

tom-791
Díky. ;-)

Bouřky se už v Česku opravdu vyskytují, v dalších hodinách tomu bude i nadále. I v Brně je situace zajímavá, i když zatím bez bouřky, souhrn dneška přinesu večer. :)

182
# 16.08.2014, 16:12

U nás teda nic nevidím. ;-) asi nejsem v Česku. :D jsou pouze dešt'ové přeháňky bez :blesk:.

116
# 16.08.2014, 20:21

Tak dnešek byl v Brně velmi zajímavý, vyskytlo se tu celkem 5 přeháněk a 1 poměrně slušná (přímá) bouřka. Detailně to popisovat nebudu, jen tu bouřku, protože ta byla poměrně neobvyklá. Hodně dlouho bylo slunečno, až se z ničeho nic přivalil Cumulonimbus od severozápadu a začalo pokapávat (v 16:10), v tu chvíli byl zároveň slyšitelný i první hrom. Déšť se bleskurychle změnil až v přívalový, touto intenzitou pršelo tak 3-4 minuty. V 16:30 už bylo po dešti. I tak stihlo za 20 minut převážně slabšího deště, který byl jenom onu chvilku přívalový, napršet 5,1 mm srážek dle meteostanice a 5,3 mm dle analogového měřiče. Během bouřky byly vidět i blesky. Definitivně přestala být elektrická aktivita pozorovatelná v 16:40, nakonec jsem zaznamenal 6 blesků a 13 hromů. Jen tak pro zajímavost ještě doplním, že zbylých 5 přeháněk bylo spíše slabších a na úhrnu z nich se shodl analogový srážkoměr a meteostanice (0,3 mm). Dohromady to tedy dnes bylo 5,4 mm srážek podle meteostanice, analog zaznamenal 5,6 mm. Nyní se už téměř všechna oblačnost rozpadla a vypadá to, že nás čeká jasná a chladná noc. :) :blesk: :slunce:

41
# 16.08.2014, 21:59

Tak nakonec i k nám dorazila nečekaně bouřka, sice slabá, ale aspon něco, docela dost zapršelo, a zesílil sz vítr, kromě toho se ještě objevily odpoledne dvě přehánky jedna s vzdálenou bouřkou;-), přidávám foto formující se malého shelf cloudu před bouřkou.

382
# 16.08.2014, 22:37

V tuto dobu už bych to nečekal, přechází nás silná bouřka s vydatným, asi 15 minut i přívalovým deštěm, nyní je jen 11,8°C, před bouřkou to taky nebyla žádná hitparáda jen 14°C, takže za těchto teplot i tak může dorazit silná bouřka, je to paradox, ale letos zatím nejsilnější...

# 16.08.2014, 22:42

Jsem neveril, ze v tehle zime muze byt bourka :D Pardubice okoli paradni blesky :!!: u nas bylo pred bourkou asi 12.5st a ted je 14.9, takze s oblacnosti se oteplilo.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.