Přejít na hlavní obsah
AKTUALITA: Dnes ještě slunečno a kromě východu často větrno

Diskuse o počasí Jednotky m/s a km/h

7
# 06.03.2024, 12:48

Zdar. Na stranke mam jednotky m/s s tym, ze tam mam uvedeny vzorec na prepocet na km/h. Ale uz som dostal snad 20-30 emailov ohladne toho, aby som vietor mal len v km/h, kvoli ludom, kedze vacsina ludi m/s ani nepozna. Co by ste vybrali vy jako jednotku vetra na svoju webstranku? Kazdopadne co kukam, tak vacsina stranok pouziva obecnejsie jednotky vetra, a to km/h, dokonca uz aj SHMU, ci ine meteo organizacie, napriklad madarsky idokep, a podobne. Ja som za m/s, ale bohuzial tymto jednotkam asi malo ludi rozumie.

# 06.03.2024, 12:55

Tomino
Na In-počasí používáme km/h, pro lidi jsou srozumitelnější. Na Ventusky si uživatel může vybrat, což je nejideálnější řešení :)

# 06.03.2024, 14:59

já jsem taky pro km/h. je to možná přesnější a pro lidi přirovnatelnější k rychlosti autům třeba, ale převod na m/s by většina měla stejně zvládat.

386
# 06.03.2024, 16:18

TheRealStormCZE
Já si to převádím podle zajímavého vzorce podle běhu na 100m.. tam jsem četl, že je to okolo 40km/h..a trvá to 10 sekund, když teda škrtnu nuly tak vyjde 10m/s plus minus ( přesně je to 36km/h, dovedeno do dokonalosti, tedy 1m/s je 3,6 km za hodinu)..s tím už se dá pracovat..:D

33
# 06.03.2024, 19:39

Ja sem zvyklej na ty m/s a naopak km/h mi moc nerikaji a casto si to musim prevadet

# 06.03.2024, 22:14

Tak já nejsem panelákovej,proto vítr nad 15m/s nemám rád,je to tak počasí na draka.Převody běžných hodnot rychlosti větru znám nazpaměť a každý,kdo se o počasí trošku zajímá,by s tím neměl mít problém.Pro ty ostatní je asi nejlepší přirovnání k rychlosti jízdy auta,jak už bylo zmíněno,ČHMÚ při silnějším větru (výstraze) uvádí oba údaje.Právě ten vítr vnímám jako největší pozitivum této zimy,protože nepřinesla žádné silné vichřice,jako zimy většinou přináší.

622
# 06.03.2024, 23:58

Tak pro mě je jednoduché si představit vítr 3 m za vteřinu, ale už je horší odhadnout rychlost 11 km/h, to tak nechodí ani chodci ani cyklisti a už vůbec ne auta..

# 07.03.2024, 00:47

Karel 83
To ty dvě desetiny navíc snad neudělaj takovou paseku :-)

7
# 14.03.2024, 15:46

Jojo, tie kmh sa tam nakoniec lepsie hodia pre tu sirsiu verejnost..a par ludi z meteo, co su viac zvyknuti na metre, tak si to vedia lahko prepocitat.

Pro přidání příspěvku do diskuse se prosím přihlaste.