Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky 2.8. až 6.8.2014

# 03.08.2014, 12:38

Největší hrozbou dnes budou zejména přívalové srážky. Některou oblastí se přežene i více jak 1 nebo 2 bouřky což bude představovat nebezpečí lokálních záplav...:blesk:

168
# 03.08.2014, 13:54

Ty bouřky které jsou ted ve Východních Čechách jsou předfrontální? Nevím proč je tedy pro Čechy vydána výstraha když tam skoro nic neni. :)

818
# 03.08.2014, 13:55

tom.f
To je nějaký bůh bouřek? :D

41
# 03.08.2014, 14:08

Kuba
Přesně tak na východě samé bouřky a tady zas velký kulový skoro jasno a vedro a sucho, pomalu mi to začíná připadat u nás jako v Uničově:)

# 03.08.2014, 14:35

kuba
Bouřky na východě Čech jsou předfrontální tvořící se na čáře instability. Samotná fronta, která se začíná vlnit, přechází dnes přes Německo.

168
# 03.08.2014, 14:40

In-počasí
Takže do Čech ještě dneska silné bouřky přijdou a nebo už ne ? :)

# 03.08.2014, 14:46

kuba
Fronta se vlní a nelze očekávat nějaký příchod bouřkového systému, který by s ní byl spojený (její postup je pozvolný a vliv na počasí u nás budeme mít i zítra). V Čechách mohou stále vznikat lokální přeháňky nebo bouřky, ale v následujících hodinách budou častější a intenzivnější na Moravě, východě Čech a Vysočině.

168
# 03.08.2014, 14:49

Tak to fakt nechápu proč pro Čechy platí výstraha když tu nic není a ani nebude .:(

142
# 03.08.2014, 14:49

Hodonín zatím nic a asi se ani nedočká, jde to úplně bokem a při směru, který bouřky mají se to sem ani nedostane. Jen v dálce hřmí - smutné :(

# 03.08.2014, 14:59

Jestli něco nevytvoří Německo a Rakousko tak už nic dneska nebude , jediná malá šance je, že se něco začalo tvořit v Alpách a postup je od J na S.

To tak většinou bývá vydají výstrahu a nic není jen východní Čechy a Morava. Začínám pochybovat jestli vůbec dneska něco bude :)

33
# 03.08.2014, 15:19

Tak ale na té moravě toho taky zatím moc není jen okrajově západní a jižní jinak střední a východní zatím nic a zřejmě se ani nedočkáme když ty bouřky zase začínají mít tendenci jít od jv. Ovšem jako skoro celý rok. A ta bouřka poblíž Brna vypadá fakt silně. A schválně jsem zvědavý jestli se ještě dnes dočkáme u nás na valašsku .

157
# 03.08.2014, 15:32

Zdá se mi že jste furt nespokojený... vždyť bouřky se teprve rozvíjí... Svratouch 19mm za 10 min, za dvě hodiny 66mm!! celkem odpoledne zatím 78mm, Štoky 40mm, Lednice 37mm, Ústí nad orlicí 28mm. Stojí vlaky u České Třebové.

# 03.08.2014, 15:34

Tam sice jo, ale jižní Čechy nic a nejspíš nic nebude :(

182
# 03.08.2014, 15:37

Ovar

Přesně tak, koukal jsem z okna jak to řádilo cca nad Tachovskem, nás to trochu lízlo a taky celkem zapršelo. :) Zíral jsem jak byly ty blesky bílé - jako zářivka :D Většinou bývají blesky více do oranžového nádechu.

Dnes nás přešla trošku bokem jedna malá :blesk: před pár hodinama.

86
# 03.08.2014, 15:42

Na Vysočině už jsou problémy Bouřky zastavují vlaky na hlavním tahu, místy napr....

Nezasílejte sem příspěvky o tom, že u vás nic není a jak jste z toho zklamaný - to sem nepatří a diskusi to nijak neobohacuje (ještě ke všemu někteří uživatelé posílají každé 3 hodiny to samé).

8
# 03.08.2014, 16:07

Přejezd Dačice - Němčičky (BO) byl zajímavý. 13:00 Dačice - klidno, pěkně. Až k Moravskému Krumlovu.
Pak co dědina, to jinak. V Moravských Bránicích mě zahnalo krupobití pod střechu benzinky (kroupy cca 8 mm) - Dolní Kounice silný déšť a dalších pár krup (větších), Pravlov: sucho, Němčičky - flákalo to všude kolem, chvílemi přívalák, od JJV.
Teď se to uklidňuje, směrem na východ je černo. Tak se to motá... tady velmi nezvyklé.

# 03.08.2014, 16:30

Tak ten jz bohužel Unas v Kounicích se to drželo na sever od 12 neustále hřmí nejvic to dostali obce kolem Hlíny jinak unas ty kroupy měli bezmála 4cm

6
# 03.08.2014, 17:54

Tak my jsme tedy dnes užili. Trochu mě to překvapilo, protože bouřky z jihu u nás nemají šanci, díky tomu že jsme závětří šumavy. Nicméně kolem čtvrté se to začalo zatahovat, přímo nad námi vznikla pěkná bouřka, ale pršelo samozřejmě až o kousek dál (magický kopec 200 m od nás), časem se déšť přesunul i nad nás a pásy vody sílily a bylo vidět že bouřka se stočila přímo na nás, to začaly padat venku kroupy (do 1 cm) a liják přešel v přívalák, viz foto (kroupy se odrážejí o kapotu). Napršelo za 5 minut 8 mm, neskutečné! To jsme ale netušily že ta bouřka co vznikla nad námi, se stále nad námi bude udržovat 1,5 hodiny a to bez jakého koliv pohybu! Díky tomu přišlo 5 takových etap, které rozdělovali jednotlivé části deště malinkými přestávkami, s tím že se stále jednalo o ten samý mrak. Nejdéle pršelo v druhé etapě (20 minut v kuse, 15 mm)- ono tedy spíše lilo. Třetí etapa byla v duchu přívalového deště, kdy se nám po druhé během 30 minut vytopila garáž, a poslední etapky byly takové silnější lijáky trvající kolem 5 až 10 minut.
Celkově napršelo za 1,5 hodiny 32 mm. Počasí sleduji několik let (aktivně 6 let) a něco takového jsem tady ještě nezažil. Díky tomu že bydlíme blízko Šumavy, tady totiž 99% bouřek, front, lokálních přeháněk zanikne, nebo se výrazně oslabí ještě než k nám dojdou. Podobnou situaci pamatuju před 7 lety v červnu, kdy nad náma vznikla bouřka a udržovala se 1 hodinu na místě. Doposud byl nejvyšší úhrn za jednu bouřku zde 25 mm (myšlena 1 bouřka o jednom kratším časovém úseku).

Vylil se i vesnický potok, který má běžně 1-2 cm vody na výšku.

Kroupy v akci
Místní potůček
# 03.08.2014, 18:44

zajicek001
Baže! U Radostic pěkná laguna... a vodník Kebule vaří mlhu. Bohužel mi nende uploadovat foto...

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.