Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Od jihovýchodu postupně srážky, někde i zabouří

Diskuse o počasí Silné bouřky 20.7. a 21.7.2014

# 21.07.2014, 12:19

Tak co bude s tou Šumavou?
Že by se snad celá show pošoupla o 200km na severovýchod?

33
# 21.07.2014, 12:37

Tak na moravě se to taky začíná slušně rozjíždět v okolí olomouce je dost silná bouřka až s tmavě červenými odrazy . A to samé taky v okolí vsetína.

# 21.07.2014, 12:57

Zdravím všechny, tady ve Vrbně pod Pradědem, si připadám, jak sele na rožni, sice se od Ludvíkova zatahuje, bylo dokonce slyšet i 3x zahřmět, ale to je zatím všecko, toš uvidíme, co se zde bude dít dále odpoledne, ale aby to nedopadlo tak, že se to bude hnát po kopcích na Andělskou Horu a na Zlaté Hory, to by bylo blbý, ty bouřky to ne, ty kroupy, to taky né, ale zalít zahrady, to by mohlo, je to potřeba...

117
# 21.07.2014, 12:57

Docela překvapení,že to mají už ted na východě.Na jihu stále klidno.Zatím předfrontalní bouřky a možná 1 buňka se tvoří konečně i na jihu čech.
Republiku bych rozdělí sever vs jih.(bouřivo vs klidno)

# 21.07.2014, 14:05

Tak je cca hodinu po prvním avizování hřmění, a je to přesně jak jsem říkal, mraky jsou, ale už šedivé, ovšem hřmět už ani slyšet není a co víc, zatím tady nespadla ani kapička vody z oblak navíc..., takže zatím stále čekáme...

41
# 21.07.2014, 14:36

A u nás ve Hřebči na Kladensku nezaprší a nezaprší, všude okolo se to už mele a tady zas ho..., to už není náhoda, je to tady snad prokleté, nevíte někdo čím by to mohlo být?:):( akorát je vedro skoro 30C a dusno

228
# 21.07.2014, 15:17

tak už to jede tady na Vsetinsku paradně leje a blesk za bleskem jupiiiiiiiiii;-)

116
# 21.07.2014, 15:26

Neuvěřitelná bouřka přešla obec Lísek na Vysočině (kousek severozápadně od Bystřice nad Pernštejnem). Hřmít začalo už před 14. hodinou, postupně přišel i déšť. Elektrická aktivita byla tak silná, že jsem brzy přestal počítat blesky a hromy. Pak se strhlo peklo. Přišly silné nárazy větru, přívalový déšť (ten trval nakonec půl hodiny) a i kroupy, ty měly výjimečně průměr i přes 1 cm. Měl jsem podezření na downburst, stromy ale vyvrácené nejsou, takže downburst to asi nebyl. Přívalový déšť ustal teprve před chvílí, protože v jednu chvíli byla dohlednost jen pár desítek metrů, neviděl jsem způsobené škody. Až teď jsem si všiml, že nedaleký potok se vyplavil a zatopil pole. Nevím, kolik napršelo, ale musely to být desítky milimetrů, tipl bych si, že úhrn šel možná až k 50 mm. Byla to rozhodně nejsilnější bouřka, kterou jsem v životě zažil. Bouřka se už vyvinula i u Brna, takže dnes bouřkový den mít budu (kdyby bouřka k Brnu nepřišla, bouřkový den bych neměl). Je škoda, že tuhle bouřku z principu nemohu počítat jako nejsilnější bouřku sezóny, protože se nevyskytla na Brněnsku, pamatovat si ji ale budu velmi dlouho. :blesk:

168
# 21.07.2014, 15:56

Je divné že na Šumavě a v Jižních čechách se nic nevytváří, přitom to právě na Jihozápadě čech mělo být nejsilnější.

142
# 21.07.2014, 16:09

Ten pás okolo jižní Moravy vypadá fakt zajímavě....

# 21.07.2014, 16:29

Všechny zdravím ..

.. a sděluji: 'dorazilo to' na Žítkovou a dotklo se nás svým jižním okrajem; 16 mm za půl hodiny, zatím málo blesků, jenom déšť - ale abych to nezakřikl.

Mnoho pozdravů z Kopanic!

6
# 21.07.2014, 16:32

Jsem nyní na boskovicku, kolem třetí tady za 30 minut spadlo 28 mm srážek. Musím říct, že tak silný přívalový déšť jsem velmi dlouho neviděl, nicméně aby lilo takovým způsobem tak dlouho, to jsem také ještě neviděl. Teď začíná pršet znovu.

# 21.07.2014, 16:35

to Ovar: jenom tiše závidím, ale aspoň nám to naplnilo bečky, to sucho je zlé ..

41
# 21.07.2014, 16:36

neni to fakt normální, něco to tady blokuje, kdyby to šlo normálně od jv na sz tak nás to trefí, ale ono to jde od jv na východ,normálně nás to obchází těsně no nemam co dodat tady jenom fouká vítr spadlo pár kapek tma jak v pytli a slabě bouří z dálky:)

# 21.07.2014, 16:42

tom.f
.. tato situace bývá typická pro Uherský Brod, buď to jde severem nebo jihem, málokdy nás to trefí. O Brodě se říká, že je 'nad peklem'. Aktualizace dnešního úhrnu : 21 mm

41
# 21.07.2014, 16:46

pzachvej
čím to, ale tohle je, že jsou určitá místa, kde to je pořád a místa, kde se to většinou vyhýbá, nechápu taky proč ty bouřky na těch frontách jdou již po několikátý od jv, to je pro nás velmi nepříznivé, nejlepší je pro nás když to jde přímo od západu, i od jz , ale jak kdy, dřív před několika lety to chodilo pravidelně od jz-z, to bylo lepší, ale ted to nestojí za nic, bouřek je sice jako máku nyní již 40, ale obcházejí nás nebo jsou slabé, akorát v dubnu byly paradoxně nejsílnější a na začátku května, jinak bída nouze

# 21.07.2014, 16:51

tom.f
.. na prostorové rozložení silných srážek by snad mohla mít svůj vliv orografie

# 21.07.2014, 17:00

Tady na Šumavě je to dneska totální fiasko. Byla tu jedna vzdálená bouřka, při které spadly cca 2 mm. A přitom všude bouří a všude spadlo tolik srážek, jen tady nespadlo skoro nic. Doufám, že se ještě něco utvoří.

41
# 21.07.2014, 17:02

lukashrn
U nás na Kladensku nespadly ani ty 2mm:(

142
# 21.07.2014, 17:05

Před Hodonínem se to "snad zastavilo" je slyšet vzdálené hřmění, a u nás jen zataženo a vítr

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.