Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Začíná k nám proudit teplý vzduch, přidá se i saharský prach

Diskuse o počasí zle čidlo alebo zle umiestnenie??? poradte

25
# 29.12.2008, 11:22

mam jeden problém že vonkajšie čidlo na meteostanici mi ukazuje viacej stupnov ako mi ukazuje obyčajny ortuťovy teplomer aj ked ich mam vedla seba ukazuje asi o 2°C viacej ?je chyba v čidle alebo v čom?

Anonymní
Avatar
# 29.12.2008, 11:35

To je v pohode aj moja meteo stanica ukazuje prave o dva stupne viac , na niektorych sa da tato odchylka upravit, ak ti to nejde tak musis si to vzdy odpocitat ;-)

# 29.12.2008, 17:02

dako1
Anonymní
Aj ja mám čidlo k meteostanici venku pod parapetny dosku, pretože nemôže naň pršať, a tiež mi ukazuje o 2oC viacej.:)

# 29.12.2008, 17:48

mirko 15 rokov kosicke olsany
Ahojky,
Já mám teplotní čidlo ve výšce cca 2m nad zemí a mám ho na SZ straně a taky mě okazuje o 0,5 až 1°C víc než je ve skutečnosti.:)

Anonymní
Avatar
# 29.12.2008, 18:06

Neviem čím to je ale aj u mňa ukazovali 3 meteostanice vyššiu teplotu o 2°C ako je v skutočnosti. Tým čidlom to asi nie je. Lebo je jasné, že keď ti naň svieti slnko tak ti ukáže aj 40°C ale ja ho mám v úplnom tieni, tak aby naň mohol vietor fúkať ale o 2°C ukazuje viac.

# 29.12.2008, 18:15

Anonymní
A h mne tak isto, v tieni mi ukazuje tiež o 2oC viac, aj ja ho mám v tieni!;-)

536
# 29.12.2008, 18:40

Některé meteostanice jsou vybaveny kvalitními čidly, které bezdrátově předávají informace o naměřených údajích do stanice umístěné v domácnosti. Ani ta nejdražší meteorologická stanice Vám však neposlouží, pokud tato čidla neumístíte správně. U nejmodernějších přístrojů bývají zpravidla tři čidla a záleží jen na Vás, kam je umístíte.

Pravidlem však je, že čidla nedáváme na místa osvětlená přímým sluncem, nepatří také na zeď domu, kde měří spíše teplo zachycené zdivem nebo dokonce teplo unikající zevnitř. Čidla je tedy nutné dát nejméně do výšky jednoho metru nad povrch země a na stinné místo chráněné před větrem.

Co se týče samotné předpovědi počasí, ta je díky staničkám velmi jednoduchá - vše máte zobrazeno na přehledných displejích. Pokud je např. vysoký tlak vzduchu, znamená to, že bude pravděpodobně hezky. To však nemusí platit v zimě, kdy se právě v takové situaci objevuje v nížinách nízká inverzní oblačnost, mlhy a mrholení. Proto je i ukazatel vlhkosti vzduchu cenným doplňujícím údajem.

Anonymní
Avatar
# 29.12.2008, 18:48

I mně ukazuje meteostanice o 2 stupně víc než rtuťový teploměr

25
# 30.12.2008, 14:17

okk takze to neni az take vazne, tak je to v ormale si pripocitam teda tie dva stupne a hotovo, a jaroslavec diki za info i ostatnym...asi dokupim cidlo... :)

# 30.12.2008, 18:14

no moja meteostanica praveze ukazuje presne tolko ako aj ortutovy teplomer, niekedy aj o par desatin menej :D :)senzor je po cely rok nie vystaveny slnecnym lucom 2 m nad zemou:) :D

25
# 01.01.2009, 01:50

moje cidlo je asi 3,5 m nad zemou a visi z parapety, teda je dost blizko steny...to asi pretoaj...

Anonymní
Avatar
# 06.01.2009, 19:39

Zhruba mezi 1,5 až 2,5C. mě to ukazuje meteostanice víc než rtuťový teploměr třeba teď je -6,2C. a meteostanice ukazuje -4,7C. a čidlo mám 2,50 m až 4m nad zemí:!!: :!!: :!!: :!!: :!!:

Anonymní
Avatar
# 26.01.2009, 16:40

Já mám čidlo na zdi (zatím).Měří to celkem dobře si myslím.:cool:

Anonymní
Avatar
# 26.01.2009, 16:49

Tady je jak umístit senzory.Klikněte na URL.Taky je čidlo na zdi.:)

Anonymní
Avatar
# 26.01.2009, 18:34

Patricio11
Já mám taky čidlo na zdi, ale ukazuje většinou o 1 až 3C. tepleji než ve skutečnosti je:!!: :)

Anonymní
Avatar
# 26.01.2009, 19:02

Marek
Přes den dobré,ale v noci taky tepleji je.:(

# 26.01.2009, 19:08

Mám stejný problém, nejdřív jsem si myslel,že jsem sám, ale jak vidím, je to všeobecný problém. Už jsem vyzkoušel tři různá umístění a odchylka se pořád pohybuje mezi 1 - 3C. Třeba teď lihový teploměr ukazuje 0C a čidlo 0.8C. Někdy zase naopak čidlo ukazuje dokonce o pár desetin stupňů míň než lihový teploměr. Tak nevím:) Většinou to řeším tak, že se podívám na teplotu z nejbližší profesionální stanice (Holešov) a do záznamů si napíšu tu hodnotu, která je bližší. Není to sice ideální, ale nevím, jak to řešit jinak:).

Anonymní
Avatar
# 26.01.2009, 19:38

Patricio11
Přes den většinou o 1,5C., v noci při hodně nízkých teplotách až chvílemi o 4C., jinak o 3C. na meteostanici tepleji:!!:

Anonymní
Avatar
# 27.01.2009, 09:23

Tomáš J
Já to řeším tak že mám doma dva rtuťové teploměry a meteostanici, ale teplotu si píšu na meteostanici, protože bych to musel začít dělat začátkem roku, protože si to píšu dva roky a něco a píšu si to na meteostanici, takže teď aby to bylo přesnější tak si to stále píšu a budu psát na meteostanici.

Anonymní
Avatar
# 17.04.2009, 21:32

Ahojte,prosím poraďte.Nešlo by dát čidlo třeba na pergolu.Nevím jestli to neskresluje.Je to lepší si myslím než zeď.Jestli máte zkušenosti tak písněte.:cool:

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.