Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Bouřky 2.8. až 6.8.2014

41
# 02.08.2014, 11:27

Zdravím, čhmu na zítřek vydal varování 2 stupně na bouřky, no nevim nevim, hlavně jde o to od kud to přijde, nevíte někdo jestli to už půjde konečně od západu nebo jz? A nebo se to bude zase tak chaoticky vlnit jako obvykle letos:)

86
# 02.08.2014, 12:41

Pro nastávající bouřky jsem vytvořil nové téma - přeci jenom už je to jiná situace, která nemá s tou na začátku týdnu příliš společného.

Zítra to opět vypadá na problémy kvůli přívalovým srážkám a v pondělí to nebude o nic lepší. Sice už bouřky nebudou tak vydatné, ale zase na druhou stranu půda bude ještě více nasycena.

168
# 02.08.2014, 14:45

Tak ta bouřka která je pod Mnichovem je fakt hodně bleskově aktivní a má směr na západ Čech a pořád se rozrůstá. Myslíte si že by to večer mohlo dorazit na západ Čech ? Podmínky jsou dobré ;-) http://www.li...ltime?lang=en

# 02.08.2014, 15:18

Je to dost mozny, tak za 3 hodin :blesk: ,mysim ze budou i dnes v noci, slabsi.

# 02.08.2014, 15:25

kuba
Podmínky na to na západě Čech jsou (ačkoliv v Bavorsku jsou ještě lepší), takže by večer dorazit mohla. Minimálně v následujících hodinách bude nadále narůstat.

1
# 02.08.2014, 15:54

Dneska v Hlučíně 11km od Ostravy, silná bouřka, krupobití, kroupy přesahovaly 1cm. Přívalové srážky. Vítr až 70km/h.. :!!::!!:

168
# 02.08.2014, 16:50

Tak to v tom Německu slábne a směr to do ČR nemá :(

1
# 02.08.2014, 17:12

kuba

To u Norimberka vypadá dobře. Neřekl bych, že to slábne a směr taky ok. Těžko ale odhadovat...

168
# 02.08.2014, 17:14

U Norimberka je to silný ale to jde ne sever. Kdyby to šlo od Západu tak je tu velká bouřka :(. Možná se ještě něco vytvoří před tím a něco se přižene

# 02.08.2014, 17:22

Já bych tomu šanci dával , celý to začalo zesilovat a protahovat se a do Rakouska možná budou mít štěstí i Jižní Čechy ;-)

41
# 02.08.2014, 17:35

Nechápu bouřky se vytvořily těsně za námi a nyní jsou dost silné na sz čech tady je zas ho...:( dnes už asi nic nebude

41
# 02.08.2014, 17:43

no nevim, podmínky a hodnoty cape jsou na noc špatné, tak že pochybuji:) do těch 21 hod by to ještě šlo, ale to jsem nedojde, nechápu proč na našem území to jde pořád od jv, když z německa to má již klasický směr od jz

# 02.08.2014, 17:51

Nějaká šance tam je směr je od J na S ;-) Jižní Čechy budou mít nejspíš bouři z Rakouska co se tam vytváří , pokud se nerozpadne ;-)

182
# 02.08.2014, 21:19

Bliká, hřmí ... ale asi to k nám nedorazí ... nějak se to rozpadá a leze to spíš na Tachovsko. Klasika, zase nás to obejde.

41
# 02.08.2014, 21:49

Je to fakt jako naschvál, nakonec se vytvořila bouřková bunka,ale jen těsně pár kilometrů od nás na jz, tak že nás to těsně obešlo, v centru Kladna byl přívalák a silná bouře a u nás v obci zas velký, no však víte co, jen se silně blýskalo a docela dost bouřilo, vítr zesílil jen z lehka a spadlo pár kapek:), celkem tedy 51 bouřka za letošek což zas špatný neni;-), jen kdyby ty bouřky byly silnější a hlavně přímo u nás

41
# 02.08.2014, 22:04

Kuba.T
Nic ve zlém, ale myslim si, že Praha si toho užila už dost a ještě určitě užije, když ne dnes, tak určitě zítra;-)

# 02.08.2014, 22:13

Jižní Čechy taky nic a nic nebude šlo to Západně od nás kolem Strakonic nás to minulo :( . Zítra nic nečekám když už fronta půjde dopoledne na to ještě nebudou podmínky . Ale myslím jsi že se to změní že půjde až odpoledne protože najednou jdou srázky od JV na SZ jak jsou nad ČR a Německem ;-)

6
# 02.08.2014, 22:56

Domažlicko, hnalo se to sem jako z hororového filmu, černočená oblačnost, blízké blesky, na horizontu na kopci (200 m) se postupně bělalo od lijáku a já čekal a čekal a čekal a liják nedorazil :( . Oblačnost se o ten kopec zarazila a stočilo se to všechno na sever směr Tachov (mimochodem za poslední týden již !!třetí!! velká bouřka, která prošla stejným místem). Tady spadlo neměřitelné množství srážek- opět. A to již minulý týden jsem nadával na sucho, takže počasí opět nezklamalo. Mimo to zítra se vyhlašují stupně nebezpečí, tady čekám velké kulové, jelikož bouřky co šli dneska úžasně kolem srazily teplotu a nasytily vzduch vlkem a vyčerpaly ze vzduchu většinu elementů, díky kterým vznikají bouřky i srážky, opravdu skvělé.

Dneska jsem jel přes Dobřany a později odpoledne zde šla bouřka, v jednom úseku se z pole začalo vyfoukávat ohromné množství hmoty- prachu, slámy i celých rostlin, o kousek dál zase u skladů penny lítalo ohromné množství jakého si chmýří, lidé zastavovali a fotili si to- neřídil jsem ale úplně to vypadalo, jako by se poblíž někde formovalo tornádo. Nejsou o tom někde zmínky?

41
# 03.08.2014, 10:28

Tak estofex vydal pro celou republiku 1 stupen jen sever čech 2, tak že nic moc extra

74
# 03.08.2014, 12:24

No začíná to zajímavě. Je teprve půl jedné a na Vysočině jsou už hodně silné bouřky.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.